Hoşgeldin, Ziyaretçi:

Üye Ol
Yeni Tema ! Yeni temamız forumumuza hayırlı olsun.Bu konuda fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alexada Yükselme Teknikleri
#1
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki  Alexa’daki web sitelerinin sıralaması ve alınan değerler kesinlikle tamamen doğru değerler değildir. Alexa dünyadaki tüm siteleri aldıkları trafiğe göre sıralar. Ancak Alexa her siteden doğru değerler alamaz. Çünkü Alexa’nın bu değerleri almak için kullandığı yöntemler sınırlıdır ve bu yöntemlerle her kullanıcıya ulaşamaz, sadece belli bir kesimden bilgiler alır ve buna göre ölçümleme yapar.  Alexa’da kararlı bir şekilde yükselebilmek için, Alexa’nın bu değerleri doğru bir şekilde almasına yardım etmeliyiz. Buda demek oluyorki sitemizi ziyaret eden kesimin Alexa’ya bilgi gönderen kesim olması gerekir. Peki nedir bu kesim, kimdir, kimlerdendir?
Alexa hit ölçümlemelerini yaparken iki adet araç kullanır. Bunlar biride Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.‘dır. Alexa Toolbar internet tarayıcınıza yüklediğiniz bir araçtır. Bu araç gezindiğiniz her siteyi Alexa’ya yollar ve bu şekilde Alexa gezdiğiniz siteleri ve bu sitelerde nekadar kaldığınız hakkında bilgi sahibi olur. Başlarda kesimde kesim diyorduk ya işte bu kesim Alexa Toolbar kullanan kesim idi. Yani bu demek oluyorki Alexa’nın sitenizin trafiği hakkında doğru bilgi alabilmesi için kullanıcılarınız Alexa Toolbar kullanan bir kesim olması gerekir. Haliyle Alexa’da yükselmenin bir sırrıda kullanıcılarınızı Alexa Toolbar kullanmaya teşvik etmeniz veya Alexa Toolbar kullanan bir kesimi sitenize çekmek olacaktır. Peki böyle bir kesimi siteye nasıl çekebiliriz? Alexa Toolbar kullanan kesim genellikle site sahipleri yani webmasterlar olurlar. Webmaster’larıda sitenize çekmek için sitenizde onların ihtiyacı olan makaleler yazmanız veya araçlar bulundurmanız iyi olacaktır. Sonuçta bir şekilde bu kesimi siteye çekmek ve sitede kalmaya teşvik etmemiz lazım.
Alexa’nın hit ölçümlerinde kullandığı diğer aracı ise Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.dur. Bu pul sayesinde Alexa sitenize gelen her hiti ölçecek ve Alexa’ya gönderecektir. Ee tabi buda Alexa’da yükselmenize yardım edecektir. Alexa Pulunu hemen sitenize eklemek için Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Konuyu özetlemek gerekirse ve bu yöntemler dışında yine birkaç genel yöntem eklemek gerekirse Alexa’da yükselmenin sırları şunlardır diyebiliriz:
1- Bilgisayarınıza Alexa Toolbar’ı yükleyin, kullanıcılarınızı Alexa Toolbar kullanmaya teşvik edin, Alexa Toolbar kullanan kesimi sitenize çekmeye çalışın.
2- Sitenize Webmaster’lar için makaleler yazın, araçlar ekleyin.
3- Sitenize Alexa Pulunu yerleştirin.
4- Özgün içerik üretin, faydalı olmaya çalışın.
5- Yine bir şekilde hitinizi arttırmaya çalışın, gerekirse reklam verin.
6- Sabırlı olun.
nMJ1q5.gif


Iyi Forumlar
#2
Bence Bu konuyu silmelisin çünkü bunu bizim rakiplerimizde okuyacak ve bu tekniklerden dolayı geçebilir bence bu teknikleri açıklamamalıyız bize kalsın Smile

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

#3
Her Tarafta Var Zaten Ve Bukadar Hırs İnsana Zarar ...

Alexa Toolbarı İndirin.
nMJ1q5.gif


Iyi Forumlar
#4
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. google eklneti olarakmı indireyim

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

#5
Evet Smile
nMJ1q5.gif


Iyi Forumlar
#6
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. söylediğin söz gereksiz. Makale siteleri vs neden yayınlıyor o zaman? Dogukan'ın bu konuyu aldığı site neden paylaştı o zaman?
#7
[email protected] seni forumda takan mı var ?
-hayır yok
+o zaman ben seni niye takayım Smile

BU ARADA LAFINA DA CEVAP VERMEK İSTEMİYORUM
(Son Düzenleme: 21-05-2015, Saat: 15:51, Düzenleyen: Diks.)

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri:MCTR MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
Desing and Coding By Mustafa SEVİM