Hoşgeldin, Ziyaretçi:

Üye Ol
Yeni Tema ! Yeni temamız forumumuza hayırlı olsun.Bu konuda fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bay Alkolsüz Zamanlar
#1
Bay Alkolsüz Zamanlar
(Halit Çapkın)
KiTABIN ADI : BAY ALKOLSÜZ ZAMANLAR
KiTABIN YAZARI : HALİT ÇAPIN
YAY. EVi VE AD. : MİLLİYET YAYINLARI
BASIM YILI : 1984
KİTABIN KONUSU
Bu kitapta yazar alkolik olduğu zamanları ve bir genç kızın uyuşturucu batağına düşüşünü anlatıyor.bunların haricinde kitapta anlatılan değişik konular yer almaktadır.
KİTABIN ÖZETİ

Yazar alkolün etkisiyle iyice kendisini kaybetmiştir. Karısı çocuğunu alıp onu terkeder. Artık alkolik olan yazar kardeşi tarafından hastahaneye kaldırılır.. Burada bir süre tedavi gördükten sonra iyileşir fakat ailesini kaybetmiştir.bu sırada Milliyet gazetesinden teklif alır. Bu aldığı teklifi kabul eder. Böylece Milliyet gazetesinde yazmaya başlar. Kendine ayrılan köşede alkoliklere ve uyuşturucu bağımlılarına seslenir. Bu sırada uyuşturucu bağımlısı olan bir genç kızla röpörtaj yapmaya başlar. Genç kız uyuşturucunun zararının bilincine varmış ama tüm tedavilere rağmen bırakmamıştır. Daha sonra kızın ortadan kaybolması ile onunla olan ropörtajlar da sona erer. Yazarın bu yazıları okuyucuların çok ilgisini çeker ve birçok katılım olur.YüzTemel Eser Özetleri, Kitap Özetleri, Roman Özetleri, Yüz Temel Eser, Özet
KiTABIN ANA FiKRi
Bir insanın bir maddeye olan bağımlılığının onu insan olmaktan çıkardığı anlatılıyor.
KiTAPTAKi OLAYLARIN VE ŞAHISLARIN DEGERLENDiRiLMESi
Halit Çapın: Alkoliktir fakat bundan kurtulmuştur.
KiTAP HAKKINDAKI ŞAHSi GöRüŞLER
İçeriği bakımından okuyucuya bir çok ders veren olaylar olduğu için başarılı bir çalışma, yazarın dili sade ve akıcı yazıları kitabı okurken insanı zorlamıyor.
KiTABIN YAZARI HAKKINDA KISA BiLGi
HALİT ÇAPIN 1936 yılında Çanakkale’de doğdu.gazetecilik yüksek okulunu bitirdi(1957). Gazeteciliğe öğrencilik yıllarında Tercüman’da muhabir olarak başladı(1956). Milliyet’te, Yeni Ortam’da, birkaç yıl ara verdikten sonra yine Milliyette çalıştı, 1986’ da Güneş’e geçti. Kendine özgü yazdığı röportaj ve dizi röportajlarıyla tanındı. Çeşitli gazetecilik kuruluşlarından 14 ödül kazandı. Bay alkolsüzü Takdimimdir(1982) ve Bay Alkolsüz Zamanlar(1985) ve Benim Akşam Sefalarım(1990) adlı üç kitabı vardır.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Saatsiz Zamanlar (roman) - Ahmet ÇİÇEK Kim-Jong 0 213 28-07-2015, Saat: 09:50
Son Yorum: Kim-Jong

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri:MCTR MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
Desing and Coding By Mustafa SEVİM