Hoşgeldin, Ziyaretçi:

Üye Ol
Yeni Tema ! Yeni temamız forumumuza hayırlı olsun.Bu konuda fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgisayarınıza "Çelik" yelek giydirin! - Deepİntensify
#1
Bilgisayarınıza "Çelik" yelek giydirmenin vakti geldi. Unutmayınki asıl savunma çelik yelekte değil kişinin kendisindedir. Bilgisayar Güvenliği kavramı her bilgisayar kullanıcısının mutlaka belli bir seviyeye gelmesi gerektiği bir konudur. Güvenlik kavramını bilmeyen bir kullanıcı hem maddi hemde manevi olarak çok zarar görebilir. Örneğin kredi kartı numarasını çaldıran bir kullanıcı maddi açıdan zarara girebilir veya sistemine özellikle birisi tarafından bulaştırılmış zararlıyla alınan kişisel veriler ileride tehtid unsuru olarak karşınıza çıkıp manevi yönden sizi çöküntüye uğratabilir. 

Aslında bilgisayar güvenliği kavramı kişisel güvenlik kavramı ile neredeyse aynı sayılmaktadır. İnternetin ikinci bir dünya olduğu bir gerçektir. Sizde bu dünyada bir bireyseniz güvenliğinizi sağlamak zorundasınız. Tabi ki %100 güvenlik diye bir şey söz konusu değildir. Fakat alınması gereken önlemler vardır. Burada en önemli nokta bilinçli ve bilgili kullanıcı olmakta yatıyor.Siz ne kadar Güvenlik konusunda bilgiye sahip olmayan kişilere bu konuda yardım etsenizde programlar kurup önlemler almaya çalışsanızda, o kişi Güvenlik kavramını bilmiyor ve bilinçsiz bir kullanıcıysa yine zarar görecektir. Önemli olan bilgidir. Programlar değil. Unutmayın! 

Yıllardır Antivirüs, Firewall, Anti-Keylogger vb. programları takip ve test ederim. Bunun yanında tarafsız ve güvenilir olan çoğu test sitelerinden takip ettiğim kadarıyla yılların verdiği tecrübe ile bilgisayarınız için en uygun ve güvenilir programları paylaşacağım. Yüksek güvenlik için kendinizi bilmeniz gerekir. İhtiyacınıza uygun olmalıdır. Anti-Virüs + Anti-Malware + Firewall + Hips + Bulut + Sandbox max. güvenlik için gerekli olan modüllerdir. Bunu tek pakette bulunduran yazılımlarda vardır KIS, CIS gibi bulundurmayanlarda vardır. Yoksa paketinizde ek olarak yüklemeniz size fayda sağlar. Eskisi gibi Anti-Virüs kurmak hatta yanına birda Firewall kurmak pek işe yaramamaktadır. Zararlı teknolojiside güvenlik teknolojiside baya bir gelişti belirttiğim modüllere artık ev kullanıcısı olarak ihtiyaç vardır.

NOT: Aşağıdaki programlara geçmeden önce kendi savunmanızı artırmak için Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. okuyunuz.

# ANTI-VIRUS Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. veya Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

# FIREWALL Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

NOT: Antivirüs ve Firewall'un bütünleşik olduğu Internet Security programlarıda kullanabilirsiniz. 
Yüksek düzey sistemlere sahip kullanıcılar için: Kaspersky Internet Security
Orta düzey sistemlere sahip kullanıcılar için: Comodo Internet Security
Comodo Güncel Virüs Database'i için tıklayınızLinki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir..
Kullandıkları bellek miktarı: CIS 140~ ram, KIS 350~ ram Seçim sizin! 

# ANTI-KEYLOGGER Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

# ANTI-SPY/MALWARE Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Not : Bu programları sadece tarama amaçlı kullanın. Gerçek koruma özelliğini açmayınız. (Emsisoft Anti-Malware güçlü Antivirus motoru taşıdığından onu bu bölüme almadım.)

# BAKIM-ONARIM/SISTEM OPTIMIZASYON / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

# Anti-Virus Test Videoları

Testler "Varsayılan Ayarlar"ına dokunulmadan güncel zararlılarla yapılmıştır.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Sehitlerlmez.gif


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri:MCTR MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
Desing and Coding By Mustafa SEVİM