Hoşgeldin, Ziyaretçi:

Üye Ol
Yeni Tema ! Yeni temamız forumumuza hayırlı olsun.Bu konuda fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Divine Divinity [ Türkçe Tam Çözüm ]
#1
Aleroth

Oyuna yatağımızın yanında başlıyoruz. Sağlık ve mana için bu yatağı ihtiyacınız oldukça kullanabilirsiniz. Yatağın yanındaki healing potion'ı alalım. Ayrıca odanın içindeki sandıktan altınları da alalım. Merdivenden yukarı çıkın ve sola dönün. Burada Joram sizinle konuşacak. Size Aleroth'tan ve Mardaneus'un delirmesinden bahsedecek. Ayrıca ne isterseniz evinden alabileceğinizi söyleyecek. Joram'ı kırmayarak kabul edelim. Sağ taraftaki odadaki rafların en alt bölmesindeki altınları da alalım. Sol taraftan dışarı çıkalım ve Lanilor ile Mardaneus'un tartışmasına tanık olalım. Tartışmadan sonra Mardaneus'un evine doğru yola koyulalım. Bir süre güneye gidelim daha sonra da batıya. Burada gene Mardaneus ile Lanilor'un tartışmasını seyredelim iyice kafayı yiyen Mardaneus, Lanilor'u iblis sanacak ve donduracak. Onu kurtarmak da bize düşecek. Donmuş olan Lanilorla konuşalım. Bize kendisini ancak gene Mardaneus'un kurtarabileceğini söyleyecek. Mardaneusla konuşmamız gerek ancak evinin kapısı kilitli. Lanilor'la tekrar konuşalım. Lanilor hemen evin sağında bulunan tahta kuyudan(wooden well) eve girebileceğimizi söyleyecek. Kuyudan aşağı inelim güneybatıdaki kapıdan ilerleyelim paketin üzerindeki anahtarı alalım ve aşağı doğru ilerleyelim. İki kapıyı da geçtikten sonra merdivenden yukarı çıkalım. Mardaneus'un evine girince onunla konuşmaya başlayalım. Ona Lanilor'u dondurduğunu söyleyelim. Mardaneus dışarı çıkıp Lanilor'u kurtaracak. Sonra Lanilorla Mardaneus hakkında konuşalım. 
Güneydoğuya doğru ilerleyelim ve George'un dükkanına girelim bu sırada George biriyle tartışıyor. O çıkınca içeri girelim ve George'la konuşalım. Bizden Lanilor'un bahçesinden drudanae toplamamızı isteyecek. Hemen Mardaneus'un evinin kuzeyinde Lanilor'un evi var. Oraya gidelim ve Drudanae toplamak için izin isteyelim (Kendisini kurtardığımız için izin verecek). Bahçeye gidelim(bahçe evin hemen batısında) ve drudanae toplayalım. Bunu götürüp George'a verelim. O da bize 500 Exp. verecek. 

Şimdi Mardaneus'u iyileştirmeliyiz. Lanilor'la konuşalım. Bize Mardaneus'un bir dönem catacomblara girdiğini ve oraya nasıl girildiğini anlatacak. 
Catacomblara girmek için şehrin merkezindeki Mardaneus heykelinin olduğu yere gitmeliyiz. Heykelin çevresinde 4 küçük ejdarha heykeli var. Bunların hepsinin yüzünü kuzeye çevirince Mardaneus'un heykelinin olduğu yerde bir giriş açılacak. Buraya girmeden önce Lanilor bizimle konuşacak. Bize bir teleportu verecek ve zor durumda kalırsak kullanabileceğimizi söyleyecek. Ancak teleportun diğer yarısının nerede olduğu bilinmiyor. Bu yüzden teleportu diğer yarısını buluncaya kadar kullanmayacağız. 

Catacombs:Level 1

Aşağıya inince güneydeki kapıyı açmak için kuzey duvarındaki kolu çekelim. Güneydeki odadan sağa dönelim ve diğer kapıyı görene kadar devam edelim. Kapının yanındaki kolu çekelim ve yan odaya geçelim. İskeletleri temizleyelim. Yukarı doğru devam edelim ve diğer odaya geçelim burayı da temizleyelim daha sonra kuzeydeki kapıdan girelim buradaki iskeletleri de halledelim. Yan odaya geçip buradaki magic orb'u alalım. Güneydeki kapıdan diğer odaya geçelim ve buradan da anahtarı alalım(Saphire Key). Yol ayrımına gelene kadar güneydeki yolu takip edelim. Batıya giden yol ayrımının sonundaki kapıyı az önce aldığımız anahtar açıyor. Bu kapı catacomblara ilk indiğimiz yere açılıyor. Eğer sağlığınız ve mana'nız kötüyse tekrar yukarı çıkabilir, Joram'ın evine gidip dinlenebilirsiniz. Doğudaki ve güneydeki yollar aynı odaya çıkıyor. Doğudan devam edin. Buradaki iskeletleri öldürdükten sonra ikinci magic orb'u alın. Soldan ve daha sonra aşağıya doğru devam edelim. Buradaki kapıdan geçelim ve son magic orb'u da alalım. Eğer burada pentagramın üzerinde bulunan mumları yakarsanız güçlü bir iskelet savaşçı çıkıyor ve saldırıyor. (Yani Exp. kazanacağım diye diretirseniz gereksiz heyecan yapabilirsiniz 
Odadaki kolu çekin ve bir sonraki odaya gelinceye kadar soldan devam edin. Bu odada bizi bir grup Orc bekliyor. Bunlar dost orclar. Orcların başı Smiruk'la konuşalım. Slasher adlı sihirli bir baltayı bulmamızı isteyecek. (Bir baltaya sap olmak istiyorlar o açıdan . Kabul edeceğiz çünkü etmezsek ne kadar dost olduklarını görmek zorunda kalırız. 
Bu arada orcların arkasındaki merdivenden yukarı çıkmayın kendinizi bir anda orc toplama kampının içinde bulursunuz. Güneye doğru gidelim. Daha sonra gene bir yol ayrımına gelene kadar doğuya gidelim. Doğudaki yol kapalı, biz de güneye doğru devam edeceğiz. Buradaki dev kadın heykelinin önündeki mumu yakalım. Çıkan zombi bizim yanımızda savaşmaya başlayacak. Zombiyi(Greg) yanınıza almadan gitmeyin çünkü gerçekten güçlü ve çok işe yarıyor. Kuzeye doğru devam edelim ve bir sonraki odaya geçelim. Burada yerdeki üç pentagrama elimizde üç magic orb'u yerleştirelim. Açılan portaldan geçelim. Diğer odadaki merdivenlerden aşağı inen Catacombların 2. bölümüne, yukarı doğru olanı ise Aleroth'a çıkıyor. Aşağı merdivenden inelim ve 2. bölüme geçelim. 

Catacombs:Level 2

Bu bölümde kuzeybatı köşesindeki merdivenlere ulaşmalıyız. Önce odadaki iskeletleri temizleyelim ve kuzeyden çıkalım. Hemen batıya doğru ilerleyelim. İlk gördüğümüz güneydeki odaya girelim ve Floor Tile'ın altından aşağı inelim. Burada orcların bizden istediği baltayı bulacağız. Önce doğuya daha sonrada güneye gidelim baltayı alalım. Yalnız baltayı alırken oradaki Skeleton Guardian'dan uzak durmaya çalışın çünkü çok güçlü ve tek balta darbesiyle kelleyi vücuttan ayırıyor. Geldiğimiz yoldan dönelim ve yukarı çıkalım(Baltayı orclara vermek için ilk bölüme dönmeliyiz. İlk bölüme dönüp baltayı Smiruk'a verince o da bize 2000 Exp. verecek ve şehrin çevresinde bir sürü orc olduğunu, kimsenin şehri terketmemesi gerektiğini söyleyecek. Bunları yaptıktan sonra kaldığımız yerden devam edebiliriz. )Batıya doğru devam edelim. Bu arada etraftaki Minor healing ve magic iksirlerini toplayalım. İlerdeki odaya girelim. Burada bizi birkaç iskelet ve skeleton guardian karşılayacak iskeletleri siz temizleyin. Guardian'ı Greg hallededursun. Bizim diğer iskeletlerle işimiz bitince Greg'e yardım edelim(Burada mana'nızı full duruma getirip sihirle saldırın. Mesela ben Meteorstrike'ı kullandım). Tüm odayı temizleyince doğudaki odaya girelim ve merdivenlerden aşağı inerek 3. bölüme geçelim.

Catacombs:Level 3

Oyun artık bu noktada biraz zorlaşmaya başlıyor. Önce doğuya daha sonra güneye giderek büyük odaya gelelim. Burada küçük bir puzzle var. Çözmesi zor değil ama hayatta kalmak zor. Odanın ortasında iki tane tomb var. Bunlar kilitli. Açmak için bu iki tomb'u çevreleyen dört tane tomb'u da açmalıyız. Bu dört tomb'u teker teker açınca ortadaki iki tomb'da açılıyor(İki tomb'da aynı yere çıkıyor. )Ancak biz bu dört tomb'un her birini açtığımızda bir anda sürüyle it kopuğun(legion of undead)arasında kalıyoruz. Onlarla başetmemiz mümkün değil. Bu yüzden tomb'ları açtığınızda hemen olay mahalini terkedin. O yaratıklar yılların verdiği yorgunlukla size pek yetişemiyorlar. Ancak sadık dostumuz Greg yavaş olduğu için büyük ihtimalle kendini feda edecek. Tabi bu benim stratejim başka stratejileri olan arkadaşlar varsa foruma yazsınlar bizlerle de paylaşsınlar. Her neyse Dört tomb'u açtıktan sonra gene kaçarak ortadaki tombların olduğu yere gelelim ve birini açarak. Bu bölümü de geçelim. 

Catacombs:Level 4

Bulunduğumuz odanın doğusundaki odaya geçelim. İskeletleri temizleyelim. Odanın güneydoğusunda bulunan ve güneye inen dar koridordan güneye inelim. (Şimdi bundan sonraki odalarda bulunan yaratıklar hem güçlüler hem de sayıları fazla bu yüzden onlarla dövüşmenizi pek tavsiye etmiyorum. Onları oyalayarak hızla kaçmanız gerekli. Ben onları oyalamak için genelde skeleton summit büyüsünü kullandım. Onlar bizim çağırdığımız iskeletle ilgilenirken biz işimize bakalım. )Koridorun sonuna geldiğimiz zaman tekrar güneye doğru devam edelim ve buradaki odaya girelim. Buradaki iskeletleri temizleyelim. (Kaçsak da olur. )Güneydeki odaya geçelim bu odadan doğuya doğru gidelim. Buradan tekrar yolun sonuna kadar güneye inelim. (Biraz karışık oldu ama buraya kadar doğru geldiyseniz iki tane iskeletin konuşmasına tanık olacaksınız. Daha sonra ikisi de kendiliğinden ölecek. )Şimdi burada biri doğuda diğeri batıda olmak üzere iki tane kapı var.

Doğudaki kapı teleportun diğer yarısının olduğu odaya açılıyor. Doğudaki kapıya girelim. Buradaki kolu indirelim ve kapıyı açalım. Kapıdan geçelim ve doğuya doğru ilerleyelim. (Bu arada buradaki portal stone'u kullanmayın yoksa kendinizi Mardaneus'un evine girmek için kullandığımız su kuyusunun içinde bulursunuz. )Kuzeydeki odaya girelim. Teleportun diğer yarısı burada ama çevresinde skeleton archerlar var. Bunları birer birer üzerinize çekerseniz daha kolay öldürürsünüz. Skeleton archerları temizledikten sonra teleportu alalım. (Inventory'i açıp teleportu bunun içine sürüklemeliyiz. )Geri dönelim ve bu sefer batıdaki kapıya girelim. Burada da çok sayıda ghoul ve skeleton archer var. Bunları gene skeleton summit ile oyalayalım veya gücünüz ve mananız iyi durumdaysa onları öldürmeyi de deneyebilirsiniz. Bu odadaki merdivenlerden aşağı inerek 5. bölüme geçelim. 

Catacombs:Level 5

Güneye doğru inelim ve odaya girelim. Burada bir iskelet bizimle kouşacak. Kendisi kutsal hükümdarları Thelyron'u diriltmeye çalıştıklarını ama bu diriltme işleminin bir türlü çalışmadığını söyleyecek. Kendisini takip edeceğiz ve iskelet diriltme işlemini bize gösterecek. Burada dört kol var ve bunlar çekildiği zaman Thelyron diriliyor ancak kuzeybatıdaki kolu çekmekle görevli iskelet çoktan ölmüş. Şimdi kuzeybatıya gidelim ve kolu çekelim. Thelyron dirilecek. Thelyron'un yanına gidelim ve onunla konuşalım. Konuşma sırasında Mardaneus'un delirmesinin sebebinin Thelyron olduğu öğreneceğiz. Tam konuşma biterken Thelyron bir anda acı çekmeye başlayacak, birşeylerin yanlış gittiğini söyleyecek ve kendisini öldürmemizi isteyecek. Bunu kabul edelim ve Thelyron'u öldürelim. Bu sırada Thelyron'u madem öldürecektik niye dirilttik gibi bir ikilem belirdi kafamda. Aynı ikilem iskeletlerin de kafasında belirmiş olacak ki saldırıya geçecekler. Onlardan kaçalım ve kuzeyden odanın dışına çıkalım. Odanın dışına çıkınca Mardaneus yaptığı büyülerle tüm yaratıkların kemiklerini kıracak Açılan portaldan çıkan Mardaneus ile konuşalım. Bizi iyileştirecek. Konuşmadan sonra biz de portaldan geçerek artık bu catacombları kendi haline bırakalım ve Aleroth'a geri dönelim.

Back In Aleroth

Aleroth'a geri dönünce Mardaneus'la konuşalım. Bizi seve seve bedavaya iyileştirecektir. George'un dükkanına gidelim. Zavallı George'un cansız bedeni yerde yatıyor. Biri onu öldürmüş. Meftanın etrafta duran eşyalarından işimize yarayanları alalım. (Eee etme bulma dünyası)Geri dönelim ve Mardaneus'a durumu anlatalım. O da bize gidip diğer healerlar ile konuşmamızı söyleyecek. Dediğini yapalım. Ama hiçbirinin bir fikri yok bu konuda. O yüzden bu olay bir süre sır olarak kalacak. Otho'nun evine gidelim(Joram'ın evinin kuzeybatısında)Onunla konuşalım. Bize Verlat adında yaralı bir askeri olduğunu söyleyecek. Bu sefer Goemoe'nun evine gidelim ve onunla konuşalım. O da Simon adında yaralı bir askeri olduğunu söyleyecek. Onları iyileştirmek için healing gem gerekli ve bundan sadece bir tane kalmış. Bu yüzden iki healer hangisinin iyileştirilmesi gerektiğine karar veremiyor. Tabi ki bu sorunu da biz çözeceğiz. Kuzeydeki terkedilmiş eve gidelim ve buradan magic miror'ı alalım. Goemoe'nin evinin kuzeyinde bulunan çeşmeden de healing gem'i alalım. Goemoe'nin evinin güneydoğusunda bulunan su birikintisine gidelim. Burada magic miror'ı suya atalım. Magic miror kaybolacak. Daha sonra aynı noktaya healing gem'i atalım. Şimdi iki tane healing gem'e sahip olduk. Bunları götürüp Simon ve Verlat'a verelim ve Exp. kazanalım. Bunları yaptıktan sonra Goemoe'ye gidelim. İkisinide iyileştirdiğimiz için bize Restoration verecek.

Leaving Aleroth

Şimdi artık şehri terketmeye hazırız. Güneydeki şehir kapısından dışarı çıkalım. Bu sırada birkaç askerin orclar tarafından saldırıya uğradığını göreceğiz. Bu sırada karizmatik Lordumuz Seth gelecek ve bizden içeri girmemizi isteyecek. İçeri girince onunla konuşalım. Bize Rivertown'da bir plague olduğunu ve bunun insanları hastalıktan kırdığını anlatacak. Aleroth'daki healerlardan yardım istediğini söyleyecek. Mardaneus'a gidelim durumu anlatalım. Mardaneus bunu kabul edecek ama Rivertown'a giderken healerlara eşlik edecek askerlerin olması gerektiğini söyleyecek. (Şehrin etrafı orc kaynıyor)Seth ile konuşalım. Bizden General Alix'e ulaşarak bu eskortu ayarlamasını sağlamamızı isteyecek. 

Outside The Town

Yola çıkmadan önce ben teleportun bir yarısını Joram'ın evinde bıraktım ve ihtiyacım oldukça teleportu kullandım. Teleportla Joram'ın evine geri dönünce buradaki yatakta uyuyarak veya Joram'dan bizi iyileştirmesini isteyerek health ve manamızı full duruma getirebiliriz. Güneydeki yoldan devam edelim. Buradaki orcları temizleyelim. (Kaçabiliriz de). Güneye doğru devam ederken karşımıza black ring'den bir dragon rider çıkacak. Bizim seçilmiş kişilerden(Marked One) biri olduğumuzu söyleyecek. Daha sonra bizi öldürecek ama Zandalor adında bir healer çıkıp dragon riderı halledecek ve bizi de iyileştirecek. Onunla konuşalım. O da bizim seçilmiş kişilerden biri olduğumuzu söyleyecek. Kendisiyle Dwarven Bread Inn'de buluşmamızı isteyecek. (Burada her şeyi bize açıklayacak). Ayrıca bize mage teleportation sistemini aktif duruma geçiren bir scroll verecek. Ama gene bu teleport sisteminin diğer bölümlerini aktif duruma geçiren scrollların nerede olduğu bilinmemekte. Zandalor onların nerede olduğu hakkındaki ipuçlarını Cursed Abbey'de bulabileceğimizi söyleyecek. Ancak Level 20 seviyelerine falan gelmeden Cursed Abbey'e gidemeyiz çünkü yolda bizi çekirdek gibi çıtlarlar. (Orclar, Troller vs. . . )Zandalor gidince önce güneye sonra da doğuya giderek köprüden geçelim. Köprüden geçince kuzey ve güney olmak üzere iki yol var. Kuzeydeki yol Cursed Abbey'e, güneydeki ise Dwarven Bread Inn'e gidiyor. Cursed Abbey'e gitmiyoruz ve güneyden devam ediyoruz.

The Farmlands

Yolu takip edelim(Yol önce güneye daha sonra doğuya sapıyor)Blue Boar Inn'e girebiliriz ancak içerideki altın hırsızına karşı dikkatli olalım. İşimiz bitince dışarı çıkalım ve doğuya devam edelim. Karşımıza bir yol ayrımı çıkacak, bu ayrımın güneye giden yolu barakalara, doğuya gideni ise Dwarven Bread Inn'e gidiyor. (Aklımızda tutalım çünkü Dwarven Bread Inn için geri döneceğiz. )Bu yol ayrımından güneye, bir sonrakinden de doğuya gidelim ve General Alix'in de içinde bulunduğu barakalara gidelim. 

The Barracks

Barakalara girince ortadaki küçük binaya gireceğiz. Öncelikle kapıdaki askerle konuşalım o da kapının kilidini açacak. İçeri girip Generalle konuşalım. Healerlar için escort göndermeyi kabul edecek. Bu arada bize Captain Mitox'la ilgili bir quest daha verecek. 

NOT:General Alix healerlar için escort göndermeyi kabul edince Lanilor, Joram, Otho ve Goemoe'yi Blue Boar Inn'de bulabiliriz. 
General Alix'ten silah, equipment vs. . isteyelim. O da bize her istediğimizi alabileceğimizi söyleyecek. Konuşma bitince orcların saldırısı başlayacak biz de savunmaya katılalım ve biraz ezperience kazanalım. Bu saldırıdan sonra kuzeybatıdaki binada biraz uyuyabiliriz. 

Dwarven Bread Inn

İlk yol ayrımına dönelim ve doğudan devam edelim. Bir süre doğuya devam ettikten sonra güneydoğuya inelim ve Dwarven Bread Inn'e girelim. Arka odalara doğru ilerlediğimizde Wouter adında bir adamla karşılaşacağız. Kendisine Zandalor'u sorduğumuzda onun da Marked One olduğunu öğreniyoruz. Bize Zandalor'un üçüncü seçilmiş kişiyi bulmak için Stormfist Castle'a gittiğini söylüyor. Biz de Zandalor'un sağ salim geri dönebilmesi için Stormfist'in yolunu tutuyoruz. 

Entering Stormfist Castle

İçeri girelim Duke Janus'un yanına gidelim. Kendisi 12 yaşında bir velet. Bizi kişisel koruması ilan edecek. Bu nedenle kaleden çıkmamız yasak. Kaleden çıkabilmemiz için uzun bir quest dizisine hazır olun. Öncelikle Janus ile doğudaki odasında buluşalım. Çok sevdiği kedisini bulmamızı isteyecek. Odadan çıkıp güneye gidince kediyle karşılaşacağız. Bu kedi Zandalor tarafından kalede bilgi toplanması için gönderilmiş. Kendisi Zandalor'un durumundan endişe ediyor. En son onu kalenin zindanlarına girerken görmüş. Kediyi Janus'a götürmek isteyeceğiz kabul etmeyecek. Geri dönüp Janus'la konuşalım bu sefer bize sevgilisine yazdığı aşk mektubunu verecek ve ona götürmemizi isteyecek. Hemen güneydeki oda Janus'un sevgilisi Lela'nın odası. Ona mektubu verelim(Utanmadan bir de bizi aşağılayacak, riyakar kadın). Tekrar Janus'la konuşalım. Şimdiki görevimiz Lela'ya çiçek toplamak. Ana girişin sol tarafındaki bahçedeki çiçekleri toplayalım. Götürüp bunları Lela'ya verelim. Janus'un odasına gidelim Lela bu seferde oyuncak ayısını kaybetmiş onu bulacağız. Oyuncak ayı Janus'un odasının hemen dışındaki köşede. Onu alalım ve Lela'ya verelim. Odadan çıkınca Janus'un tüccarlar ile bir görüşmesi olacak. Bu görüşmede de yanında koruma olarak bizi isteyecek. Konuşma bittikten sonra Orcların saldırısına uğrayacağız. Janus kendisi zaten Orcları halledecek. Bizi de onu koruyamadığımız için kaleden attıracak. 

Kaleden çıkınca(atılınca güneye doğru gidelim. Bu sırada Lady Elona gelecek. ve bizimle bir süre konuşacak. O da bir Dark Ring üyesi ve bizi zindanlarına hapsedecek(kendi de zaten lady falan değil cadı. Adı da Iona.) 
Iona's Dungeon

Kendimizi bir odaya kilitlenmiş olarak bulacağız. Kapıda da iki orc var. Biraz bekledikten sonra Zandalor'un kedisi gelecek, orcları öldürüp yanda duran anahtarı bize verecek. Bu anahtarla dışarı çıkalım. Bütün eşyalarımız kilitli odadaki sandıkta. Onun hemen yan odasında da odanın anahtarı var. Anahtarı alalım, odaya girip tüm eşyalarımızı geri alalım. Buradaki amacımız batıdaki merdivenlere ulaşmak. Buradaki healing ve mana shrineları kullanarak steel warrior, archer ve corpseları halledelim(pek kolay olmayacak) ve bu zindanı bir an önce terkedelim. 

Imp Member Of Council

Bu imp üyeyi Ducal Inn'de bulacağız. Ducal Inn'e gidelim odalardan birindeki Imp ile konuşalım ama bu imp bizim aradığımız değil. Bizim aradığımız imp kristal bir kürenin içindeki Arakand diye bir magiclandde saklanıyor. Kristal küreye girmeyi kabul edelim ve Arakand'a teleport olalım. Burada wasplarla, beeler savaşıyorlar. İkisi de kendisiyle savaşmanızı isteyecek. İstediğiniz birini seçin ve savaşın. Diğerlerini öldürünce savaştığınız tarafın lideri aradığımız imp'in saklandığı yerin anahtarını verecek. Kuzeydeki binada aradığımız imp olan Antx ile konuşalım Council'e katılmayı kabul edecek ve bize Arakand'dan çıkmamızı sağlayacak bir küre verecek. Küreyi kullanalım ve Ducal Inn'e geri dönelim. 

Elven Member Of Council

Dark Forest'taki Elf köyüne gidelim. Burada Bronthion ile konuşalım. Bizden elf köyündeki üç kutsal artifact'i kimin çaldığını bulmamızı ve onları geri getirmemizi isteyecek. Aksi takdirde Council'e katılmıyor. Elf köyünün güneyine inelim(Burial Grounds). Burada birkaç cüceyle karşılaşacağız. Onları takip edince bir orc kampına geleceğiz. Onları öldürelim ve kampın arkasındaki mağaraya girelim. Son odaya gelene kadar tüm yaratıkları temizleyelim. Son odaya girmeden önce saveleyin. Şimdi tüm gücümüzle Josephina'ya saldıralım. Genellikle freeze kullanın daha sonra iyi damage veren bir silahla saldırın. Josephina'yı öldürdükten sonra üç artifactı da alıp Bronthion'a verelim şimdi Council'e katılacaktır. 
Lizard Member Of Council

Blue Boar Inn'e gidelim. Ama Goemoe burada değil. Diğer healerlarla konuşalım ve Council Of Seven'a dönüp Lizard heykelini tıklayarak Goemoe'nin nerede olduğunu öğrenelim. Goemoe Black Ring tarafından yakalanmış ve yılana çevrilmiş. Zandalor ile konuşalım. Bize Goemoe'nin Verdistis'te olduğunu ve Merchant's Guild'teki Trevor'ın bize daha ayrıntılı bilgi verebileceğini söyleyecek. Verdistis'e gidelim ve Trevor ile konuşalım. Bize birkaç gün önce birinin kendisinden ev kiraladığını söyleyecek ve haritamızda evin yerini işaretleyecek. İşaretli eve giderken yolda karşımıza çıkanları öldürelim. Eve girip zindanlara inelim. Zindanlara girince Cornelius bizi donduracak ve efendisine söylemeye gidecek. Bu sırada bizi Council of Seven'daki lizard taşından izleyen Zandalor yardımımıza gelecek ve kurtaracak. Bize Cornelius'un zindanlarında Goemoe'yi eski haline döndürebilecek sihirli bir sopa olduğunu söyleyecek. Güneydeki odadan bu sopayı alalım ve Goemoe'yi eski haline döndürelim ve onunla konuşalım. 

Dwarf Member Of Council

Şimdi son olarak cüce üyeyi bulmalıyız. Council Of Seven'a dönelim. Dwarf heykelindeki taşa tıklayarak onun Glenborus'ta olduğunu öğrenelim. Glenborus'a gidelim ve Eolus ile konuşalım. Council'e katılması için axe of stone'a ne olduğunu bulmak zorundayız. Cüceler bir elfin onu çaldığını söylüyorlar. Şehir merkezinde bulunan şehrin başkanı Gregor Dunatrim ile konuşalım ve elf mahkumu ziyaret edebilmek için izin isteyelim. Mahkumla gidip konuşalım. Bize bir insan ve cücenin axe of stone'u ondan çaldığını söyleyecek. Şimdi Rimmer'a gidip o ünlü cüce etinden(Rimmer's fine mead) alalım. Sonra tekrar Gregor ile konuşalım. Eti ona verelim ve bu hırsızlık olayı hakkındaki fikirlerini soralım bize Dwarven Halls'un altındaki madenlerdeki dark area'ya girebilmemiz için bir password verecek. Password prophecy. Dwarven Halls'un altındaki madenlere girelim. Buradaki cüceleri temizledikten sonra bizi gene Black Ring tayfasından bir ucube bekliyor. Kendisini öldürüp axe of stone'u ve mektubu alalım. Axe'ı Eolus'a, mektubu da krala götürünce Eolus da council'e katılacak. 
Şimdi council'in tüm üyeleri tamam. (Council'in wizard üyesi de zaten Zandalor'un kendisi)Level atlamak için istediğiniz quest'i bitirebilirsiniz ayrıca yapacağınız tüm alışverişleri(potion, armor, shield, weapon vs..)tamamlayın ve Council Of Seven'a geri dönün. 

Begin The Blessing Ritual 

Council'in tüm üyeleri tamamlanınca Zandalor ile konuşalım ve gong'u çalalım ve süper bir ara movie seyredelim. 
The Wastelands

Where am I?

Evet, neredeyse oyunun sonuna geldik. Bu çöle benzeyen alan oyunun son haritası. Bu garip çölde kendimize geldikten sonra öncelikle etrafı dolaşalım. Dost orclarla alışveriş yapabiliriz. Bu orclar aynı zamanda bize yakılmış, yıkılmış köylerinin de yerini söylüyorlar. Buraya gidelim ve yolumuza çıkan impleri öldürelim. Burası seri bir şekilde exp kazanmak için son yer. Bu arada Zandalor ve Arhu(konuşan kedi) biz yokken neler olduğu hakkında bize bilgi verecek. Zandalor bize Black Ring'in Lord Of Chaos'u diriltmeye çalıştığını ve bizim de onu durdurmamız gerektiğini söyleyecek. 
Ne olursa olsun Black Lake zindanlarına girmeliyiz. Yalnız şöyle bir problemimiz var ki bu zindanların girişi bir bataklığın ortasında ve oraya gitmemiz imkansız. Girişe ulaşamadan ölüyoruz. Bunun için bir anlamda hayalet olmalıyız. (Başka yolu yok)Zandalor bataklığın kuzeyindeki Patriarch adında bir ejderhanın bu numarayı bize öğretebileceğini söyleyecek. Kendisine biraz yağ çekersek bu numarayı bize öğretecek. 
Şimdi teleport taşlarımızdan birini köydeki Kroxy'nin dükkanında bırakalım ki ihtiyacımız olduğunda buraya kaçabilelim. Bataklığın kenarına gelelim ve divine skillimizi kullanarak hayalet olalım. Güneydoğuya ilerleyelim ve buradaki girişten zindanlara inelim. 

Kill The Black Ring

Lord Of Chaos'u diriltmeye çalışan Demon of Lies ile karşılaşmadan önce Black Ring üyelerinin tümünü öldürmeliyiz. Her black ring üyesinin kendine ait bir adacığı var. Ve hepsi de iyi derece de korunuyor. Biz de hepsini temizlemeliyiz. (Bu söylendiği kadar kolay değil malesef)Tüm Black Ring üyelerini öldürdükten sonra Demon of Lies'a doğru gidelim. Yarı yolda bir cutscene daha olacak ve Lord Of Chaos dirilecek malesef. Son olarak Demon Of Lies'ı da öldürerek bu ömür törpüsü rpg'ye son noktayı koyalım. Artık arkanıza yaslanıpson demoyu da keyifle seyredin.
2yzfloz.jpg
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! ADMİN ADAYI-CO ADMİN


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Final Fantasy II Tam Çözüm Thekinq 0 139 22-07-2015, Saat: 16:26
Son Yorum: Thekinq
  NBA Live 07 Tam Çözüm Thekinq 0 160 22-07-2015, Saat: 16:25
Son Yorum: Thekinq
  LOTR: The Fellowship of the Ring - Tam Çözüm Thekinq 0 104 22-07-2015, Saat: 16:23
Son Yorum: Thekinq

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri:MCTR MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.
Desing and Coding By Mustafa SEVİM