Hoşgeldin, Ziyaretçi:

Üye Ol
Yeni Tema ! Yeni temamız forumumuza hayırlı olsun.Bu konuda fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gta 3 Tam Çözüm/ Seneryo
#1
[b]Oyunun hikâyesine geçmeden önce hikâyemizin baş kahramanlarının geçmişini ele alalım;[/b]
Yıl 1992… Catalina, San Andreas eyaletinde yaşayan çılgın bir kadındır. San Andreas’ın genellikle kırsal, köylük bölgelerini tercih eden Catalina, tehlikeden kendisine eğlence çıkarmayı sever; bu bölgelerde heyecan, adrenalin ve para için iş yerleri soyar. Kuzeninin tavsiyesiyle Carl Johnson isimli bir genç ile tanışır. Bu gençle takılmaya başlar, soygun işlerini beraber sürdürüp çeşitli iş yerleri soyarlar. Daha sonra Catalina, bir gün Carl’a âşık olduğunu fark eder ve bir süre çıkmaya başlarlar. Ancak bu aşk uzun sürmez. Catalina gün geçtikçe Carl’dan soğumaya başlar; Carl’a kadınlardan anlamayan, korkak birisi olduğunu ve artık yollarını ayırma vaktinin geldiğini söyler. Carl ise Catalina’dan kurtulmaya dünden razıdır, itiraz bile etmez. Bu zaman içerisinde Catalina, Claude adında bir genç ile tanışır. Claude, San Fierro’da ikâmet etmekte olan bir sokak yarışçısıdır. Düzenlenen yasadışı yarışlara katılarak para kazanır, yaşamını sürdürür. Catalina, Claude’u bu yarışların birinde görür ve onunla arkadaş olmaya karar verir. Asıl amacı Carl’ı kıskandırmak olan Catalina, Carl’ı düzenlenen bir yarışa davet eder. Catalina bu yarışta Carl’ı Claude ile tanıştırır ve Claude’un yeni sevgilisi olduğunu açıklar. Carl’a kendisini yeniden kazanmak için Claude ile kavga edip etmeyeceğini sorar, Carl ise reddeder. Adeta deliye dönen Catalina, Carl’a korkak birisi olduğunu bir kez daha vurgular ve şimdi yarış vakti olduğunu belirterek yarışı başlatır. Claude, Carl ve diğer yarışçılar sıkı bir yarışa tutulur. Yarışı başladığından beri birinci götüren Carl, yarışı kazanan taraf olur. Claude ise direksiyonuna hakim iyi bir sürücü olmasına rağmen yarışı kaybeder. Catalina, Carl’a yarışın ödülü olarak Claude’un San Fierro’daki araba garajının tapusunu verir ve yeni sevgilisi Claude ile birlikte Liberty City’ye gideceğini, artık orada yaşayacağını söyler. Carl ise “O hâlde size iyi eğlenceler” diyerek mekândan uzaklaşır. Catalina ve Claude da Liberty City’ye doğru yola çıkarlar… Claude ilk başta suç ile, mafya ile pek alâkası olmayan bir adam. Ancak sevgilisi Catalina’nın peşinden giderek o da mafyanın, suçun içine gitgide iyice batacaktır.
 
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Claude, Catalina ve Carl Johnson (GTA: San Andreas – 1992)
Ve yıl 2001… Liberty City’deyiz… Suçluların, kaçakların, kimseye acımayan mafyaların, çetelerin mesken tuttuğu karanlık bir şehirde… Kimseyle dost olunamayacağını, kimseye güven olamayacağını öğreneceğiniz acımasız ve tehlikeli bir şehirde… Kalabalık, metropol bir şehir olmasına rağmen kendinizi yalnız, tek başınıza hissedeceğiniz bir şehirde… Herkesin tek amacı para veya uyuşturucu olan bir şehirde… Ama biri hariç: Claude… Onun amacı ne para, ne uyuşturucu, ne de bu şehrin hâkimi olmak. Onun tek derdi, yıllar sonra kendisine tekmeyi basan sevgilisi Catalina’yı bulup hesap sormak… Bir intikam yolculuğuyla başladı Claude’un hikâyesi. Bu yolculukta kimi zaman mola verdi; pek çok insanla tanıştı, başka işlerle meşgul oldu. Ancak asıl hedefini hiçbir zaman unutmadı… Lafı daha fazla uzatmadan; işte Claude’un, işte Liberty City’nin, işte GTA III’ün hikâyesi…GİRİŞ
Liberty City’nin sıradan, karanlık gecelerinden biri… Her zamanki gibi bu şehir, her türlü suçu barındırıyor soğuk caddelerinde. Suç işlemenin alışılmış bir durum olduğu, normal karşılandığı bir şehrin sıradan bir günündeyiz. Ancak hikâyemizin kahramanları için sıradan bir gün değil. Onlar bugün bir çanta dolusu parayla hayatlarını Liberty City’nin batağından kurtarma peşindeler. Kahramanımız Claude, sevgilisi Catalina’yla birlikte Liberty City’de bir banka soygunundadır. Soygunda yalnız değildirler, Kolombiyalı Kartel çetesine mensup bir çete üyesi de yardım amaçlı yanlarındadır. Kolombiyalı Kartel çetesinin lideri Miguel, arabasıyla Catalina, Claude ve Kolombiyalıyı almak üzere bankanın önüne gelir. Soygun gerçekleştirilip bankadan paralar alındıktan sonra Catalina ve Kolombiyalı, çalan alarm ile birlikte bankanın arka kapısından çıkarlar. Para dolu çantayı Kolombiyalı taşımaktadır, hızlıca Miguel’in arabasına doğru koşarlar. Catalina’nın ardından aynı kapıdan Claude çıkar. Bankanın güvenlik kamerasını pompalı tüfekle yok eden Claude, Catalina’yı takip eder.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
O esnada bir silah sesi duyulur; Catalina, paraya kendisi sahip olmak için para çantasını taşıyan Kolombiyalıyı vurmuştur. Claude, bankadan uzaklaşıp Catalina’yı takip ederek Miguel’in arabasına doğru yönelir. Ancak bankanın köşesini tam dönecekken, bankanın ara sokağında birden karşısına Catalina çıkar. Elindeki silahı Kolombiyalıdan sonra Claude’a doğrultan Catalina, bankadan soydukları parayı tek başına sahiplenmek ister ve “Üzgünüm bebeğim, ben hırslı bir kızım ama sen sadece bir zaman kaybısın” diyerek tetiği çeker, Claude’u vurur. Ne olduğunu anlamayan çaresiz Claude, olduğu yere serilir. Catalina ise para dolu çantayı alarak yeni sevgilisi Miguel ile birlikte olay yerinden kaçar, Claude’u ölüme terk eder. Claude, sevgilisi Catalina tarafından ihanete uğramış olur. Ölümden dönüp Catalina’nın silahından çıkan kurşunlara göğüs gerer, hayatta kalır. Ve böylece Catalina’yla uzun süren beraberliğinin sonunda Catalina’nın gerçek yüzünü görmüş olur. Hiç unutamayacağı bir ihanet yaşamıştır. Tam dokuz yıldır beraber olduğu sevgilisinden bir darbe yemiştir. Artık Claude’un Catalina’ya bir intikam borcu vardır ve Claude bu borcu ne yapıp edip Catalina’yı bulup ödemelidir. Bundan böyle Catalina artık onun kız arkadaşı değil, en büyük düşmanıdır.
 

 
GIVE ME LIBERTY
Sessiz kahramanımız, vurulmasının ardından olay yerinde polislere yakalanır. Soygunda Catalina’nın vurduğu Kolombiyalı ise Claude kadar şanslı olmaz, hayatını kaybeder. Polisler olay yerinde sadece Claude’u sağ olarak bulur ve bu yüzden ne yazık ki soygunun tüm suçu Claude’un üzerine kalır; 10 yıl hapis cezasına çarptırılır. Claude’un başarısız soygun haberi gazetelere dahi çıkar. Ertesi gece ise Claude, cezaevine gönderilmek üzere bir polis aracına bindirilir. Polis aracında kendisi dışında iki suçlu daha vardır: 8-Ball lâkaplı bir bomba uzmanı ve Liberty City’nin ünlü işadamlarından Donald Love’ın iş ortağı Old Oriental Gentleman. Aracı yola çıktığı andan itibaren bir grup Kolombiyalı Kartel çete üyesi takip etmektedir. Mevzu ciddidir, Kolombiyalıların elinde bir bomba bulunmaktadır. Polis aracı, Callahan Köprüsü’ne geldiğinde Kolombiyalılar bombayı köprüye doğru fırlatırlar ve polis aracının bulunduğu konvoyun önünü keserler. Çetenin amacı, aracın içindeki Oriental Gentleman’ı fidye için kaçırmaktır. Ne olduğunu anlamayan polisler, araçlarından çıkarak olayı anlamaya çalışırlar. Polislere silahlarını doğrultan Kolombiyalılar ise Gentleman’ı araçtan indirerek kendi arabalarına bindirirler ve oradan uzaklaşırlar.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Polis aracının içindeki 8-Ball, aracın kapılarının açık olduğunu görünce bunu fırsat bilerek, özgürlüğüne kavuşmak için araçtan çıkar ve aracın dışındaki polisi etkisiz hâle getirir. Bunu gören Claude ise aracın içindeki polisi de kendisi hallederek 8-Ball’a yardım eder. Claude, polisin cebindeki kelepçenin anahtarını aldıktan sonra ilk önce kendi kelepçesini çözer, ardından 8-Ball’un da kelepçesini çözerek aracın içinden çıkar. O esnada Kolombiyalıların köprüye attığı bomba büyük bir şiddetle patlar. Bomba, köprüye oldukça büyük bir hasar verir; köprü parçalanır. Tüm polis araçları havaya uçmuştur. Ancak ileride bir araba olduğunu gören 8-Ball, hemen arabaya atlayarak Red Light District semtinde saklanabilecekleri bir yer bildiğini ve Claude’dan arabayı oraya sürmesini ister. Geldiklerinde mekândaki eve girip üstlerindeki hapis kıyafetlerinden kurtulurlar. Kıyafetlerini değiştirdikten sonra 8-Ball, Luigi adında bir adam tanıdığını ve bu adamın kendilerine yardım edebileceğini söyleyerek Claude’dan kendisini Luigi’nin kulübüne bırakmasını ister. Luigi, Red Light District’te gece kulübü işleten bir işadamıdır. Liberty City’nin en büyük mafyalarından Leone ailesine mensuptur. 8-Ball, Luigi’nin Claude’a birkaç iş verebileceğini söyler. Böylece Claude, asıl hedefi Catalina’ya ulaşmadan önce bir süre mafyaya mensup kişilerden ayak işi alıp para kazanmış olacak, ve bu karanlık şehir Liberty’de ayakları yere sağlam basacak.
 

 
LUIGI’S GIRLS
8-Ball, kulübe kulübün arka kapısından girer ve Claude’a beklemesini, Luigi’yle konuşacağını söyler. Bir süre sonra kapıda Luigi’nin koruması Mickey görünür. Mickey etrafı şöyle bir kolaçan eder ve hemen ardından Luigi de gelir. 8-Ball ise kulüpte biraz vakit geçirmektedir. Luigi, Claude’un kendisine birkaç iyilik yapmasını ister. Eğer Claude, Luigi’nin gözüne girmeyi başarırsa Luigi’den daha fazla iş alabilecektir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Luigi, Claude’dan kendisi için çalışan Misty adındaki fahişesini Portland View’daki kliniğin önünden alıp kulübe getirmesini ister. Misty, Luigi’nin en değer verdiği fahişesidir, bu yüzden Claude’u Misty’ye dikkatli olması konusunda uyarır. Claude, kliniğe geldiğinde kliniğin önünden Misty’yi alır. Misty ile tanıştıktan sonra Misty’yi kulübe bırakır ve Luigi’nin gözüne girmeyi başarır. Claude böylece artık Liberty City’de mafya için çalışmaya başlar. Karanlık bir dünyanın içinde belki de kendini bir anda bulan Claude, artık para için ve kendisine ihanet hançerini saplayan kız arkadaşını bulup intikamını almak için mafyalara çalışmakta mecburdur.
 

 
DON’T SPANK MA BITCH UP
Luigi’nin koruması Mickey, Luigi’nin bir not bıraktığını söyler ve notu Claude’a verir. Luigi notta Liberty City’de artık SPANK adında bir uyuşturucu satıldığını ve Portland Limanı’ndaki bir uyuşturucu satıcısının, kendisi için çalışan fahişelerine bu uyuşturucudan alıştırdığını söyler. Nottan anlaşıldığı Luigi oldukça sinirlidir. Bu uyuşturucu satıcısının iyi bir derse ihtiyacı vardır. Luigi, Claude’a satıcıyı ortadan kaldırdıktan sonra adamın limandaki arabasını alıp Portland View’daki garaja bırakmasını ister. Böylece bu fırsattan istifade adamın arabasını satarak bedavadan kâr etmiş olacaktır. Kızlarına çok düşkün bir adam olan Luigi, onlara kimsenin bir yanlış yapmasını istemiyor.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Claude, kulübün karşısındaki Luigi’nin bıraktığı beysbol sopasını alıp Portland Limanı’na doğru yola çıkar. Geldiğinde Luigi’nin kızlarının bu adam ile konuştuklarını görür; kızlar, adamdan SPANK almaktadırlar. Adam, Claude’u görünce saldırmaya başlar, kızlar ise oradan kaçar. Claude, adamı beysbol sopasıyla biraz patakladıktan sonra adamın arabasına alır ve arabayı Luigi’nin garajına bırakmadan önce araç boyama garajına götürür. Arabayı boyatıp yeniledikten sonra Luigi’nin dediği garaja bırakır.
 

 
DRIVE MISTY FOR ME
Luigi ve Mickey sohbet etmektedir. Claude gelince Luigi, Mickey’yi içeri gönderir. Ancak Mickey’nin gözü Claude’u pek tutmamıştır, Claude’a ters bir şekilde bakarak kulübe girer. Luigi, Leone ailesinin lideri Salvatore Leone’nin oğlu Joey Leone’nin, kendisinden Misty’yi istediğini söyler. Misty’nin, evinden alınıp Joey’nin bırakılması gerekmektedir. Claude’dan çabuk olmasını isteyen Luigi, Joey’nin bekletilecek bir adam olmadığını söyler. Claude aldığı işlerde hep şoför muamelesi görmektedir, Luigi’ye pek belli etmese de bu duruma çok bozulur. Ancak yabancısı olduğu bu şehirde ayakta kalabilmek ve amacına ulaşmak istiyorsa bunlara katlanmak zorunda olduğunu kendisi de biliyordur.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Claude, Hepburn Heights’daki Misty’nin evine gider. Kornayı çalar ve Misty’yi alır. Misty, Claude’un kendisini almaya geldiğini görünce, kendilerinin uzun zamandır bir şoföre ihtiyacı olduklarını söyleyerek Claude ile alay eder. Trenton’daki Joey’nin garajına süren Claude, Misty’yi Joey’ye bırakır. Misty, Joey’yi gördüğüne sevinir. Claude ise, Joey ile tanışır. Kendisine ait olan garajında oto tamircilikle meşgul olan Joey, Claude’a halledilmesi gereken işlerinin olduğunu, daha sonra uğrarsa birkaç iş verebileceğini söyler.
 
 

 
PUMP-ACTION PIMP
Luigi, Diablo çetesinin şehirde kadın ticareti yapmaya başladığını söyler. Diabloların kendi işini çaldığını düşünen Luigi, yine sinirlidir. Diabloları ortadan kaldırmak için eğer silaha ihtiyacı olursa kulübün hemen ilerisindeki silah dükkânının arka sokağında bir silah bulabileceğini söyler. Claude ilk olarak silah dükkânına gider.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Dükkânın sahibi, dükkânın arka sokağına Luigi’nin isteği üzerine bir silah bıraktığını söyler. Claude, dükkânın arka sokağından silahı aldıktan sonra caddelerde gezinen Diablolara doğru yola çıkar. Arabasıyla Diabloların arabasına çarpıp Diabloları arabadan indirmeye çalışır. Diablolar bir süre sonra arabadan inerler ve Claude’a ateş açmaya başlarlar. Claude zorlanmadan iki Diabloyu da halleder.
 

 
THE FUZZ BALL
Claude, kulübe geri döndüğünde kapıdan ilk Mickey çıkar. Claude’a sert bir bakış attıktan sonra Mickey’nin ardından Luigi de çıkagelir. Luigi, Çin Mahallesi’nin polis merkezindeki polislerin, kendisinden birkaç fahişe istediğini söyler. Anlaşıldığı üzere polisler merkezde parti yapacaktır. Luigi, şehrin caddelerinde fahişelerinin dolaştığını söyler ve Claude’dan aralarından birkaçını alıp polis merkezine bırakmasını ister. Claude, merkeze ne kadar çok fahişe bırakırsa Luigi o kadar memnun olacak ve o kadar çok parayı cebe indirecektir. Ancak Claude’un çabuk olması gerekmektedir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Claude ilk olarak dört kapılı geniş bir araç bulur. Kızları almaya başlayan Claude, ilk olarak Hepburn Heights’da çalışmakta olan kızı alır. Daha sonra Harwood ve Saint Mark’s civarlarındaki kızları alarak polis merkezine bırakır ve diğer kızlara doğru yola çıkar. Merkezin biraz ilerisinde çalışan kızı ve iki sokak ötedeki kızı da alıp, geriye kalan diğer kızları da merkeze bırakan Claude, işi halleder.
 

MIKE LIPS LAST LUNCH
Claude, daha önceden iş için kendisine uğramasını söyleyen Joey’ye uğrar. Joey’nin Misty ile sohbet ettiğini görür, ancak Misty’nin canı sıkkın görünmektedir. Joey; Forelli ailesinin, kendisine borçlu olduğunu ancak borçlarını ödemediklerini söyler. Bu yüzden onlara bir ders vermek isteyen Joey, Forelli kardeşlerden Mike Forelli’nin Saint Marks’daki Forellilerin restoranı olan Marco’s Bistro restoranında olduğunu ve restorandan birkaç saat sonra ayrılacağını belirtir. Claude’dan Mike’ın arabasını restoranın önünden alıp hemen Harwood’taki 8-Ball’un mekânının bomba garajına götürerek arabaya bomba yükletmesini ister. Ardından Claude, Mike’ın ruhu duymadan arabayı aynı yere parkedecektir. Mike, arabasına bindiğinde ise öbür dünyayı boylayacak; böylece Joey, Forelli ailesini can damarından vurmuş olup acımasız bir ders verecektir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Claude’un hızlı olması gerekmektedir, zirâ acele edilmezse Mike, restorandan ayrılabilir ve her şeyi farkedip plan altüst olabilir. Claude hemen Marco’s Bistro’nun önündeki Mike’ın arabasını alıp 8-Ball’un bomba garajına götürerek arabaya bomba yükletir. Bomba yüklendikten sonra aracı aldığı yere geri götürüp park eden Claude, restorandan Mike’ın çıkmasını beklemeye koyulur. Mike, birkaç dakika sonra restoranın kapısında görünür; her şeyden habersizce arabasına binen Mike, arabasıyla birlikte havaya uçar.
 

 
FAREWELL “CHUNKY” LEE CHONG
Joey, Çin Mahallesi’ndeki Lee Chong adındaki bir Triad çete üyesinin noodle tezgâhında noodle satar gibi görünüp Leone ailesinin uyuşturucu işindeki tek rakibi olan Kolombiyalı Kartel çetesine SPANK sattığını söyler. Bu durumdan rahatsız olan Joey, Claude’dan buna engel olmasını; Lee Chong’ı öldürmesini ister. Ancak bu, Claude için pek kolay olmayacaktır; Lee Chong birkaç Triad çete üyesi tarafından korunmaktadır.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Claude, Çin Mahallesi’ne gider. Chong’ın noodle tezgâhının bulunduğu ara sokağa geldiğinde Triadlar mekânlarında bir yabancıyı görünce Claude’a saldırmaya başlarlar. Lee Chong ise Claude’un kendisi için geldiğini anlar ve korkudan kaçmaya başlar. Claude, Triadları temizledikten sonra Chong’ı yakalar ve Chong da Claude’un gazâbından kurtulamaz.
 

 
VAN HEIST
Joey, zırhlı bir aracın her gün Çin Mahallesi’nden yola çıktığını ve bu aracın içinde kendileri adına önemli şeyler bulunduğunu söyler. Claude’dan aracı ele geçirip Portland Limanı’ndaki depoda bekleyen adamlarına aracı teslim etmesini ister. Joey aracın zırhlı olduğu için kurşun geçirmeyeceğini, bu yüzden sağlam bir araba bulup araca çarpmasını, aracın içindeki güvenlik görevlilerini korkutup araçtan indirmesini söyler.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Claude güçlü bir araç bulup Çin Mahallesi’ne doğru yola çıkar. Geldiğinde zırhlı aracın hareket hâlinde olduğunu görür ve hemen araca çarparak aracın içindeki güvenlik görevlilerini korkutmaya çalışır. Ancak araca çarpmasıyla birlikte aracın güvenliğini sağlayan polisleri de peşine takar. Claude ise araca çarpmaya devam eder. Bir süre sonra aracın içindeki güvenlik görevlileri pes edip araçtan kaçarlar. Claude hemen aracı ele geçirerek Portland Limanı’na sürer ve aracı depoya bırakır.
 

 
CIPRIANI’S CHAUFFEUR
Joey, Claude’u Leone ailesinin önde gelen isimlerinden Toni Cipriani ile tanıştırır. Leone ailesinin tehlikeli isimlerinden biri olan bu adam, Saint Marks’ta annesiyle birlikte küçük bir restoran işletmektedir. Toni, Joey’ye arabasını tamirden almaya gelmiştir. Claude’a Toni’yi annesinin restoranına bırakmasını, daha sonra tekrar kendisine uğramasını söyleyen Joey, yeni planlarının olduğunu belirtir. Claude, Toni’nin arabasına bindikten sonra Toni, Çin Mahallesi’nde çamaşırhane dükkânı işleten Triadların haracı ödemediklerini, restorana gitmeden önce ilk olarak çamaşırhane dükkânına uğraması gerektiğini söyler. Toni, arabasını yeni tamir ettirmiştir; bu yüzden Claude’u arabayı dikkatli kullanması, arabasına bir zarar gelmemesi için uyarmayı da ihmal etmez.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Çamaşırhane dükkânına geldiklerinde Toni, Claude’a arabanın içinde beklemesini söyler ve çamaşırhaneye elinde beysbol sopasıyla girer. Dükkânın içinde iki Triad çete üyesi vardır. Toni bir süre onlarla konuştuktan sonra Triadlar, Toni’ye saldırmaya başlarlar. Dükkândan kendisini zor atan Toni, arabasına atlayarak bunun bir tuzak olduğunu ve Claude’dan kendisini hemen annesinin restoranına bırakmasını ister. Triadlar haracı ödememekte ısrarcıdır. Fakat en az Triadlar kadar inatçı olan Toni, Claude’a daha sonra uğramasını, Triadlardan bunun intikamını alacağını; onlara kendilerinin kanlı çamaşırlarını yıkatacağını söyler. Toni artık Triadlara savaş açmıştır.
 

 
DEAD SKUNK IN THE TRUNK
Joey, borçlarını ödemedikleri için Forelli ailesine zulmetmeye devam etmektedir: Claude’dan ölen bir Forelli üyesinin cesedini ortadan kaldırmasını ister. Ceset, Callahan Point’teki kafede bulunan bir arabanın içindedir. Claude’un, arabayı araba mezarlığında arabanın içindeki Forelli’nin cesediyle birlikte imha etmesi gerekmektedir. Claude, Callahan Point’teki kafeye doğru yola çıkar. Kafeye geldiğinde cesedin bulunduğu araca biner.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
O sırada oradaki Forelliler, Claude’un arabaya bindiğini görürler. Claude arabayı Harwood’taki araba mezarlığına doğru sürer. Ancak Forelliler yol boyunca Claude’a rahat vermezler; Claude’u durdurmak için aracın önünü kesmeye çalışırlar. Forellilerin arabayı durdurmak için arabaya çarpmaları sonucu aracın bagajı açılır ve bagajın içindeki Forelli’nin cesedi görünür, ceset kısa süreliğine araçtan düşme tehlikesi yaşar. Claude bir süre sonra Forellileri atlatır ve araba mezarlığındaki araç imha vincinin bulunduğu yere arabayı park eder, arabayı içindeki Forelli ile birlikte imha eder.
 

 
THE GETAWAY
Claude ertesi sabah Joey’ye uğradığında Joey, Leone ailesinden birkaç arkadaşının bir banka soyacaklarını ve bu soygun için bir şoföre ihtiyaçları olduklarını söyler. Joey, bu iş için Claude’u uygun görmüştür. Claude, hikâyesinin henüz ilk başlarında eski sevgilisi Catalina’yla bir banka soygununa kalkışmıştı ancak bu soygun, Catalina’nın Claude’a ihanet etmesi ve Claude’un polislere yakalanması ile son bulmuştu. Claude’un bundan sonra yine bir soygunun içinde bulunması onun için bir riskti. Ancak Claude bu sefer soygunun tam içinde değil, soygunu gerçekleştirenlere yardım amaçlı bir soyguna tanık olacaktır.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Claude, Saint Marks’taki depoda beklemekte olan Joey’nin arkadaşlarına doğru yola çıkar. Depoya geldiğinde kornaya basar, adamlar depodan çıkarak arabaya binerler ve Çin Mahallesi’ndeki bankaya doğru yola çıkarlar. Bankaya geldiklerinde Claude’a arabanın içinde beklemesini söyleyerek bankaya ellerinde silahlarla girerler. Ancak bir şeyler ters gider; bankanın içerisinde çığlıklar ve silah sesleri duyulur, kısa bir çatışma yaşanır. Çatışmada içlerinden birkaçı vurulur ve bankadan çalan alarm ile birlikte çıkarak Claude’a buradan hemen uzaklaşmaları gerektiğini söyleyip arabaya atlarlar. Fakat çok geçmeden polisler soygunun haberini alır ve peşlerine takılır. Claude, Red Light District’teki araba boyama garajında arabayı boyatarak polislerden kurtulur. Daha sonra ise adamları depoya bırakır, işi halleder.
 

 
TAKING OUT THE LAUNDRY
Claude, Toni’ye uğrar. Toni, Triadlardan parasını ve intikamını almaya kararlıdır. Claude’dan çamaşırhaneye giden üç çamaşırhane kamyonunu ortadan kaldırmasını ister. Böylece Toni, çamaşırları taşıyan kamyonları yok ederek çamaşırhanenin işlerini aksatacak ve Triadlara karşı gücünü ispatlamış olacaktır. Toni, Claude’a kamyonları patlatması için 8-Ball’un mekânında bir el bombası bulabileceğini söyler.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Claude, 8-Ball’un mekânındaki el bombasını alıp çamaşırhaneye giden Triad kamyonlarına doğru yola çıkar. İlk kamyonu bulur ve bombayı kamyona doğru fırlatır. Kamyon havaya uçtuktan sonra diğer kamyona doğru yola çıkar. İkinci kamyonu da patlattıktan sonra son kamyona doğru yola çıkan Claude, sonuncuyu da patlatır; işi halleder.
 

 
THE PICK-UP
Claude, Toni’yi ortalıklarda göremez. Toni’nin annesi, Toni’nin restoranda olmadığını; birkaç adam halletmeye gittiğini söyler. Ancak Toni’nin asla babası gibi sert bir adam olamayacağını söyleyen Toni’nin annesi, Toni’nin bir not bıraktığını belirtir. Toni notta Triad kamyonlarının patlatılmasından sonra Triadların artık pes ettiklerini, parayı vereceklerini öğrendiğini söyler. Triadlar parayı çamaşırhane dükkânının arka sokağına bırakmıştır. Claude’dan parayı alıp restorana bırakmasını isteyen Toni, sonunda kendisiyle başa çıkılamayacağını Triadların da anladığını söyler ve ekler: “Nobody, I mean nobody messes with Toni Cipriani!” (“Kimse, ama kimse Toni Cipriani’yle boy ölçüşemez!”)
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Claude, Çin Mahallesi’ndeki çamaşırhaneye doğru yola çıkar. Çamaşırhaneye geldiğinde dükkânın arka sokağını kontrol eder, parayı görür ve parayı alır. Parayı aldıktan sonra restorana geri dönmek üzereyken mekânı birden Triadlar basar. Triadlar, sokağı çepeçevre kuşatmıştır. Bunun bir tuzak olduğunu anlayan Claude, ne yapacağını şaşırır. Triadlar, Claude’a saldırırlar. Claude, Triadları zor da olsa halleder. Daha sonra hemen restorana geri dönüp parayı restorana bırakır.
 

 
SALVATORE’S CALLED A MEETING
Toni yine ortalıklarda değildir ancak bir not daha bırakmıştır. Toni notta Leone ailesinin mafya babası Don Salvatore Leone’nin bir toplantı düzenleyeceğini söyler. Claude’dan Joey’nin garajındaki limuzini Joey ile beraber alarak, kulüpten Luigi’yi, ardından kendisini de restorandan alıp patron Salvatore Leone’nin malikânesine götürmesini istemektedir. Salvatore Leone, Leone ailesinin başıdır. Liberty City’nin en büyük ve en korkulan mafya babasıdır. Claude onunla tanışarak belki de bu şehirde şimdiye kadarki en büyük işlerinden birini yapmış olacaktır. Toni, Triadların Claude’a kurduğu tuzak hakkında ise Triadların hâlâ uslanmadıklarını, savaşmak isteyeceklerini söyler. O hâlde: “They want a war. They got a war.” (“Onlar savaş istiyor. O hâlde savaş başlamıştır.”) Joey’nin garajına giden Claude, garajdaki limuzine Joey’le beraber binerek Luigi’nin kulübüne doğru yola çıkar. Luigi’yi de kulüpten alan Claude, son olarak restorandan Toni’yi de alır ve Salvatore’nin malikânesine sürer. Ancak Triadlar düzenlenecek olan bu toplantıdan haberdardır ve Claude’dan sonra Toni’ye de bir tuzak düzenlerler. Toni’nin kendilerine yaptıklarına karşılık Toni’ye suikast girişiminde bulunan Triadlar, limuzine saldırır.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Claude hızlı bir şekilde malikâneye doğru sürer. Ancak malikâneye geldiklerinde de tehlike devam etmektedir; Triadlar malikânenin girişini kapatmıştır. Fakat bu, Claude için pek bir sorun olmaz, kenardan girişteki Triad’ı ezerek içeri giren Claude, limuzini malikânenin garajına park eder. Salvatore; Claude, Toni, Joey ve Luigi’yi karşılar. Mafyasının en önde gelen isimleriyle hasretini gideren Salvatore; Toni, Luigi ve oğlu Joey’le ayak üstü bir sohbet ettikten sonra Claude ile tanışır. Şu ana kadar hep Leone ailesi için çalışan Claude, Salvatore’den ilk övgüsünü alır: “I see nothing but good things for you, my boy.” (“Henüz bir şeyini görmedim ama senin hakkında çok iyi şeyler duydum, evlat.”)
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Claude artık Leone ailesinin getir götür işlerinde kullanılan vazgeçilmez adamlarından biri hâline gelmiştir. Bundan sonra Claude, Leone ailesinin lideri Salvatore Leone için çalışacaktır. Salvatore Leone sadece Leone ailesinin değil, şehrin en ünlü ve en korkulu mafya babasıdır. Bu demek oluyor ki, Claude artık şehrin en tehlikeli adamlarının arasına girmiştir. Belki Liberty City’nin en güçlü adamları sayesinde bir gün kendisine ihanet edenleri de bulabilir.
 

 
CHAPERONE
Salvatore, toplantıyı gerçekleştirdikten sonra malikânede Claude ile konuşmaktadır. Claude’u genç eşi Maria’yla tanıştıran Salvatore, Maria’nın evde oturmaktan sıkıldığını söyler ve Maria’nın biraz hava alıp eğlendirilmesini istemektedir. Maria, Claude’un Salvatore’nin yeni bir adamı olduğunu görünce Claude’u “Salvatore’nin köpeği” yerine koyarak ilk başta küçümser. Daha sonra Claude’a, uyuşturucu satıcısı arkadaşı Chico’dan birkaç uyuşturucu alması gerektiğini söyler ve kendisini Çin Mahallesi’nde gezinen arkadaşı Chico’ya bırakmasını ister. Claude, malikânenin garajından limuzini alarak Maria’yı Chico’ya götürür. Chico’ya geldiklerinde Maria, Chico’yla ayak üstü bir sohbet eder. Chico, Maria’ya Atlantic Quays’teki bir depoda uyuşturucu partisi düzenlendiğinin haberini verir. Maria, uyuşturucuları aldıktan sonra Claude’a Chico’nun bahsettiği partiye gitmek istediğini söyler.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Partiye geldiklerinde Maria, Claude’a arabanın içinde beklemesini, biraz eğlendikten sonra geleceğini söyler ve parti düzenlenmekte olan depoya girer. Claude ise arabada kalır. Ancak Liberty City Polis Teşkilatı, bu uyuşturucu partisinin haberini almıştır ve 5 dakika geçmeden partiyi polisler basar. Polisler ile partidekiler arasında çatışma yaşanır. Maria, partiden ayrılır ve Claude’a hemen buradan uzaklaşmaları gerektiğini söyler. Polisleri atlatıp malikâneye geldiklerinde Maria, Claude’a teşekkür eder ve ilk defa bir erkeğin kendisine bu kadar iyi davrandığını söyler, Claude’dan etkilenir. Tekrar görüşmek üzere Claude’u uğurlar.
 

 
TRIADS AND TRIBULATIONS
Claude, Toni’ye uğrar. Ancak Toni’nin işleri henüz bitmemiştir, Toni yine ortalıklarda değildir. Toni’nin annesi, Toni’nin bir not bıraktığını söyler. Toni notta Salvatore Leone’nin toplantı verdiği günde Triadların kendisine saldırdığı için Triadlarla daha hesabının bitmediğini, onlara bunun bedelini de ödeteceğini söyler. Toni, Triadların haracı ödeyip aralarındaki sorunun ortadan kalktığını düşünürken, Leone ailesinin toplantı gününde Triadların Toni’nin tüm bu yaptıklarına dayanamayıp Toni’yi ortadan kaldırmak istemeleri aralarındaki gerilimi yeniden büyütmüştür; Leone-Triad savaşını, daha doğrusu Toni-Triad savaşını yeniden körüklemiştir. Toni, notunda Triadlara yaşattığı şeylerden sonra Triadların çamaşırhane işini bırakıp balık işine yoğunlaştıklarını ve artık tüm işlerini balık fabrikalarında yürüttüklerini söyler. Claude’dan şehrin caddelerinde gezinen birkaç Triad temizlemesini isteyen Toni, daha sonra Triadların balık fabrikasına girip fabrikadaki Triadları da haklamasını ister.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Toni, Claude’a yardım amaçlı iki adamının da yanında geleceğini belirtir. Claude ilk olarak Triadların merkezi Çin Mahallesi’ne Toni’nin adamlarıyla birlikte yola çıkar. Birkaç Triad temizleyip ortalık adeta savaş alanına döndükten sonra ilerideki Triadların da ipini çeken Claude, daha sonra Callahan Point’teki Triadların balık fabrikasına gider. Ancak Triadlar fabrikaya kendilerinin dışında başka kimseyi almamaktadır. Claude’un içeriye sızması için kendisini bir Triad olarak göstermesi gerekmektedir. Bu yüzden Claude’un bir Triad kamyonuna ihtiyacı vardır. Çin Mahallesi’nin caddelerinde kolayca bir Triad kamyonu bulur ve hemen kamyonu ele geçirerek fabrikaya gider. Triadlar fabrikanın giriş kapısını açarak Claude’u içeriye alırlar. Ancak kısa bir süre sonra mevzuya uyanıp Claude’u tanırlar, Claude’a saldırmaya başlarlar. Claude kamyonla hepsini ezerek bu işi de halleder.
 

 
CUTTING THE GRASS
Claude, Salvatore Leone’ye uğrar. Salvatore, Kolombiyalı Kartel çetesinin uyuşturucu işine girdiğini, artık şehirde kendi SPANK’lerini üretip sattıklarını, ancak bu SPANK’leri nerede ürettiklerini kimsenin bilmediğini söyler. Ve çetenin Leone ailesi hakkında neredeyse her şeyden haberdar olduğunu söyleyen Salvatore, bu durumdan rahatsızdır. İçlerinden birisinin Kolombiyalılarla bağlantısı olup ailede olan bitenleri Kolombiyalılara anlattığını ve bu muhbirin de Luigi’nin kulübünde barmen olarak çalışan Kıvırcık Bob olduğunu düşünmektedir. Bob, kazandığından daha çok para elde ediyor, peki bu paranın mâdeni nereden geliyor? İşte bu sorunun peşinde olan Salvatore, Bob’ın kulüpteki işleri bittikten sonra her gün akşamüstü taksiyle evine gittiğini söyler. Claude’dan Bob’ı kulüpten ayrıldıktan sonra takip etmesini ve eğer tahmin ettiği gibi aileye ihanet eden o’ysa Bob’ı ortadan kaldırmasını ister.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Claude, Luigi’nin kulübüne gidip Bob’ın kulüpten ayrılmasını beklemeye başlar. Kulübün önünde bir taksi Bob için beklemektedir. Bir süre sonra Bob, kulüpten ayrılır ve taksiye biner. Claude taksiyi takip etmeye koyulur. Claude’un taksiyi uzaktan takip etmesi gerekmektedir, aksi takdirde Bob takip edildiğinin farkına varırsa her şey altüst olup muhbirin kim olduğunu öğrenme fırsatı kaçabilir. Claude, Bob’ı bir süre takip ettikten sonra taksi Atlantic Quays’teki limanda durur ve Bob taksiden inip limana doğru gider. Görüldüğü üzere Salvatore, Bob üzerinde şüphelenmekte haklıdır; hain, Bob’tır. Bob limana gelir ve derken beklenmedik iki isim görünür: Catalina ve Miguel… Claude’u bu intikam macerasına sürükleyen o iki kişi…
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Miguel, Kolombiyalı Kartel çetesini Catalina’yla beraber yönetmeye başlamıştır. Claude vurulup polislere yakalandığı o günden sonra Catalina’yı ilk defa görmüş olur. Ancak şu an Catalina’dan hesap sorma vakti değildir, intikam için uygun bir vakit değildir. Şu anda amaç, Leone ailesini satan Kıvırcık Bob’tır. Bob, Kolombiyalıların kendisine verdiği SPANK’ler karşılığında Kolombiyalılara Leone ailesi hakkında bilgiler sızdırmakta ve Kolombiyalıların Leone ailesi hakkında her şeyi öğrenmesine olanak sağlamaktadır. Catalina ve Miguel, limandaki geminin önünde Bob’ı beklemektedir. Bob gelince Catalina, Bob’a takip edilip edilmediğini sorar, Bob ise “hayır” cevabını vererek Catalina ve Miguel’e Leone ailesi cephesindeki olan biteni anlatır, Salvatore’nin son günlerde iyice paranoyaklaştığını söyler. Catalina ise “Sende bu sadâkat olduktan sonra neden acaba” diyerek Bob’la alay eder ve duyacağını duyup, istediğini aldıktan sonra Bob’a SPANK’ini verip Miguel’le birlikte limandan ayrılır. Bob da mekândan ayrılmak üzeredir, ancak Claude gaza basar ve Bob’ı ezerek ortadan kaldırır. Claude mafya için çalıştığı sırada kendisini ölümle burun buruna getirmesine sebep olan eski sevgilisi Catalina ve onun işbirlikçisi Miguel ile karşılaşmıştı. Claude’un asıl hedefine bu kadar yaklaşması bir sürprizdi elbette, ama zamansızdı. Fakat Claude hiçbir zaman hiçbir şeyden vazgeçmeyen bir adam. Bugün intikamını alamadıysa yarın elbet alacak… Daha sonra Claude’a Toni’den bir mesaj gelir, Toni birkaç işi daha olduğunu ve Claude’a hemen kendisine uğraması gerektiğini söyler.
 

 
BLOW FISH
Claude, Toni’ye uğradığında Toni artık Triadlara son darbesini gerçekleştirmek üzere son planını devreye sokar. Bu planıyla Triadların artık tarihe gömüleceğini söyleyen Toni, onları en çok kâr elde ettikleri balık fabrikalarından vurağını söyler. Triadlar, fabrikadaki çöpler için her gün fabrikaya gelen çöp kamyonlarına fabrikanın kapılarını açmaktadır. Toni’nin planı ise bomba dolu bir çöp kamyonunu fabrikaya sokarak fabrikayı yerle bir etmektir. Toni, 8-Ball’ın bir çöp kamyonuna saatli bomba yerleştirdiğini söyler. Claude’un, kamyonu hemen fabrikaya bırakması gerekmektedir. Ancak Toni uyarır: bomba çok hassastır ve saatlidir, Claude’un dikkat etmesi gereklidir; kısa süre içerisinde kamyonu fabrikaya bırakmalıdır. Claude, 8-Ball’ın mekânından bomba takılı çöp kamyonunu alarak fabrikaya doğru yola çıkar. Fabrikaya geldiğinde Triadlar her zamanki gibi çöpçülerin çöpleri almaya geldiğini zannederek fabrikanın kapısını açarlar.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Claude, kamyonu fabrikanın gaz tüplerinin bulunduğu araya parkeder ve kamyondan çıkar. Triadlar, Claude’u tanır; tuzağa düştüklerinin farkına varırlar ve Claude’a ateş açmaya başlarlar. Ancak Triadlar için artık her şey çok geçtir. Claude oradan uzaklaşır ve birkaç saniye sonra bomba büyük bir şiddetle patlar, Triadların balık fabrikası havaya uçar ve Toni amacına ulaşır. Triadlara kolay kolay kendine gelemeyecekleri bir darbe vurmuştur. Triadların, Çin Mahallesi’ndeki çamaşırhanede Toni’yi tuzağa düşürmeleriyle başlayan Toni-Triad savaşı, Toni’nin Triadlara iyi bir ders vermesiyle son bulmuştur. Ancak bu savaştan zararlı çıkan Triadlar dışında biri daha vardır: o da Triadların düşmanlığını kazanan Claude…
 

 
BOMB DA BASE: ACT I
Claude, Salvatore Leone’ye uğrar. Salvatore; Kolombiyalıların, sattıkları SPANK’ler sayesinde çok para kazandıklarını söyler. Kıvırcık Bob’ın Catalina ve Miguel’den limandaki geminin önünde SPANK aldığına göre Kolombiyalıların, SPANK’leri o gemide imâl ettiklerini düşünür. Kolombiyalıların uyuşturucu işinden elde ettikleri kâr, Leone cephesini rahatsız etmektedir. Salvatore, Claude’dan SPANK üretilen gemiyi yok edip Kolombiyalıların uyuşturucu işini baltalamasını ister. Gemiyi patlatmak için bombaları 8-Ball’dan temin edebileceğini söyleyen Salvatore, Claude’a eğer bu işin altından başarıyla kalkarsa kendisini kendi adamlarından biri yapacağını, ve Claude’a ne isterse onun olacağını söyleyerek büyük bir vaatte bulunur.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Bu vaat, Claude’un bu şehirde ne kadar da büyük oynadığının belki de en büyük kanıtı. Claude bu işi hallettiği takdirde Salvatore Leone’nin adamlarından biri olacaktır, Leone ailesinin bir adamı. Koskoca bir mafya ailesinin bir mafya adamı… Ama Claude tabii ki bu işi Liberty City’nin en güçlü mafya babasının adamlarından biri olmak için değil, kendisi için; asıl hedefine ulaşmak için yapacak. Ancak bu ilerlemeyi de göz ardı etmemek gerek. Belki de mafya olunca güçlü eller altında, intikam için aradığı Catalina’yı da eliyle koymuş gibi bulmuş olacak.
 

 
BOMB DA BASE: ACT II
Claude, gemiyi ortadan kaldırmak üzere bombalar için 8-Ball’a uğrar. 8-Ball bu iş için birçok bombaya gerek olduğunu, bu yüzden bombaların masraflarını karşılamak için 100.000$’a ihtiyacı olduğunu söyler. Claude’a bu parayı bulup tekrar gelmesini söyleyen 8-Ball, eğer kendileriyle çalışmaya devam ederse bir gün bu paraların karşılığını sonuna kadar alacağını söyler. Claude, 8-Ball’un istediği parayı getirdikten sonra 8-Ball her şeyin hazır olduğunu söyleyerek Claude’a gemideki Kolombiyalıları temizlemesi için dürbünlü bir tüfek verir ve gemiye doğru yola çıkarlar. Gemiye geldiklerinde 8-Ball, Claude’a gemiden uzak, görüş açısı iyi olan bir yerde durmasını ve geminin içerisindeki Kolombiyalıları dürbünlü tüfekle tek tek indirmesini söyler. 8-Ball’un gemiye girip bombayı yerleştirebilmesi için ilk önce gemideki Kolombiyalılardan kurtulması gereklidir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Claude, geminin karşısındaki binanın çatısına çıkar. Gemi, Kolombiyalılarla doludur; hepsini haklamak pek kolay olmayacaktır. İlk olarak geminin girişindeki Kolombiyalıları gözüne kestiren Claude, tüfeği ateşler ve ortalık karışır. 8-Ball ilk ateş sesini duyar duymaz gemiye dalar. Claude, 8-Ball’a dikkat etmelidir, zirâ gemi Kolombiyalılarla doludur ve 8-Ball’un yiyeceği her kurşun onu delik deşik etmeye yetecektir. Claude, gemideki gaz varillerine ateş ederek kısa yoldan birkaçını temizler. Diğerlerini de seri bir şekilde hakladıktan sonra 8-Ball geminin içerisine ulaşır ve bombayı yerleştirerek aktif hâle getirir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Bomba kurulduktan sonra 8-Ball gemiden hızlıca kaçar. Ancak 8-Ball daha gemiden ayrılmadan bomba patlamaya başlar. Bir süre sonra gemiyi terkeder ve hemen ardından gemi havaya uçar. Kolombiyalılar, SPANK’lerine veda etmek zorunda kalır; gemi, Liberty City’nin soğuk sularına gömülür. Sessiz kahramanımız bu işi de halletmiştir ve geriye Salvatore Leone’nin verdiği söz kalmıştır. Salvatore sözünde durursa Claude artık Leone ailesinin önde gelen isimlerinden biri olacaktır. Şehrin en güçlü ailesinin adamlarından biri…
 

 
LAST REQUESTS
Salvatore, Claude’a övgüler yağdırır. Claude ile gurur duyduğunu söyleyen Salvatore, Claude’u Leone ailesinin yeni adamı ilân eder. Ancak bunu kutlamadan önce son bir işi daha olduğunu söyler. Salvatore, Luigi’nin kulübünün yakınlarındaki bir ara sokakta bir araba olduğunu ve bu arabanın içinde önemli evraklar olduğunu söyler. Bu evrakların, polisler ele geçirmeden yok edilmesi gerektiğini söyleyen Salvatore, Claude’dan arabayı araba mezarlığına götürüp içindeki evraklarla birlikte imha etmesini ister. Claude arabaya doğru yola çıkar. Geldiğinde arabayı görür ve tam binmek üzereyken Salvatore’nin eşi Maria’dan bir mesaj gelir. Mesajda o arabanın bir tuzak olduğunu ve sakın binmemesini söyleyen Maria, Callahan Point’teki iskelede buluşmaları gerektiğini söyler. Ne olduğunu anlamayan Claude, arabaya binmez; Maria’nın söylediği yere gider. Maria; Salvatore’nin, kendisine ihanet ettiklerini düşündüğünü ve Kolombiyalıların son olaydan sonra Salvatore’yi zor durumda bıraktıklarını, Salvatore de buna karşılık Kolombiyalılara Claude’u önerdiğini söyler. Yani Salvatore, Claude’u ortadan kaldırarak Kolombiyalılarla barış ilân edecekti. O araba bomba doluydu, Claude’a kurulmuş bir tuzaktı.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Ayrıca Salvatore; Claude ile Maria’nın arasında bir şey olduğunu, Maria’nın kendisini aldattığını düşünmüştür. Maria’nın ‘ihanet’ten kastı budur. İşin içine bu düşünce de eklenince Salvatore’nin Claude’u ortadan kaldırma isteği katbekat artar. Claude, Maria tarafından uyarılmasaydı Salvatore’nin hain tuzağına düşecekti. O arabaya binmiş olsaydı şimdi çoktan öbür tarafı boylamıştı. Sonuç itibariyle Claude, bu şehirde ikinci kez ihanete uğramış oldu. Güvendiği, şehrin en güçlü mafya babası onu başından atmaya çalıştı. Salvatore’nin Claude’a vaadettiği Leone ailesinin adamlarından biri olma sözü de böylece yalan olmuş oldu. Salvatore; Claude ile Maria hakkında şüphelenmekte haksızdı, aralarında bir şey yoktu. Fakat bundan sonra artık her şeyin eskisi gibi olmayacağı kesin; Maria pek farkında olmasa da Claude’a âşık olmuştur, ve bu yüzden onu Salvatore’nin tuzağından kurtarmak istedi. Fakat Claude duygusuz ve sadece kendini düşünen bir adam. Maria’nın farkında bile değil…
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Maria buluştukları yerde Claude’u yakın arkadaşı Asuka ile tanıştırır. Asuka, Japon mafyası Yakuza’nın lideridir ve Staunton adasında ikâmet etmektedir. Asuka; Claude ve Maria’ya buranın artık güvenli olmadığını, Staunton adasında kalmalarının kendileri adına daha iyi olacağını söyler. Claude, iskeledeki tekneye Maria ve Asuka’yla binerek Staunton adasına doğru sürer. Staunton adasına geldiklerinde tekneyi Asuka’nın evinin iskelesinde durdurur. Asuka, Claude’a Belleville Park kenarlarında saklanabilecek bir yer bildiğini ve şimdilik orada kalmasını, Salvatore’den intikam almak için kendisini hazır hissettiği zaman uğramasını söyler. Maria ise Asuka’yla biraz işler hakkında konuşaklarını söyler ve Claude’u uğurlar.
 

 
SAYONARA SALVATORE
Asuka, Claude’un Leone ailesiyle artık bağlantısını kesme vaktinin geldiğini söyler; Claude’dan Salvatore Leone’yi öldürüp intikamını almasını istemektedir. Claude kendisine tuzak kuran patronuna dersini verecektir. Şehrin en korkulu, en güçlü mafya babasını ortadan kaldıracaktır. Asuka, Salvatore’nin Luigi’nin kulübünde olduğunu ve kulüpten üç saat içinde ayrılacağını söyler. Portland adasına geri dönüp Salvatore’yi öldürmesini isteyen Asuka, Claude’a belki de en tehlikeli işlerden birini verir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Claude, Luigi’nin kulübüne doğru yola çıkar. Bir süre sonra kulübe gelen Claude, kulübün karşısındaki binanın çatısına çıkar. Dürbünlü tüfeğinini çıkarır ve Salvatore Leone’nin kulüpten ayrılmasını beklemeye başlar. Birkaç saat sonra kulüpten ilk olarak Salvatore’nin adamları görünür ve hemen ardından da Salvatore kulüpten çıkar. Claude, Salvatore’ye nişan alır ve tetiği çekerek Salvatore’yi öbür tarafa gönderir. Böylelikle, Liberty City’deki macerasında belki de en büyük adımını atmış olur. Şehrin en güçlü ailesinin mafya babasını hiç düşünmeden öldürerek kimseden korkmadığını gösterir. Leone ailesiyle bağlarını keserek ve Staunton adasına taşınarak yeni bir sayfa açar. Ancak önceleri tek sığınağı olan Leone ailesinin düşmanlığını kazanarak da başına aldığı büyük bir belâyı beraberinde getirir.
 

 
UNDER SURVEILLANCE
Asuka, Claude’u Salvatore’yi öldürdüğü için tebrik eder; Claude, Asuka’nın gözüne girmeyi başarır. Asuka, Claude’u kardeşi Kenji ile tanıştırır. Kenji, Yakuza çetesinin bir diğer lideridir, çeteyi ablası Asuka’yla birlikte yönetmektedir. Aynı zamanda Torrington’da bir kumarhane işleten Kenji, Claude’a daha sonra kumarhanesine uğramasını, halledilmesi gereken işlerinin olduğunu söyler ve oradan ayrılır. Asuka, Salvatore Leone’nin ölümünden sonra Leone ailesinin, kendilerinin Staunton adasında kaldıklarını öğrendiğini ve patronlarının katillerini bulup bunun öcünü almak için belirli yerlere adamlar gönderdiğini söyler. Leoneler, Claude’un Yakuza çetesiyle işbirliğine geçtiğini öğrenince Claude’u bulmak için Yakuzaların bulunduğu ilgili yerleri kuşatmıştır.
[co
2yzfloz.jpg
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! ADMİN ADAYI-CO ADMİN


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fahrenheit (Indigo Prophecy) -Tam Çözüm Thekinq 0 302 02-08-2015, Saat: 13:36
Son Yorum: Thekinq
  Bloodborne - Tam Çözüm Bölüm 3 (Kana Susamış Canavar) Thekinq 0 317 31-07-2015, Saat: 12:14
Son Yorum: Thekinq
  Bloodborne - Tam Çözüm Bölüm 2 (Peder Gascoigne) Thekinq 0 287 31-07-2015, Saat: 12:13
Son Yorum: Thekinq

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri:MCTR MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
Desing and Coding By Mustafa SEVİM