Hoşgeldin, Ziyaretçi:

Üye Ol
Yeni Tema ! Yeni temamız forumumuza hayırlı olsun.Bu konuda fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gta 4 Tam Çözüm / Seneryo
#1
[/font][/size][/font][/size][/color]

GTA IV Tam Çözüm (Senaryo)

1.png


 
THE COUSINS BELLIC
Doğu Avrupa’da eski bir asker olan Niko Bellic, savaştan sonra iş bulamamış ve sefil bir hayat sürmüştür. Liberty’de spor arabalarla, kadınlarla, parayla gününü gün ettiğini söyleyen kuzeni Roman’ın vaat ettiği Amerikan Rüyası’nı yaşamak üzere bir gemiyle kaçak olarak Liberty City’e gelir. Kıyıda onu karşılayan Roman, körkütük sarhoştur. Niko, kuzeninin bahsettiği lüks arabaların aksine karşısında eski bir taksi görünce oldukça şaşırır, Roman lüks arabaların dükkânında olduğunu söyleyerek geçiştirir.
1c.jpg 1d.jpg
Roman sarhoş olduğundan dolayı arabayı Niko’nun sürmesi gerekir ve kuzeninin malikânesine (!) doğru yola koyulurlar. Eve gelindiğinde Niko her şeyin farkına varır: “This is the mansion?”. Niko farkına vardığı yalanın hesabını sorar ve uzun bir tartışma yaşanır. Roman taksi dükkânına dönmesi gerektiğini söyleyerek Niko’ya yerini tarif eder, bu sırada ona borçlu olduğu Vlad arar, kuzenine belli etmemeye çalışarak evden ayrılır. 
IT’S YOUR CALL
Roman, taksi durağında Niko’yu sevgilisi Mallorie ile tanıştırır. Beklenmedik bir anda Vlad çıkagelir ve Roman’ı borçlarını ödemesi konusunda uyarır. Daha sonra Roman biraz para kazanmak için kumar oynamaya gitmek ister, Niko ile kumar oynanan ufak bir yere giderler.
2a.jpg 2c.jpg
Roman, arabadan indikten sonra eski cep telefonunu Niko’ya verir ve bej bir Willard’la gelen birkaç Arnavut görmesi hâlinde kendisini aramasını söyler. Yaklaşık bir dakika sonra Roman’ın kumar borcu olan Arnavutlar arabayla gelir ve içeri doğru yürürler. Niko hemen kuzenini arar ve derhâl oradan ayrılması gerektiğini söyler. Roman arka taraftan kaçarak gelir; fakat Arnavutlar araçlarıyla kuzenlerin peşine düşer ve takibe başlarlar. Bir süre sonra Niko onları atlatır ve taksi durağına ulaşırlar. 
THREE’S A CROWD
Alacaklıları Roman’ın başına belâ olmaya devam ederler, taksi dükkânına kadar gelen Arnavut’lar elindeki bıçakla onu tehdit eder. O sırada gelen Niko, Arnavutlar’dan birinin kolunu kırar ve bunun üzerine Arnavut’lar arkalarına bile bakmadan oradan kaçarlar. Daha sonra Mallorie arar ve Roman’dan kendisini arabayla almasını ister. Roman meşgul olduğunu söyler ve onu almaya Niko’yu gönderir.
3a.jpg 3d.jpg
Niko tren istasyonuna ulaşır, Mallorie ve arkadaşı Michelle’ı alır. Mallorie, Michelle’i Niko ile tanıştırır ve onun Liberty City’de iyi vakit geçirmesini sağlayabileceğini söyler. Michelle’den telefon numarasını alan Niko, kızları bıraktıktan sonra Roman’ı arar ve Mallorie’nin, kendisinin kıyafetinden pek hoşlanmadığını söyler. Roman kuzenine Mohawk’taki mağazayı önerir ve Niko yeni kıyafetler almak üzere oraya gider, aldıklarının Michelle’i etkileyeceğini düşünerek mağazadan ayrılır. 
BLEED OUT
Roman’ın başı Arnavutlularla yine derttedir, bir basketbol sahasında onu köşeye sıkıştırırlar. Kuzeni Niko’yu arayan Roman, başının belâda olduğunu söyler ve yardım ister. Hemen olay yerine gelen Niko, Bledar ve Kalem’e kuzeninden uzak durmalarını söyleyerek iyi bir ders verir. Bu sırada Roman, Bledar ve Kalem’in kardeşi Dardan’ın kendilerini izlediğini görür. Bu işi bitirmek üzere onun peşine düşerler.
4a.jpg 4d.jpg
Twitchins Sugar adında bir fabrikaya kadar Dardan’ı takip ederler, Dardan burada arabasından iner ve fabrikaya kaçar. Niko burada onu öldürür ve daha sonra fabrikadan ayrılır. Taksi dükkânına doğru ilerlerken Niko kuzenine Bulgarin’den bahseder, Liberty City’e gelme sebeplerinden birinin de o olduğunu söyler. Niko, Avrupa’da bir süre Bulgarin için çalışmış ve Doğu Avrupa’dan İtalya’ya insan kaçakçılığı yapmıştır. Ta ki yine bir gemiyle insan ticareti yaparken geminin batması ve Niko’nun gemiden kurtulmasına dek. Bulgarin geminin batmasından ve tüm zarardan Niko’yu sorumlu tutmuş ve her yerde onu aramıştır. Hayatı oldukça zora giren Niko, ticari bir filoya katılarak kaçak olarak Liberty’e gelmiştir. 
FIRST DATE
 
5a.jpg 5b.jpg
Niko, ilk buluşmanın heyecanı içinde Michelle’in evine gider. Kısa bir konuşmadan sonra lunaparka gitmeye karar vererek yola çıkarlar. Fakat geldiklerinde lunaparkın kapalı olduğunu görürler ve kararlarını değiştirerek yakındaki bovling salonuna girerler. Birkaç el oynadıktan sonra Niko, Michelle’i Rotterdam Hill’deki evine bırakır ve mutlu bir şekilde ayrılırlar. 
EASY FARE
Vlad, borçlarını ödemesi için Roman’ı beklerken Mallorie’yi Roman’ı terk etmesi konusunda ikna etmeye çalışır. Bu sırada Niko içeri girer, Vlad ile bir süre tartıştıktan sonra da Roman çıkagelir. Vlad yine parasını ister, fakat Roman Arnavutların gelip dükkânı bastığını öne sürer ve Niko’nun Arnavut’lardan birinin kolunu kırdığından ve onları nasıl dövdüğünden bahseder. Vlad, bunu duyduğunda Roman’a borcunu ödemek yerine kuzeni ile birlikte kendisine birkaç iş yapabileceğini söyler ve oradan ayrılır. Daha sonra Roman’ın sürekli müşterilerden Jermain arar ve bir taksi ister, Roman onu almaya Niko’yu gönderir.
6c.jpg 6a.jpg
Niko Rotterdam Hill’e ulaşır ve Jermain’i alır. Buradan onu Masterson Street’teki garajına getirir ve Jermain, garajına bir göz atarken Niko onu bekler. O sırada polisler gelir, anlaşılan Jermain illegal işler peşindedir ve aceleyle taksiye atlayarak Niko’ya izini polislerden kaybettirmesini söyler. Niko bir süre polislerle kedi – fare oynadıktan sonra müşterisini Gibson Street’e bırakır. 
JAMAICAN HEAT
Roman, susmak bilmeyen telefonlar nedeniyle ofisinde oldukça meşguldür. Bu sırada Niko gelir, uzun bir süre kuzeninin konuşmalarının bitmesini bekler. Roman, Niko’dan arkadaşı Little Jacob’ı Oneida Avenue’daki parkın önünden almasını ve onunla tanışmasını ister.
7b.jpg 7d.jpg
Jacob, uyuşturucu sattığı birkaç kişiyle görüşmek üzere Niko ile birlikte Schottler’a gelir. Arabadayken, Niko’ya bir tabanca verir ve işlerin yolunda gitmemesi hâlinde silahına davranmasını ister. Niko, görüşmeyi izleyebileceği yüksek bir yere çıkar ve adamların gelmesini beklemeye başlar. Daha sonra Jacob’ın müşterileri oraya gelir, fakat bir sorun vardır. Jacob, tek kişi beklerken onlar üç kişi çıkagelmişlerdir, çatışma başlar. Niko, Jacob’a yardımcı olur ve ona saldıranların tamamını temizler. İşlerini bitirdikten sonra Niko, Jacob’ı Homebrew Cafe’ye bırakır ve ayrılırlar. 
BULL IN A CHINA SHOP
Niko, Amerikan Rüyası’nı yaşamanın hayaliyle Liberty City’e geldiğinde, hiç beklememiştir ki kuzeninin paralarıyla zengin bir hayat sürmek yerine onun borçlarını ödemek için sürekli birilerinin işlerine koşturmak zorunda kalacağını… İşte yine bu işlerden birindedir, Roman’ın Vlad’e olan borçlarına karşılık.. Niko ve Vlad Comrades Bar’da buluşurlar, Vlad kendine borcu olan bir mağaza sahibinin aylardır borcunu ödemediğini söyler. Niko’dan ona zarar vermemesini; fakat iyi bir ders vermesini ve parasını getirmesini ister.
8a.jpg 8c.jpg
Niko mağazanın önüne gelir fakat kapı kapalıdır. Mağaza sahibi içeridedir, Vlad’den korkmadığını ve parayı ödemeyeceğini söyler. Daha sonra Niko yerden bir tuğla bulur ve mağazanın camlarını indirir. İşin ciddiye bindiğini anlayan mağaza sahibi dışarı fırlayarak hemen borcunu öder. Niko tekrar bara döner ve Vlad’e parasını getirir, Vlad bundan sonraki birçok sorununda yine Niko’dan yararlanacaktır. 
HUNG OUT TO DRY
Niko bara girdiğinde Vlad Mallorie ile konuşmaktadır ve onu, kuzeninin sevgilisinden uzak durması konusunda uyarır. Vlad, Niko’ya önceki gün iyi bir iş çıkardığını ve yine borçlarını ödemeyen birinin olduğunu söyler. Niko, Vlad’in anlattığı üzere Masterson Street’teki çamaşırhaneye doğru yola koyulur.
9a.jpg 9b.jpg
İçeri girdiğinde Vlad’den bir mesajı olduğunu söyler, bunu duyan dükkân sahibi elindeki çamaşır sepetini Niko’nun üzerine fırlatır ve arka kapıdan kaçar, arabasına binip uzaklaşmaya çalışır. Niko da onu takibe başlar, fakat ikna etmek hiç de kolay olmayacaktır. Çetin bir kovalamacadan sonra Niko dükkân sahibinin gözünü korkutur ve adamdan parasını ödeyeceğine dair söz alır. Tehditleri onun üzerinde oldukça etkilidir: “Parayı en kısa zamanda Vlad’e vereceksin; aksi takdirde eşin çamaşır makinelerini, senin kanlı elbiselerini temizlemek için kullanmak zorunda kalacak.” 
CLEAN GETAWAY
Niko, Vlad’ın barına gelir fakat yürüyüş için dışarı çıkarlar. Vlad’ın arabasına doğru yürürlerken Roman’ın borçlarından, Mikhail’den falan bahsederler. Arabaya bindiklerinde Vlad yine çeşitli ayak işleri için Niko’yu kullanmak ister. Vlad’a borcunu ödemeyen bir adamın halledilmesi gerekmektedir, fakat Niko Vlad’e bu sefer para değil araba getirecektir.
10a.jpg 10d.jpg
Dukes’te bulunan borçlu adamın gümüş rengi Blista’sını çalmak üzere tren istasyonuna gelir ve trenle yola koyulur. Niko hiç zorlanmadan arabayı alır ve garaja götürmek üzere yola çıkar. Bir süre sonra Vlad’i arar ve arabayı aldığını fakat çok kirli olduğunu söyler. Vlad de, kirli bir arabayı satamayacağını söyleyerek onu yıkatıp getirmesini ister. Niko Tutelo Avenue’daki yıkamacıya gider, Blista’yı yıkatır ve daha sonra getirip garaja bırakır. 
IVAN THE NOT SO TERRIBLE
Niko Comrades Bar’a gelir; bu kez Vlad’ın, ortadan kaldırılmasını istediği biri vardır: Ivan. Ivan, Faustin’in çalışanlarından biridir fakat yaptığı bir işten ötürü aynı zamanda Vlad’in de patronu olan Faustin’in canını sıkmış, onu kızdırmıştır. Vlad, Ivan’ı Roman’ın taksi dükkânını soyması için gönderir, aslında bu bir tuzaktır. Vlad’ın Niko’dan istediği, Ivan’ı kuzeninin dükkânında öldürmesi ve olaya başarısızlıkla sonuçlanmış bir soygun süsü vermesidir.
11a.jpg 11d.jpg
Niko hemen taksi durağına gelir; fakat o anda Ivan spor bir arabayla dükkândan çıkar ve kaçmaya başlar. Ivan, uzun bir süre Niko’yu uğraştırdıktan sonra Kid Street’teki bir inşaatın önünde arabasından iner ve inşaata doğru ilerler. Merdivenleri tırmanarak en son kata ulaşır ve çıkmaz bir yere sapar. Ayağı kayar ve son anda elleriyle platforma tutunur, artık kaderi Niko’nun ellerine kalmıştır. Niko, Ivan’ı aşağı iterek hayatına son verir ya da insafa gelerek onu yukarı çeker ve hayatını bağışlar. Fakat Vlad’ın fark etmemesi için Ivan’a Hove Beach’ten uzak durmasını söyler, adam binbir teşekkür ederek gözden kaybolur. 
UNCLE VLAD
Roman, elinde içkisiyle ofisinde oldukça efkârlıdır. Kuzeni içeri girer ve neler olduğunu sorar. Roman geçen gün Vlad’ı, arabasını Mallorie’nin evinin önüne park ederken görmüştür. Sevdiği kızın, Vlad ile ilişki yaşadığını düşünmektedir. Bunu duyan Niko kapıya doğru yönelir, bu işi bitirecek ve Vlad’ı öldürecektir. Fakat başı zaten yeterince belâda olan Roman, başının daha fazla belâya girmesini istemeyerek kuzenine aptalca bir şeyler yapmamasını söyler. Beraber Comrades Bar’a gelirler, Roman arabada kalır ve Niko hesaplaşmak üzere içeri girer. Niko, Vlad’a Mallorie’den uzak durmasını, Roman’ın hayatının alt üst olduğunu söyler. Fakat Vlad işin ciddiyetinin farkında değildir, onu pek kââle almaz ve alay etmeye başlar. Daha sonra adamlarına Niko’yu halletmelerini söyler, arka kapıdan çıkar ve arabasına atlayarak kaçmaya başlar, Niko da onun peşine düşer.
12a.jpg 12b.jpg
Roman arabadayken kuzenine yalvarmaya devam eder, Vlad’ın kaçtığını ve bir daha onu görmeyeceklerini söyler. Fakat Niko kararlıdır, onu ortadan kaldıracaktır. Vlad Algonquin köprüsünün altında aracını çarpar ve kıyıya doğru yürüyerek kaçmaya devam eder. Niko onu burada köşeye sıkıştırır ve sol gözüne tek mermi sıkarak öldürür.
12d.jpg 12e.jpg
Niko cesedi denize doğru çekerken Roman gelir; işlerinin bittiğini, Vlad’ın arkadaşları tarafından öldürüleceklerini söyleyerek kuzenine bağırıp çağırır. Niko gayet sakindir, kuzenine şunları anlatır: “Ben ordudayken, birçok masum insanı öldüren bir grubu yok etmemiz gereken bir göreve gidiyorduk. Fakat yapamadık, takımımızdaki on beş kişiden biri ihanet etti, para için bizi ele verdi. Takımdan on ikisi öldü, üç kişi kurtulabildi. Hainin ben olmadığımı biliyordum, 10 yıldır diğer iki kişiyi arıyorum. Ve onlardan biri Liberty City’de yaşıyor…” Niko, Liberty’de arkasında bıraktığı kanlı izlerden birini daha örtbas eder, Vlad’ın cesedini denizin soğuk sularına bırakır. 
CRIME AND PUNISHMENT
Niko, kuzenini bir çöp konteynırının içinde bulur, Roman birileri tarafından izlendiğini düşünmektedir. O sırada arkasından silâhlı bir adam gelir ve dipçik darbesiyle Niko’yu yere serer. Niko gözlerini açtığında kendisini bir odada, karşısında ise Roman’ı ve tanımadığı birkaç adamı bulur. Mikhail’in çalışanlarından Andrei ona kimin için çalıştığını sorar; fakat Niko ciddi bir cevap vermekten kaçınır. Daha sonra Mikhail Faustin ardında Dimitri ile çıkagelir; Niko’nun Vlad’ı öldürmesini sorun etmez, o da Vlad’ın bir ahmak olduğunu düşünmektedir. Fakat yine de Niko’nun kendisine borcu olduğunu ve mahallesinde nakliye yapmaya çalışan birkaç kişi olduğunu söyler. Ondan istediği nakliye aracındaki TV’leri alıp getirmesidir, TV’ler için bir alıcı bulmuşlardır. Niko, Roman’ın ağzını çözmelerini ister fakat Roman ağzı çözülür çözülmez avazı çıktığı kadar bağırır ve bunun sonucunda Faustin tarafından karnından vurulur. Artık Niko, bir an önce Mikhail’in istediklerini bulup getirmelidir.
13a.jpg 13c.jpg
Niko bir polis arabası bulur, bunu Dimitri istemiştir. Hemen onu arar ve nakliye araçlarının nerelerde olduğunu öğrenir. Niko bir polis edasıyla TV’leri bulana kadar güney Broker’da farklı yerlere giden üç aracın da önünü keser ve araçları tek tek arar, en sonunda aradığını bulur. Televizyonları taşıyan aracı çalar ve Faustin’in Dukes Drive’daki garajına bırakır. Daha sonra Roman’dan bir telefon alır, onun iyi olduğunu öğrenir. 
DO YOU HAVE PROTECTION?
Niko, Mikhail Faustin’in malikânesine gelir. Faustin o sırada kokain çekmekte ve içki içmektedir. Buna sinirlenen Dimitri ile uzun süre tartışırlar… Porno film çeken fakat Mikhail’e payını vermeyen birileri vardır ve bu işten çok fazla para kazanmaktadırlar. Dimitri ve Niko, bu işi halletmek için sex shop’a doğru yola koyulurlar.
14a.jpg 14c.jpg
Dükkâna geldiklerinde Faustin’in payını ödemek istemeyen 3 kişi içerdedir, Dimitri silâhını Niko’ya verir ve adamlara gözdağı vermesini ister. Niko, Brett’in bacağına sıkar; işin ciddiyetini anlayan Joseph hemen Dimitri’ye parayı verir. Daha sonra Niko ve Dimitri burada ayrılıp, Dillon Street’teki silahçıya giderler. Dimitri, yardımlarından ve sadakatinden dolayı Niko’ya bir hediye almak istemektedir. Niko içeriden bir Micro-SMG alır ve bunu Faustin’in hesabına yazdırır. Dimitri’yi Mikhail’in malikânesine bırakır ve ayrılırlar. 
FINAL DESTINATION
Niko ve Dimitri, Faustin’in kulübüne gelirler. Dimitri, başlarının polisle belâda olduğunu, telefonlarının dinlendiğini ve yaptıkları her şeyden polislerin haberdar olduklarını söyler. Mikhail hainin, Dimitri’nin kuzenin erkek arkadaşı Lenny’nin olduğunu düşünür. Dimitri her ne kadar karşı çıksa da, hainin o olmadığını söylese de, Faustin Niko’yu Lenny’i öldürmesi için gönderir.
15b.jpg 15c.jpg
Niko, güney Bohan’a doğru yola çıkar. Yoldayken Faustin’i arar ve Lenny’nin Guantanamo Avenue’daki istasyonda olduğunu öğrenir. İstasyona geldiğinde Lenny karşı tarafa geçer ve merdivenlerden inerek kaçmaya çalışır. Fakat Niko için problem değildir, Faustin’in emri üzerine haini ortadan kaldırır. Niko daha sonra Dimitri’yi arar; Dimitri, öldürdüğü adamın Kenny Petrovic’in oğlu olduğunu söyler. Petrovic tehlikeli bir adamdır, Niko’nun başı Liberty City’de geçirdiği her geçen gün daha fazla belâya girmektedir. 
NO LOVE LOST
Niko Faustin’in malikânesine girdiğinde, Faustin karısıyla hararetli bir tartışma içindedir. Kızlarından dolayı kavga etmektedirler; Faustin kızına her şeyi verdiğinden, onun için elinden geleni yaptığından bahseder; fakat onun bir nankör olduğundan yakınır. Mikhail daha sonra Niko’ya kızının resmini gösterir, onun Firefly Island’da olduğunu söyler. Eğer kızının yanında motosikletli sevgilisini görürse onu öldürmesini ister.
16a.jpg 16c.jpg
Niko Firefly Island’a gelir ve Faustin’in tahmin ettiği gibi kızın yanında motosikletli birini görür. Onu Faustin’in kızından uzak durması konusunda uyarır; fakat motosikletli, küfürler savurarak kaçmaya başlar. Uzun bir kovalamacadan sonra Lost çetesinden birkaç motosikletli daha gelir ve geniş, ağaçlık bir alanda motorlarından inerler. Burada çatışma başlar; fakat kaderleri bellidir, Niko hepsini temizler. 
CONCRETE JUNGLE
Niko, Little Jacob’ı evinden alır ve hemen yola çıkarlar. Jacob uyuşturucu satın alacaktır, Willis’e gelirler. Jacob malları almak üzere ara sokağa girer, bu sırada Niko da yakındaki bir arka sokakta duracaktır. Niko arabasında beklerken Jacob’tan bir telefon gelir, adamların malları getirmediğini ve parayı alıp arka sokağa doğru kaçtıklarını öğrenir. Uyuşturucu satıcılarını öldürür ve tekrar Jacob’ı alır.
17a.jpg 17b.jpg
Daha sonra Meadows Park’taki bir eve gelirler. Jacob bir tekmeyle kapıyı açar, içeridekilere mermi yağdırmaya başlarlar. Bir süre sonra içeri girerler ve son bir kişiyi daha ortadan kaldırıp evden ayrılırlar. Arabaya atlarlar ve Niko, Jacob’ı Homebrew Cafe’ye bırakır. 
SHADOW
Niko yine Little Jacob’ın evine gelir ve burada onun ortağı Badman ile tanışır. Birkaç kişi, Badman ve Jacob’ın bölgesinde uyuşturucu satmaktadır ve üstelik Jacob ile ortağı bu işten paylarını da alamazlar. Badman, Niko’dan güney Bohan’a gitmesini ve bu satıcıları ortadan kaldırmasını isterler.
18a.jpg 18d.jpg
Niko güney Bohan’da Wallkill Avenue’ye gelir. Jacob’ın bahsettiği satıcının bir sokak arasında uyuşturucu sattığını ve yeni mal almak üzere yola koyulduğunu görür. Bir dedektif edasıyla uzun süre satıcıyı takip eder. Takipteyken bir ara Roman arar ve bilardo oynamak ister; fakat Niko bunun için iyi bir zaman olmadığını söyleyerek telefonu kapatır. Daha sonra takibe devam eder; caddeleri geçer, apartman içlerinden ilerler, çitleri aşar. Ve en sonunda tahmin ettiği olur; satıcı, Niko’yu malları gizlediklere yere kadar getirir. Niko, Badman ve Jacob’ın istediği gibi satıcıları halleder, hepsini öldürür. 
LOGGING ON
Niko taksi dükkânına gelir ve kuzeninin internette tanıştığı arkadaşı Brucie ile tanışır. Daha sonra Roman, Niko’ya internette online olması gerektiğini, böylece kendisiyle iletişim kurabileceğini dile getirir. [email protected] gitmesini ve bilgisayarlardan birine oturup email hesabını aktifleştirmesini ister.
19a.jpg 19c.jpg
TW@, taksi dükkânına oldukça yakındır ve Niko’nun buraya ulaşması çok uzun sürmez. Asistan kıza, Roman’ın kuzeni olduğunu belirterek bilgisayarlardan birine geçer. Email hesabını aktifleştirdikten sonra kafeden ayrılır, Roman’ı arar ve artık Liberty City’de online olduğunu söyler. 
RIGGED TO BLOW
Niko Faustin’in evine geldiğinde Faustin dışarıdadır, Mikhail’in karısı Ileyna kapıyı açar ve Niko’yu içeri alır. İkisinin de hayatı alt üst olmuş olan Niko ve Ileyna, birbirlerine dert yanarlar. Ileyna, eşi Faustin’in ilk evlendiklerinde böyle biri olmadığını, o zamanlar kendilerinin çok mutlu olduğunu, sonradan neden bu kadar değiştiğini anlayamadığını anlatır. Niko ise savaşta ve savaştan sonra yaptığı kötü şeylerden bahseder ve o cümleyi söyler: “I killed people, smuggled people, sold people.” Daha sonra Faustin ve Dimitri gelir, Mikhail ondan Montauk Avenue’deki kamyonu alıp kendisini aramasını ister.
20b.jpg 20d.jpg
Niko kamyona bindiğinde Faustin’i arar. Aracı, Faustin’e borcu olan bir adamın güney Bohan’daki garajına götürüp bırakması ve bombayı patlatması gerektiğini öğrenir. Uzun bir yol kat ettikten sonra garaja varır, aracı içeri park ettikten sonra bombayı patlatarak bölgede büyük bir kargaşaya neden olur. Olay yerine gelen polislere görünmemek için oradan uzaklaşır. 
THE MASTER AND THE MOLOTOV
Niko ve Dimitri Hove Beach’teki sahilde buluşurlar ve oradaki bir banka otururlar. Dimitri’nin Karadeniz’de gemileri batmış gibi bir hâli vardır, Petrovic onu zor bir seçim yapmak zorunda bırakmıştır. Oğlunun ölümüne karşılık Petrovic, Dimitri’den ya canını ya da dostu Faustin’in canını istemiştir. Elbette can tatlıdır; Dimitri, Niko’ya Faustin’in evinden ayrılıp kulübe gideceğini söyler ve onu öldürmesini ister.
21a.jpg 21d.jpg
Niko kulübe gelir; fakat Faustin’i halletmesi pek de kolay olmayacaktır. Anlaşılan o ki Faustin, Dimitri’nin kendisine ihanet ettiğini öğrenmiştir, korumalarını Niko’nun üzerine salar ve arka kapıdan kaçmaya başlar. Niko arkasında bir yığın ceset bırakarak kulüpten ayrılır, arka kapıdan çıkarak Faustin’i takibe devam eder. Çatı katında onu yakalar ve hayatına son verir. 
RUSSIAN REVOLUTION
Dimitri Niko’yu arar, Faustin’in ölümünün bedeli olarak ona istediği parayı vermek üzere Downtown Broker’daki bir depoda kendisiyle buluşmasını ister. Niko’yu daha sonra Jacob arar, Faustin ile olanları duymuştur. Niko, Dimitri ile buluşacağından bahseder; Jacob da her ihtimale karşı yardımcı olmak amacıyla buluşmaya kendisinin de geleceğini söyler.
22a.jpg 22d.jpg
Niko depoya geldiğinde Jacob’ın orada beklemekte olduğunu görür ve içeri girer. Fakat bir şeyler ters gitmektedir, geçmişinden kaçan Niko tekrar onunla yüzleşmek zorunda kalacaktır. Belalısı Ray Bulgarin, onu burada da bulmuş ve bunu eski dostu Dimitri’nin yardımıyla yapmıştır. Bulgarin, Niko’dan insan kaçakçılığı yaparken çaldığı paraları istemektedir. Ray adamlarından birine Niko’nun işini bitirmesini söyleyerek oradan uzaklaşmaya başlar; fakat Niko adamdan önce davranır ve onu halleder. Hemen sonra arka tarafta bekleyen Jacob yardıma gelir ve Bulgarin’in adamlarıyla büyük bir çatışma yaşanır. Jacob’ın yardımıyla depodaki tüm adamları temizleyen Niko; Dimitri ve Bulgarin’in kaçmakta olduğunu görür. Onların ardından koşsa da artık çok geçtir, ne yazık ki uzaklaşmışlardır. Liberty’de Niko’nun artık iki azılı düşmanı daha vardır, buraya gelmeden önce ona cennet gibi görünen bu rüyalar şehri artık her geçen gün biraz daha cehennem hayatına dönecektir. 
ROMAN’S SORROW
Niko kuzenini arar; Roman fısıldayarak ondan bir an önce Hopper Street’e gelmesini ister. Dar bir sokakta, hayatının tehlikede olduğunu düşünen kuzenini Niko, arabasının bagajında bulur. Ona Dimitri’nin bir hain olduğundan ve daha da kötüsü Bulgarin’in de burada olduğundan bahseder. Roman, bir süre ortalarda görünmemelerinin iyi olacağını söyleyerek eve gitmeyi önerir.
23a.jpg 23b.jpg
Roman’ın evden alacağı birkaç şey vardır; daha sonra Mallorie’yi arayıp gizlenebilecekleri bir yer öğrenecekler ve Broker’dan ayrılacaklardır. Apartmana ulaştıklarında şoke olurlar, bina alevler içindedir. Kuzenler için felâketlerin sonuncusu değildir bu, taksi dükkânına geldiklerinde orasının da kundaklanmış olduğunu görürler. Artık bu diyardan ayrılmanın vakti gelmiştir, Bohan’a yeni bir hayata başlamaya gelirler. Mallorie’nin kuzenlerine ait olan fakat onun kendilerine hediye olarak verdiği eve varırlar. Kısa bir süre sonra Mallorie de gelir, Niko’ya ona yardımcı olabilecek birçok kişi tanıdığını ve daha sonra kendisini aramasını söyler, evden ayrılır.
23c.jpg 23d.jpg
Bir süre sonra Niko Dimitri’den bir telefon alır, Dimitri ona şöyle der: “Niko Bellic, cesedini depoda diğerlerinin arasında bulamadık. Bay Bulgarin ve ben büyük hayal kırıklığına uğradık. Seni bulacağım Niko, senin çıranı Hove Beach’te yaktım zaten. Yakında görüşürüz..” 
SEARCH AND DELETE
Niko, Roman’ın isteği üzerine Brucie’nin garajına gelir. Kuzenlerin paraya, onun ise ufak bir yardıma ihtiyacı vardır. Brucie, Niko’dan bir adamı temizlemesini istemektedir. Bir polis aracı çalmasını, polis bilgisayarına geçmesini ve kendisini aramasını söyler.
24a.jpg 24b.jpg
Niko bir polis aracı çaldıktan sonra Brucie’yi arar, öldüreceği kişinin Lyle Rivas olduğunu öğrenir. Kurbanının ismini bilgisayardan aratır, tüm sabıkalıların ve arananların yer aldığı LCPD veri tabanından yararlanarak yerini bulur. Hızla yola koyulur ve Asparagus Avenue’ye ulaşır. Eve girdiğinde Rivas’a seslenir ve Brucie’den bir mesajı olduğunu söyler; durumu çakan adam hemen aracına biner ve kaçmaya başlar. Broker sokaklarında yaşanan kısa bir kovalamacadan sonra Niko, Lyle Rivas’ı ortadan kaldırır. 
EASY AS CAN BE
Niko Brucie’nin evine geldiğinde dinamik kişilik Brucie egzersiz yapmaktadır. Lyle Rivas’ın çalmaya değer bir arabası olduğundan ve onu Yorktown Avenue’deki bir sokakta bıraktığından bahseder. Niko’dan istediği ise, arabayı çalıp kendisine getirmesidir.
25a.jpg 25d.jpg
Niko arabaya bindiğinde etrafında üç araç hâlinde Lyle’ın adamları olduğunu görür, bu iş sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Adamlar ölen patronlarının emanetini Niko’ya bırakmaya pek de niyetli değildir, zorluk çıkarırlar. Onu takip ederler ve aracı mermi yağmuruna tutarlar, öyle ki araç kalbura döner. Neyse ki Niko adamları güç bela atlatarak, arabayı Brucie’nin garajına bırakır. 
OUT OF CLOSET
Lyle Rivas’ın kuzeninin Brucie’ye yüklü miktarda borcu vardır, ödemeye de pek niyeti yoktur ve uzun bir süredir gizlenmektedir. Niko bu adamın icabına bakabilmek için internet üzerinden bir buluşma ayarlamalıdır. Nitekim öyle yapar, Roman ve Brucie’nin yanından ayrıldıktan sonra bir internet kafeye gider. Love-meet sitesinden French Tom nickini kullanan adamı bularak ona bir buluşma teklifi gönderir.
26a.jpg 26d.jpg
Bir iki gün sonra Roman’dan, adamdan cevap gelmiş olabilir diye bir mesaj alır ve bunun üzerine tekrar internet kafeye gidip iletilerini kontrol eder. Beklendiği üzere French Tom’dan olumlu bir mesaj gelmiştir, adam 69th Street Diner’da gece buluşabileceklerini söyler. Niko buluşma yerine geldiğinde adamın, mesajında bahsettiği gibi elbisesinde kırmızı bir gülle kendisini beklediğini görür. Masaya oturur ve bir süre ilgilenirmiş gibi davrandıktan sonra kalkar, silahına davranır ve adamın işini bitirir. 
ESCUELA OF THE STREETS
Mallorie, Niko’yu çocukluk arkadaşı Escuela ile tanıştırır. Escuela bir zamanlar uyuşturucu kullandıktan sonra bırakmış ve artık kendi çapında uyuşturucu ile mücadele etmeye, insanları bu bağımlılıktan uzak tutmaya başlamıştır. Bir rehabilitasyon merkezi bile açmıştır ve uyuşturucu tacirlerini ortadan kaldırmaya çalışmaktadır, aynı zamanda mücadelesini anlatan videolar da çekmektedir. Bunun için Niko’ya para karşılığında bir temizliğe çıkmayı önerir ve yola koyulurlar.
27a.jpg 27d.jpg
Grand Boulevard’a geldiklerinde adamın arabasına binerek diğer tacirlerin yanına doğru gittiğini görürler. Niko, adamın takip edildiğini fark etmemesi için dikkatli bir şekilde güney Bohan’daki depoya kadar sürer. Burada Manny, kameraman Jay’i gidip almak için ayrılır ve iş Niko’ya kalır. Niko kapının kilidine ateş ederek adeta bir volkan gibi içeri dalar ve uyuşturucu satıcılarına patlar. Olan zavallı tacirlere olur, hiçbiri onun gazabından kurtulamaz. Niko dışarı çıktığında Manny’nin çekim yaptığını, az önce ortadan kaldırdığı tacirlerden ve yaptığı yardımlardan bahsettiğini görür. Kameraya görünmeden oradan ayrılır. 
NO. 1
Brucie, garajında yeni arabasını Niko’ya göstermektedir. Niko, Brucie’nin isteğiyle bir sokak yarışına katılacaktır fakat ne yazık ki araçta bir problem vardır, çalışmamaktadır. Bunun üzerine Brucie arkadaşı Stevie’nin arabasını ödünç almaya karar verir.
28a.jpg 28d.jpg
Niko ile Brucie Freetown Avenue’dan kız gibi bir araba olan sarı Comet’ı alarak yarışın başlayacağı yere doğru yola koyulurlar. Geldiklerinde diğer araçlar çoktan yerini almıştır; artık yarışın başlama vakti gelmiştir. Kısa bir mücadeleden sonra Niko liderliği ele alır, sonuna kadar götürür ve yarışı birinci olarak bitirir. Daha sonra Brucie’yi evine bırakır, Brucie aracı hediye olarak Niko’ya verir. 
STREET SWEEPER
Manny, Niko’yu polis Francis McReary ile tanıştırır. Daha sonra onu, Windmill Street’teki birkaç çete üyesini yok etmesi için gönderir.
29d.jpg 29c.jpg
Niko çete üyelerinin bulunduğu mekâna geldiğinde, hemen orada birkaçının hesabını keser. Bunu gören diğer adamlar anında arabalarına atlayarak nafile bir kaçma çabası içine girerler; fakat en nihayetinde onlar da Niko’nun kurşunlarından nasiplerini alırlar. 
LUCK OF THE IRISH
Mallorie, bir başka arkadaşı Elizabeta’yı ve onun McReary ailesinden ortağı Packie’yi Niko ile tanıştırır. Packie, bir uyuşturucu alışverişine gidecektir; fakat Elizabeta uyuşturucu satıcılarına güvenmemektedir. Alışveriş Joliet Street’te olacaktır ve Packie, olayın gerçekleşeceği yerin karşısındaki binanın çatısına Niko için bir sniper bırakmıştır.
30b.jpg 30d.jpg
Niko binanın çatısına gelir ve tüfeğinin dürbünüyle olanları izlemeye başlar. Herhangi bir şeylerin ters gitmesi ve Packie’nin kıçının tehlikede olması hâlinde hemen sniper’ına davranacaktır. Aradan iki dakika geçmez ki, çatışma çıkar. Niko oturduğu yerden kolayca tüm elemanları tek tek avlar ve Packie’yi büyük bir belâdan kurtarır. Daha sonra Elizabeta’yı arayarak çatışma çıktığını fakat ortağının iyi olduğunu dile getirir, Elizabeta ise beraber daha fazla iş yapabileceklerini söyleyerek telefonu kapar. 
BLOW YOUR COVER
Elizabeta evinde parti vermektedir, bu sırada Niko’yu Johnny ile tanıştırır. Johnny’nin elinde yeni parti eroin vardır ve Elizabeta da eroinlere bir müşteri bulmuştur. Niko ise önceki işinde olduğu gibi alışverişi izleyecek ve her şeyin yolunda gidip gitmediğini kontrol edecektir. Johnny malları alıp daha sonra da mekâna gitmek için ayrıldıktan sonra, Elizabeta Niko’yu Playboy X ile de tanıştırır. Playboy X, aslında uyuşturucu taciri Dwayne Forge’nin adamıdır; fakat o hapse girdikten sonra işleri kendi yürütmeye başlamıştır.
31a.jpg 31b.jpg
Niko ve Playboy X alışverişin yapılacağı yer olan Cayuga Avenue’deki apartmana gelirler ve Johnny ile buluşurlar. İçeri girdiklerinde müşteri ve adamı onları beklemektedir; fakat bir terslik vardır. Müşteri çok fazla soru sorar ve Johnny oradan ayrılmaya karar verir ki; bunun bir tuzak, adamların ise LCPD’den olduğu ortaya çıkar. Hemen bu ikisini indirirler; ama ne yazık ki iş o kadar kolay değildir. Johnny kendi başının çaresine bakar ve oradan uzaklaşır; lâkin apartmanda ve dışarıda FIB’nin adamları diğer iki suçlu için beklemektedir. Niko ve Playboy tek tek bunları hallederek çatı katına doğru ilerlerler, çatıya ulaştıklarında oradaki diğer bir kapıdan tekrar apartmana girerler ve aşağıya inerek diğer çıkışa ulaşırlar. Niko Playboy X’i, kendisinin şehrin ilk defa uğradığı bölgesi olan Algonquin’deki evine bırakır ve parasını alarak oradan ayrılır.
31c.jpg 31d.jpg
Bir süre sonra Roman’dan bir telefon alır; sigorta şirketinin eski taksi dükkânında çıkan yangının elektrik kaçağından kaynaklandığını sanması sonucu Roman sigorta parası almıştır. Yeni bir taksi dükkânı açarak işine devam etmektedir. 
THE PUERTO RICAN CONNECTION
Manny, kameramanı ile çektikleri belgeseli izlemektedir; fakat belgeseli beğenmez ve kendisini topluma karşı kötü tanıttığını düşünür. Kabak kameramanın başına patlar ve onu feci şekilde azarlar. Öyle ki belgesel televizyonda yayımlandıktan sonra Manny hakkında atıp tutan birkaç kişi çıkmıştır ve Manny, Niko’dan bu adamları susturmasını ve onlara iyi bir ders vermesini istemektedir.
32a.jpg 32c.jpg
Niko Algonquin köprüsüne geldiğinde, Manny’nin bahsettiği adamların bulunduğu treni görür. Bu takip diğerlerinden biraz farklı olacaktır, tren yolunun altından ilerleyerek trenin izini sürer. Adamlar Cayuga Avenue’da trenden indikten sonra Niko tarafından ortadan kaldırılırlar, meğerse yaptıkları bu son tren yolculuğu gitmek istedikleri yere değil de ecele doğruymuş. 
THE SNOW STORM
Elizabeta ve Jacob hararetli bir tartışma içindedir. Zira Elizabeta, Jacob’ın kendisiyle tanıştırdığı adamların onun kokainlerini çaldığını düşünmektedir. Jacob ise bunun kendi hatası olmadığını savunmaktadır. Bu problemin daha fazla uzamaması için Niko, eski bir hastane binasında bulunan kokaini alıp getirecektir.
33a.jpg 33b.jpg
Niko eski binaya gelir, kokainin bulunduğu çanta içeride bir yerdedir. Fakat burası hiç de tekin görünmemektedir, oldukça sıkı bir şekilde korunmaktadır. Binada onlarca adam vardır ve bu iş pek kolay olmayacaktır. Niko içeriği girdiğinde kendisini uzun bir koridorun başında bulur, adım adım ilerleyerek önüne çıkan herkesi temizler ve kokaini aramaya devam eder. En sonunda çantayı sağ taraftaki odalardan birinde bulur ve Little Jacob’ı arar ki; siren sesleri duyar. İşler iyice sarpa sarmaya başlar, polisler binanın etrafını sarmıştır ve bir polis helikopteri de tozu dumana katarak birkaç polisi binanın içerisine sızdırmaktadır. Niko Swat’ların birkaçını indirir ve hemen geldiği koridordan dönerek hızla dışarı çıkar. Arkasına bile bakmadan kıyıya doğru ilerler ve orada bulunan Jetmax’i alarak olay yerinden uzaklaşır.
33c.jpg 33f.jpg
Daha sonra Niko ve Jacob Chase Point’teki bir ara sokakta buluşurlar; fakat beklenmedik bir misafir çıkagelir, Michelle. Michelle hükümet için çalıştığını, görevinin Niko’yu izlemek olduğunu, polisin ise Elizabeta’yı yakalamak üzere olduğunu söyleyerek ondan kokaini ister. Niko’nun binbir badireler atlatarak aldığı çanta elinden âdeta kayıp gider, tabi bu şehirde tutunduğu nadir dallardan biri olan Michelle de… 
HAVE A HEART
Artık yakalanmasının an meselesi olduğunu, hapislerde çürüyeceğini düşünen Elizabeta iyice paranoyak olmaya başlamıştır. Bu sırada kameramanıyla beraber içeri giren Manny, Elizabeta’nın uyuşturucu kullandığını görünce onu eleştirmeye ve kameraya çekmeye başlar. Buna sinirlenen Elizabeta silahını kaptığı gibi ikisini de kafasından vurur, Niko ile birlikte cesetleri arabanın bagajına koyarlar.
34a.jpg 34d.jpg
Elizabeta’nın, Broker’da cesetlerle ilgilenebilecek bir doktor söylemesi üzerine Niko arabayı alarak oraya doğru yola çıkar. Cesetleri organ ticareti yapan doktora teslim ettikten sonra oradan ayrılır. Niko’nun Liberty Tree haberlerinden öğrenebileceği gibi, Elizabeta bir süre sonra yakalanır ve 2308 yılına kadar hapisle cezalandırılır. 
CALL AND COLLECT
Polis memuru Francis McReary, Niko’nun işlediği tüm suçlardan haberdardır ve bazı işlerini yaptırabilmek için bildiklerini ona karşı kullanır. McReary’nin bulaştığı pis işler vardır ve tanımadığı bir kişi ona şantaj yapmaktadır. Şantajcı, para karşılığı elindeki bilgileri vermeyi önermiştir; fakat herhâlde memur kimliğine zarar vermek istemediğinden olacak ki herhangi bir sorun çıkabilmesi ihtimaline karşı McReary onunla buluşmak istemez, bunu Niko yapacaktır.
35a.jpg 35b.jpg
Niko, buluşma yeri olan deniz kıyısındaki parka geldiğinde etrafı gözlemleyebileceği uygun bir yerde Francis’i arar. Eğer buluşmaya Francis gelmiş olsaydı, şantajcının belirttiği üzere parayı getirecek ve onu arayacaktı. Bu, adamın yakınlarda bir yerde olduğu anlamına geliyordu ve Niko bu sayede onu kolayca bulacaktı. Francis görüşmeden sonra mesaj atarak şantajcının numarasını verir, Niko da numarayı çevirdikten sonra parkta telefon yanıtlayan birini aramaya başlar. Adamı bulana kadar konuşmayı sürdürür, bulduğunda işi çakozlayan şantajcı kaçmaya başlar ki Niko tarafından icabına bakılır. Niko, adamın üzerinden düşen depolama cihazını alarak McReary’e teslim eder. 
DECONSTRUCTION FOR BEGINNERS
Playboy X’in şimdi hâkim olduğu işlerin bir zamanlar asıl sahibi Dwayne Forge, hapisten çıkmıştır ve işleri tekrar kontrolü altına almak istemektedir. Fakat Playboy ikili oynamaktadır, bir taraftan Dwayne’e dostuymuş gibi davranırken diğer taraftan da ondan kurtulmak için fırsat kollamaktadır. Fakat asıl olay, Playboy’un arkadaşı Yusuf Amir’in inşaatının İtalyan mafyaları tarafından ele geçirilmiş olmasıdır ve Niko ile Playboy inşaatı geri alacaklardır.
36a.jpg 36d.jpg
Uzun bir yoldan sonra inşaata gelirler ve oradaki bir binanın yanında bulunan cam silme platformuna binerek çatıya ulaşırlar. Niko, vinçlerin üzerinde inşaatı gözetleyen üç adamı temizleyerek işini sağlama alır. Playboy etrafı dürbünle kolaçan edebilmek için çatıda kalır ve Niko platformla inerek inşaattaki adamları temizlemek üzere yoluna devam eder. Zemin katı yakıp yıktıktan sonra birinci kata ulaşır ve burada elebaşlarını ortadan kaldırarak inşaatın güvenliğini tamamen sağlar. 
RUFF RIDER
Hapishaneden yeni çıkan Dwayne artık eskisi gibi pek önemsenen biri değildir, kimse onu ciddiye almamaktadır. Eski ortağı Playboy bile artık onunla iş yapmak yerine ona Niko’yu göndermektedir. Kız arkadaşı Cherise de onu bırakmıştır, Dwayne’in hapse girmesine neden olan adamlardan biri olan Jayvon ile takılmaya başlamıştır, üstelik Dwayne’in bir miktar parası da Jayvon’da kalmıştır. Niko, Dwayne’e kendisinden bir şeyler anımsattığını belirterek ona yardım edeceğini söyler.
37a.jpg 37b.jpg
Niko Chinatown’a geldiğinde Jayvon ile kızın orada olduğuna görür, Dwayne’in parasını istediğinde adam kızı bırakıp motosiklet ile kaçmaya başlar. Kızı öldürmek ya da hayatını bağışlamak Niko’ya kalmıştır, eğer bağışlarsa daha sonra onunla karşılaşma imkânı olacaktır. Bir seçim yaptıktan sonra o da motosiklete başlayarak Jayvon’ı takibe başlar. Adamı vurduktan sonra parayı alır ve Dwayne’i arar. Cluckin’ Bell’de buluşurlar ve Niko parayı Dwayne’e teslim eder. 
UNDRESS TO KILL
Dwayne oldukça üzgündür, zira hapisteyken ona ait olan birçok şeyi kaybetmiştir. Bohan’daki striptiz kulübü de bunlardan biridir, o içerideyken düşmanları burayı ele geçirmişlerdir. Niko Dwayne’e kulübünü geri alacağını söyleyerek yola çıkar.
38a.jpg 38b.jpg
Kulübe geldiğinde korumaların dikkatini çekmemek amacıyla silahını çıkarmadan içeri girer. Konuşmalarından yola çıkarak üç kulüp müdürünü bulması gerekmektedir, kulübe girdikten sonra sola dönerek oradaki odada bulunan müdürü sessizce halleder. Kulübün içinde ilerleyerek sol tarafta köşede bir kızla konuşan diğer müdür Javier’i tespit eder; fakat şimdilik onu es geçerek kulübün en sonunda bulunan koridora gelir. Buradaki özel dans odalarının ilkinde diğer bir müdür Jesus vardır, onu ortadan kaldırdıktan sonra Javier’in ve adamlarının da icabına bakarak striptiz kulübünü Dwayne’in düşmanlarından temizler. Kulüpten çıktığında Dwayne’i arayarak işi hallettiğini bildirir, Dwayne ise Playboy’un bu olaydan memnun kalmayacağını, onun kulübü ele geçiren adamlarla ortak olduğunu söyler. 
PHOTO SHOOT
Playboy Niko’ya Dwayne ile aralarındaki gerginliğin giderek arttığından bahseder. Üstelik hakkında atıp tutan birileri vardır, Niko’dan onları susturmasını istemektedir. Adamın, takımıyla Exeter Avenue’da bir basketbol sahasında takıldığını söyler ve adamı tespit edebilmesi için onu tarif eder. Fakat Niko’nun adamı bulabilmesi için bu tarif yeterli gelmez ve Playboy ona kameralı bir cep telefonu verir.
39a.jpg 39d.jpg
Niko basketbol sahasının yakınlarına geldiğinde telefonunun kamerasını kullanır ve sahadaki üç adamın fotoğrafını uzaktan çeker. Fotoğrafı Playboy’a gönderdikten sonra ondan bir telefon alır ve temizleyeceği adamın hangisi olduğunu öğrenir. Adamı ortadan kaldırdıktan sonra oradan uzaklaşır. Bir süre sonra Michelle arar, Algonquin’deki United Liberty Paper binasında kendisiyle buluşması gerektiğini belirtir. Daha sonra da Mallorie arar, endişelenmeye başladığını çünkü Roman’ın dün gece eve hiç gelmediğini söyler. Niko ise Roman’ın partileri sevdiğini ve sakin olması gerektiğini dile getirir. 
WRONG IS RIGHT
Michelle, gerçek ismiyle Karen Niko’yu karşılar ve onu müdürü konumundaki adamla tanıştırır. U.L. Paper hükümet ile bağlantılı çalışan ve Liberty City’deki terörist faaliyetleri bitirmeyi amaç edinmiş gizli bir organizasyondur. Müdür Niko hakkındaki her şeyi bilmektedir ve dolayısıyla onu bazı işlerinde kullanmaya çalışır. Hove Beach’in arkasında Iroquois’te yaşayan Oleg Minkov adındaki adam hakkında her şeyi öğrenmesini ister ve ona telefon numarasını vererek bir problem çıkması hâlinde kendisini aramasını söyler.
40b.jpg 40d.jpg
Niko Minkov’un evine gelir; fakat kapıyı açan kimse olmaz, bunun üzerine kapıyı kırarak içeri girer. Evde kimse yoktur, müdürü arar ve bilgisayarından Oleg’in maillerini kontrol talimatı alır. Adamın maillerini kontrol ederken Vasily adında birinin gönderdiği mesaj dikkatini çeker, Oleg ve Vasily Tulsa Street’teki kuyumcuda buluşacaklardır. Niko müdürü arar ve ne yapması gerektiğini öğrenir; onun için bu su içmek, yemek yemek gibi rutin işlerdendir, adamı öldürecektir. Kuyumcuya gelir ve beklemeye başlar, hemen arkasından da Oleg gelir ve Vasily ile iki çift laf ederler ki Oleg takip edildiğini anlar ve kaçmaya başlar. Adam her ne kadar keskin dönüşler yapsa da, iyi araba kullansa da Niko’nun elinden gelen ölüme mâni olamaz. 
[color=#000000]THE HOLLAND PLAY

Playboy X’in bir süredir kendi başına yürüttüğü işler, eski patronu Dwayne’in hapisten çıkmasıyla tehlikeye girmiş olacak ki Playboy Niko’ya Dwayne’i öldürüp öldüremeyeceğini sorar, Niko ise biraz zamana ihtiyacı olduğunu söyleyerek onun evinden ayrılır. Bir süre sonra Playboy’un onu öldürmek istediğini düşünen Dwayne arayarak Niko’dan eski ortağını temizlemesini ister, Niko yine düşünmesi gerektiğini söyleyerek telefonu kapar. Daha sonra Playboy Niko’yu arar ve bir karar verip vermediğini sorar, artık Niko için iyi ya da kötü bir seçim yapma zamanı gelmiştir.
41a.jpg 41b.jpg
 
[color=#800000][
(Son Düzenleme: 26-07-2015, Saat: 17:37, Düzenleyen: Thekinq.)
2yzfloz.jpg
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! ADMİN ADAYI-CO ADMİN


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fahrenheit (Indigo Prophecy) -Tam Çözüm Thekinq 0 309 02-08-2015, Saat: 13:36
Son Yorum: Thekinq
  Bloodborne - Tam Çözüm Bölüm 3 (Kana Susamış Canavar) Thekinq 0 320 31-07-2015, Saat: 12:14
Son Yorum: Thekinq
  Bloodborne - Tam Çözüm Bölüm 2 (Peder Gascoigne) Thekinq 0 289 31-07-2015, Saat: 12:13
Son Yorum: Thekinq

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri:MCTR MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
Desing and Coding By Mustafa SEVİM