Hoşgeldin, Ziyaretçi:

Üye Ol
Yeni Tema ! Yeni temamız forumumuza hayırlı olsun.Bu konuda fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gta Vice City Tam Çözüm/Seneryo
#1
Oyunun hikâyesine geçmeden önce hikâyemizin baş kahramanının geçmişini ele alalım;

Yıl 1971… Kahramanımız Tommy Vercetti, patronu ve aynı zamanda yakın dostu olan Forelli Ailesi’nin lideri Sonny Forelli tarafından Liberty City’nin Harwood mahallesine bir mafya adamını temizlemesi için gönderilir. Ancak bu mafya adamı, kendisine gerçekleştirilecek olan suikasttan haberdardır ve Tommy’yi tuzağa düşürür; kendisiyle beraber 10 mafya adamı, Tommy’ye saldırır. Tommy tuzaktan kurtulur, hepsini temizler ve 1 adam öldürecekken 11 adamı birlikte öldürür. Tommy mekândan uzaklaşamadan olay yerini polisler basar, Tommy’yi tutuklarlar ve Tommy, 15 yıl hapis cezasına çarptırılır. O günden sonra Tommy, şehre ün salarak “Harwood Canisi” lâkabını alır. Tommy, 15 yılını hapis duvarlarıyla paylaşır. Aradan yıllar geçer, dile kolay gelecek ama Tommy için zorlu geçen koskoca 15 yıl su gibi akıp gider ve takvimler 1986 yılını gösterir. Tommy’nin hapis cezası biter ve tahliye olur. Ancak Tommy artık yaşadıklarından ders almış, daha olgun bir kişiliktir. Patronu Sonny’nin Harwood’taki bu tuzak olayıyla bir ilgisinin olduğunu düşünmektedir, bu yüzden de Sonny’ye bile güvenini yitirmiştir. Oyunumuz da buradan itibaren başlar. İşte GTA Vice City’nin senaryosu sizlerle…
 
GİRİŞ
Sonny Forelli, Liberty City’deki Marco’s Bistro restoranında birkaç adamıyla birlikte işler hakkında konuşmaktadır. Sonny, Tommy’nin hapis cezasının bittiğini, hapisten çıktığını öğrenmiştir ancak bunu öğrenince pek memnun kalmaz. Zira hapisten çıkıp tekrar Liberty City’ye dönerse Tommy’nin kendi işlerini baltalayabileceğini düşünmektedir. Bu yüzden Tommy’yi Liberty City’den uzak tutmayı düşünen Sonny, Tommy’yi Vice City’ye gönderip onu biraz Vice City’de oyalamayı planlamaktadır. Böylece Vice City’de Tommy’ye kirli işlerini yaptırıp Tommy’yi meşgul edecektir. Sonny, Vice City’nin bugünlerde en gözde şehir olduğunu belirtir. Bu şehirde tüm çetelerin işleri yürütüp yüklü miktarda para cebe indirdiklerini söyler. Ancak içlerinden birisi bu işlerin sadece basit birer uyuşturucu işi olduğunu ve bu işleri hiçbir mafya ailesinin yapmayacağını söyler. Sonny ise devrin değiştiğini, rakiplerin bu tür işlerle köşeyi dönerken kendilerinin boş boş duramayacaklarını dile getirir. Sonny de bu tür işleri halletmesi için Tommy’yi uygun görmüştür. Sonny’nin bir adamı ise Ken Rosenberg adında bir avukat ile anlaşmıştır. Ancak adam, bu salak avukatın Tommy gibi bir adamı oyalamayı başaramayacağını düşünmektedir. Sonny bu avukatın kendilerine lazım olmadığını belirtir. Sonny, Tommy’yi sadece Liberty City’den uzak tutacaktır. Daha sonraları ise Tommy’nin işini bitirmeyi düşünmektedir.
 
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Tommy, 15 yıl aradan sonra hapisten çıkmıştır ve Sonny’nin adamları Harry ile Lee tarafından Liberty City’deki cezaevinden alınır. Sonny, Tommy hapisten çıkar çıkmaz Tommy’ye Vice City’deki ilk işini vermiştir: Tommy’yi Vice City’de gerçekleşecek olan bir uyuşturucu ticaretinde görevlendirir. Tommy, Harry ve Lee, Liberty City’den ayrılarak Vice City’ye gelir. Forelli Ailesi’nde yeni işe girmiş avukat Ken Rosenberg, üçünü de havaalanında karşılar. Uyuşturucu alışverişi, şehrin deniz kıyısında Lance Vance ve Victor Vance adındaki iki kardeş arasında gerçekleşecektir. Ken Rosenberg; Tommy, Harry ve Lee’yi alışverişin düzenleneceği mekâna götürür. Kıyıya geldiklerinde Vance kardeşler de helikopterle mekâna gelirler. Victor Vance elindeki uyuşturucu dolu çantalarla ortaya gelir, kardeşi Lance ise helikopterde kalır.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Tommy, Harry ve Lee de para çantalarını alarak Victor’un yanına giderler. Ancak o sırada mekânı birkaç silahlı adamlar basar, mekânlarındaki yerlerini alıp saklanarak alışverişi izlemeye koyulurlar. Görünüşe bakılırsa bu uyuşturucu alışverişinin gerçekleşmesini istemeyen birileri vardır. Tommy, Victor’a “Mallar hazır mı?” diye sorar. Victor malların oldukça kaliteli olduğunu dile getirir. Harry ve Lee de Victor’a paraları gösterir, anlaşma sağlanır ve çantalar tam el değiştirip alışveriş gerçekleşecekken mekândaki silahlı adamlar ortalığı ateş yağmuruna tutarlar, alışveriş baskına uğrar. Harry, Lee ve Victor Vance bu kurşunların hedefi olur, talihsiz bir şekilde vurulup yere serilirler. Tommy ise canını zor kurtararak kaçmayı başarır, Avukat Rosenberg’ün arabasına atlar ve Rosenberg’e hemen buradan uzaklaşmaları gerektiğini söyler. Rosenberg gaza basarak Tommy ile birlikte olay yerinden kaçar, Victor’un kardeşi Lance de helikopteriyle oradan uzaklaşır. Alışveriş baskına uğrayıp, Sonny’nin parası ile Vance kardeşlerin uyuşturucularını adamlar ele geçirir, Tommy patronu Sonny’nin parasını ne yazık ki çaldırmış olur. Rosenberg, arabayı ofisine sürer. Ofise geldiklerinde Sonny’nin parasını kaybeden Tommy olmasına rağmen Rosenberg, Tommy’den daha telaşlıdır, tüm bu sorumluluğu kendisinin üzerinde hissetmektedir. Tommy, Rosenberg’e biraz uyuyup dinlenmesini söyler. Rosenberg ise Tommy’ye kendisinin ne yapacağını sorar. Tommy yarın ofise uğrayıp bu işi konuşacaklarını söyler. Rosenberg, ofisine gider. Tommy de biraz dinlenip üzerindeki stresi atmak için arabayı Ocean Sahili’ndeki Ocean View Otel’e sürer.


AN OLD FRIEND
Tommy, otelde kendisine bir oda kiraladıktan sonra alışverişteki baskını haberdar etmek için Liberty City’deki patronu Sonny’yi arar. Tommy üzgündür; Sonny’nin kendisine emanet ettiği parayı uyuşturucu alışverişinde düzenlenen baskında kaybetmiştir. Şimdi elinde ne para ne de uyuşturucu vardır. Sonny’yi aradığında Sonny, Tommy’den güzel haberler beklerken Tommy ise bunu Sonny’ye nasıl söyleyeceğini düşünmektedir. Sonny alışverişin nasıl geçtiğini sorar. Tommy kendini toparlar ve konuya girer; her şey yolunda giderken birden pusuya düştüklerini, Harry ve Lee’nin öldüğünü anlatır. Sonny sinirlenir, kendisine hemen bunun bir şaka olduğunu söylemesini ister. Tommy ise ne yazık ki gerçek olduğunu ve maalesef Sonny’nin parasını kaybettiğini söyler. Duydukları karşısında Sonny öfke püskürür. Eğer kendisini kandırıyorsa bundan vazgeçmesini, kendisinin böyle oyunlara gelmeyeceğini söyler. Tommy, Sonny’den kendisine belli bir süre tanımasını ister. Kaybettiği parayı kısa sürede Sonny’ye ödeyeceğine ve kaybedilen uyuşturucuları da bulacağına dair söz verir. Bu baskını gerçekleştirenin de canına okuyacağını söyler. 
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Sonny, eski dostu Tommy’nin hatrına bu teklifi kabul eder, Tommy’ye bir süre müddet vereceğini söyler. Bu teklifi de geçmişteki dostlukları hatrına kabul ettiğini, eğer Tommy’nin yerinde başkası olsaydı şimdiye çoktan öbür tarafı boylamış olduğunu söyler ve telefonu kapatır. Tommy ise konuşma bittikten sonra stresi ve öfkesi birbirine karışmış bir duygu içerisinde elindeki telefonu yere atarak parçalar ve bu dertten nasıl kurtulacağını kara kara düşünmeye başlar. Talihsiz Tommy, hapisten çıkar çıkmaz derdi başına sarmıştır. Güven sorunu yaşadığı patronuyla şimdi arası iyiden iyiye açılmıştır. Tommy artık kaybettiği parayı kısa süre içinde bulup Sonny’ye teslim etmelidir. Vice City’de çalışıp Sonny’nin parasını ödemek zorundadır.


THE PARTY
Tommy ertesi sabah Avukat Ken Rosenberg’e uğrar. Rosenberg hâlâ telaşlı ve streslidir. Kaybedilen para ve uyuşturucunun sorumluluğu üzerindedir. Bütün gece uyuyamadığını söyler. Tommy’ye şimdi ne yapacaklarını sorar. Tommy ise Rosenberg’e ilk olarak biraz sakinleşmesini söyler. Rosenberg’den uyuşturucuyu çalanların peşine düşmesini isteyen Tommy, bu baskını gerçekleştirenlerle kendisinin ilgileneceğini belirtir. Rosenberg ise Vice City’nin güçlü adamlarından biri olan Juan Garcia Cortez adındaki emekli bir albayın bu konu hakkında bir bilgisi olabileceğini ve kendilerine yardım edebileceğini söyler. Cortez’in şu anda yatında bir parti verdiğini söyleyen Rosenberg, partide şehrin önemli adamlarının da yer alacağını belirtir. Rosenberg, Cortez’in kendisine de parti için bir davetiye gönderdiğini ancak partiye kendisinin gidemeyeceğini söyler ve bu partiye Tommy’nin katılmasını, partide de Cortez ile konuşmasını ister. Partiye gitmeden önce de Tommy’den üstündeki serseri kıyafetinden kurtulmasını, partiye yakışacak bir kıyafet giymesini, şehirdeki Rafael’s giyim mağazasına uğrayıp güzel bir kıyafet almasını ister. Tommy ilk olarak Rafael’s mağazasına gider. Mağazadan kendisine parti için şık bir ceket aldıktan sonra mağazanın karşısında bir motosiklet görür ve motosikleti gözüne kestirir. Motoru çalıp partiye doğru yola çıkar. 
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Partide Cortez, Tommy’yi karşılar. Tommy, Cortez’le tanışır. Cortez, Tommy’nin yaşadığı sıkıntının farkında olduğunu belirtir ve bunun hakkında yardım edebileceğini söyleyerek Tommy’yi kızı Mercedes ile tanıştırır. Cortez, Mercedes’den Tommy’yle ilgilenmesini ister. Mercedes memnuniyetle kabul eder, Cortez de partideki diğer davetlilerle ilgilenir. Mercedes, Tommy’ye partideki kişileri tanıtır. Şehrin tüm önemli adamları ve hemen hemen herkes bu partidedir. Partiye en son olarak Cortez’in en yakın dostlarından Ricardo Diaz da katılır. Şehrin en tehlikeli isimlerinden biri olan bu adam, neredeyse şehirdeki tüm uyuşturucu işlerinin sahibidir. Bu işler sayesinde de “Bay Kokain” lâkabını almıştır.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Cortez, Diaz ile ayaküstü sohbet eder. Tommy, Mercedes’e o adamın kim olduğunu sorar. Mercedes, Tommy’ye Diaz’ı da tanıttıktan sonra Diaz, Mercedes’i görünce selam verir. Ancak Diaz’dan pek haz etmeyen Mercedes, Diaz’a meşgul olduğunu belirtir ve Tommy’ye buradan uzaklaşmaları gerektiğini söyler, Tommy’den kendisini Pole Position Gece Kulübü’ne bırakmasını ister. Tommy, Mercedes’i alarak Pole Position Kulübü’ne doğru yola çıkar. Mercedes yolda Tommy’ye babası için çalışıp çalışmayacağını sorar. Tommy ise “Belki.” cevabını verir. Mercedes zengin ve güçlü bir babaya sahip olmanın gerçekten zor bir şey olduğunu söyler. Tommy daha sonra Mercedes’i kulübe bırakır.


BACK ALLEY BRAWL
Rosenberg, Tommy’ye kaybedilen para ve uyuşturucu hakkında bilgi bulup bulamadığını sorar. Tommy ise “Bu şehirde kaldığım cezaevinden daha çok suçlu var.” diyerek şehrin oldukça karışık olduğunu, şehri avucunun içi gibi bilen birini bulurlarsa işlerinin daha çok kolaylaşacağını söyler. Rosenberg bir düşünür ve aklına arkadaşı Kent Paul gelir. Kent Paul’un kendilerine yardımı dokunabileceğini düşünen Rosenberg, Kent Paul’un uyuşturucular hakkında bir bilgisi olabileceğini söyler. Bir müzik menajeri olan Kent Paul, genellikle Malibu Kulübü’nde takılmaktadır. Rosenberg, Tommy’den Malibu Kulübü’ne uğrayıp Paul’la bir görüşmesini ister. Tommy, Vice Point mahallesindeki Malibu Kulübü’ne doğru yola çıkar. Kulübe geldiğinde korumalara Kent Paul’u sorar. Paul, kulüpte eğlenip biraz kafa dağıtmaktadır. Tommy, Paul’un yanına gittiğinde kendisinin Ken Rosenberg’ün bir arkadaşı olduğunu söyleyerek kendisini tanıtır. Ancak Paul, Tommy’yi fazla önemsemez, işi dalgaya alır. Tommy ise ciddi tavrından ödün vermez, Paul’un laubali tavırlarına dayanamaz ve Paul’u biraz tartaklar. Paul’a yüklü bir miktarda parası ile uyuşturucusunu kaybettiğini söyleyerek bunun hakkında neler bildiğini sorar. Paul kendisinin pek bir şey bilmediğini, Ocean Drive mahallesinde çalışan Leo adındaki aşçı bir şefin bu konu hakkında bir bilgisi olabileceğini söyler. Bunun üzerine Tommy, Paul’a “Seninle daha sonra görüşeceğiz.” diyerek kulüpten ayrılır ve Paul’un bahsettiği aşçı şefe doğru yola çıkar.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Ocean Drive mahallesindeki ara sokağa gelen Tommy, şefin telefonda birisiyle görüşmekte olduğunu görür. Tommy, şefe bildiği her şeyi anlatmasını söyler. Ancak şef yan çizer, konuşmak istemez ve Tommy’ye saldırır. Tommy, şefin icabına baktıktan sonra şefin telefonunu ele geçirir ve artık yeni bir telefona sahip olmuş olur. O sırada ara sokağa baskına uğrayan uyuşturucu alışverişinde kaybolan uyuşturucuların sahibi ölen Victor Vance’in kardeşi Lance Vance gelir. Lance, alışverişte anlaştıkları müşteri olan Tommy’yi sonunda bulabilmiştir. Tommy ile dost olup beraber bu baskını gerçekleştireni bulma teklifi eder. Baskında ölen kardeşi Victor’un kaybolan uyuşturucularını isteyen Lance, bu şehirde ikisinin de bir yabancı olduğunu, bu yüzden beraber arkalarını kollayabileceklerini söyler. Tommy, “Benim arkam zaten güvende.” diyerek Lance’i reddeder. Ancak o sırada mekânı Tommy’nin öldürdüğü aşçı şefin arkadaşları basar ve Tommy’ye ellerindeki satırlar ile saldırırlar. Lance, “Emin misin?” diyerek Tommy’ye bir silah verir ve kendisini takip etmesini söyler.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Şefin arkadaşları ellerindeki satırlarla Tommy’nin üzerine yürürler. Tommy, şefin arkadaşlarını Lance’in verdiği silahla hallettikten sonra Lance’i takip etmeye devam eder ve Lance’in arabasına binerek Lance ile birlikte oradan uzaklaşır. Lance, Tommy’ye bu şehirde güvenli bir şekilde ayak kalmak istiyorsa ilk olarak silahlanması gerektiğini söyler, Ocean Sahili’ndeki silah dükkânından kendisine silah alabileceğini belirtir. Tommy daha sonra arabayı otele sürer. Otele geldiklerinde Lance, Tommy’nin her zaman yanında olacağını söyler ve arabayı alarak oradan ayrılır. Lance, ölen kardeşinin intikamını almak ve kaybettiği uyuşturucuları bulmak için Tommy’yle işbirliğine geçmiştir. Kaybolan uyuşturucuların sahibi ortaya çıktığına göre Tommy’ye artık sadece Sonny’nin parasını bulmak kalmıştır.Tommy’nin öldürdüğü aşçı şefin ele geçirdiği telefonuna bir arama gelir. Arayan ölen şefin bir arkadaşıdır. Şefin arkadaşı, şefin öldüğünü bilmiyordur ve karşısındakinin şef olduğunu düşünerek konuşmaktadır. Adam, Diaz adında bir uyuşturucu alıcısı bulduğunu, anlaşmanın hazır olduğunu söyler. Tommy de bir şey çaktırmadan “Şu anda neredesin?” der. Ancak adam, karşısındakinin başka birisi olduğunu anlar ve küfrederek telefonu kapatır.


JURY FURY
Rosenberg, ofisinde uyuklamaktadır. Tommy, ofisin kapısını hızlıca kapatarak Rosenberg’ü uyandırır. Rosenberg, Forelli Ailesi’nden birkaç adamın yakın zamanda parayı almaya geleceklerini ancak kendilerinin kaybolan şu parayı hâlâ bulamadıklarını söyler. Tommy ise her zamanki soğukkanlılığıyla Rosenberg’e sakin olmasını, henüz daha yeni başladıklarını söyler. Forelli’ler, Rosenberg’den bu sefer bir iş halletmesini istemişlerdir. Rosenberg, Tommy’ye bunu söylenir. Tommy de bu işi kendisi halledebileceğini söyler. Sonny Forelli’nin kuzeni Giorgio Forelli, dolandırıcılıktan dolayı beş yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Bu hapis cezasını verenlerin tehdit edilip bu cezadan vazgeçmeleri gereklidir. Rosenberg, Tommy’den bu cezayı veren mahkeme jürisinin gözünü korkutmasını ister. Tommy, mahkeme jürisine doğru yola çıkmak üzere ofisten ayrıldıktan sonra caddede bir işçiye araba çarptığını görür. İşçinin elindeki çekiç düşer, işçiye çarpan şoför ise korkudan oradan kaçar. Tommy, jüriyi tehdit ederken bu çekici kullanmayı düşünür, çekici alarak ilk jüriye doğru yola çıkar.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Tommy ilk olarak Vice Point mahallesindeki jüriye gider. Mekânda jüriyi bulamaz ancak arabasını görür. Çekiçle jürinin arabasını parçalamaya başlar. Araba hurdaya döndükten sonra jüri çıkagelir ve arabasının başına gelenleri görür. Jüri dersini alır, korkudan oradan kaçar. Tommy ikinci jüriye doğru yola çıkar. İkinci jüriye geldiğinde Tommy, jürinin biriyle görüşmekte olduğunu görür. Tommy, jüriye sert bir yumruk attıktan sonra jüri arabasına atlayıp kaçmaya çalışır ancak caddede geçmekte olan hırdavat kamyonuna çarpar. Kamyondaki çekiçler caddeye düşer, jürinin arabası ise kullanılamaz hâle gelir. Tommy, jürinin arabasına çekiçle daha çok hasar verir ve jüri bir süre sonra arabadan çıkarak kaçmaya başlar. Böylece iki jüri de dersini almış olur.Tommy’ye Liberty City’deki patronu Sonny’den bir telefon gelir. Sonny, para meselesinin ne durumda olduğunu sorar. Tommy, Sonny’ye merak etmemesini, parayı en kısa zamanda ödeyeceğini söyler. Sonny, parasının en kısa zamanda bulunmasının herkesin sağlığı için iyi olacağını söyler. Kötü haberler duymak istemediğini belirtir ve telefonu kapatır.


RIOT
Tommy, Rosenberg’e geri döndüğünde Albay Cortez’in verdiği partide de yer almış olan emlak mühendisi Avery Carrington’ın ofiste olduğunu görür. Rosenberg, Tommy’yi Avery’yle tanıştırır, Avery’nin kendisine bir teklifi olduğunu söyler. Avery, Tommy’den para karşılığında kendisi için çalışmasını istemektedir. Tommy ilk başta kaybolan paralarını bulmak varken böyle şeylerle uğraşmayı istemeyip biraz söylense de Rosenberg’ün hatrına kabul eder. Avery, Vice Point mahallesindeki bir kurye şirketinin kendi arazisini işgal ettiği için bu şirkete bulundukları araziyi satma teklifi sunduğunu ancak şirketin bunu reddettiğini, arazilerini satmayı düşünmediklerini öğrendiğini söyler. Onlara bunun için bir ders vermek isteyen Avery, şirket işçilerinin bu günlerde isyanda olduğunu belirtir. Avery, Tommy’den şirket binasına bir işçi gibi gitmesini ve ortalığı karıştırıp isyanı daha çok körüklemesini, işçileri ayaklandırmasını istemektedir. Daha sonra da şirket adına önemli olan kurye kamyonlarını patlatıp şirketin işlerini aksatmasını, şirketi iflas noktasına getirmesini ister.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Avery, Tommy’ye bu işi hallettiği takdirde birkaç iş daha verebileceğini söyler. Tommy, işçi kıyafeti almak üzere Rafael’s mağazasına gider. İşçi kıyafeti aldıktan sonra şirket binasına doğru yola çıkar. Binaya geldiğinde işçilerin ayaklandığını görür, işçiler maaşlarına zam yapılmasını istemektedir. İsyanın daha çok körüklenmesi için Tommy’nin en az dört işçi öldürmesi gereklidir. Tommy etraftaki işçileri haklamaya başlar. Birkaç işçi öldürdükten sonra isyan hararetlenir, herkes birbirlerine saldırmaya başlar. Güvenlik görevlileri ise onları durdurmaya çalışmaktadır. Tommy bir güvenlik görevlisini öldürüp silahını aldıktan sonra şirketin kamyonlarının yanındaki gaz variline ateş ederek iki kamyonu da havaya uçurur. Son kamyonu da patlatarak işi halleder.Tommy’ye Albay Cortez’den telefon gelir. Cortez, uyuşturucu alışverişinde düzenlenen baskın hakkında ilgilendiğini, kendisinin ve adamlarının bu konu hakkında araştırma yaptıklarını söyler. Eğer kendisiyle görüşmek isterse yatında bu işi konuşabileceklerini söyler.


FOUR IRON
Tommy, Avery’ye uğrar. Avery, Tommy’yi limuzininde karşılar. Emlak işlerinin yolunda gitmesi için kirli işlere bulaşmalarından başka bir çareleri olmadığını söyleyen Avery, sadece yüksek fiyatlı dosyaları imzalamakla emlak işlerinin yürümeyeceğini belirtir. Avery, işlerini sürekli baltalayan bir adamın şu anda golf kulübünde olduğunu söyler. Tommy’den o adamı ortadan kaldırmasını istemektedir. Ancak golf kulübünün girişinde silahlara el koyulduğu için adamı silahla değil, yumruklarıyla halletmesi gerektiğini belirtir. Tommy’ye golf kulübüne ait bir üye kartı verdikten sonra bir golf kıyafeti giyip kulübe sızmasını ve adamın işini bitirmesini ister.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Tommy, Jocksport spor giyim mağazasına gider. Mağazadan kendisine bir golf kıyafeti aldıktan sonra Leaf Links mahallesindeki golf kulübüne doğru yola koyulur. Kulübün girişinde korumalar Tommy’nin silahlarına el koyduktan sonra Tommy, ileride golf oynamakta olan adamın yanına çıkar. Adamın korumaları mekânda bir yabancıyı görünce Tommy’ye saldırırlar, adam ise golf arabasıyla kaçmaya başlar. Kısa bir kovalamacadan sonra Tommy, adamı yakalayıp icabına bakar.


DEMOLITION MAN
Avery’nin inşaat konusunda Tommy’nin yardımına ihtiyacı vardır. Ancak Tommy kendisinin bir mimar olmadığını söyler. Avery ise bahsettiği yardımın bununla alâkalı olmadığını belirtir. Avery bir süreliğine şehir dışına çıkacaktır ve bu süre zarfında şehirdeki rakip emlağın kendi işlerinin önüne geçmemesi için rakip emlağın inşaat hâlinde olan binasını patlatmayı planlamaktadır. İnşaatı patlatması için gerekli olan malzemeleri inşaatın karşısında bulunan araca bırakmıştır. Tommy’nin, bombaları oyuncak helikopteri kontrol ederek inşaata bırakıp patlatması gerekmektedir. Avery’nin bıraktığı dört bombayı da oyuncak helikopterle alıp inşaata bırakmalıdır. Ancak bombalar saatlidir ve zaman kısıtlıdır.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Tommy araca binerek oyuncak helikopteri kontrol etmeye başlar. İlk bombayı aldıktan sonra inşaata girerek bombayı inşaatın ilk katındaki varile bırakır. Bunu gören inşaat çalışanları, Tommy’ye engel olmaya çalışarak helikoptere saldırmaya başlarlar. Bombaları almaya devam eden Tommy, ikinci bombayı da aldıktan sonra inşaatın ikinci katına çıkıp bombayı gaz variline bırakır ve sıra diğer bombaya gelir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Diğer bombayı da aldıktan sonra üçüncü kata çıkar ancak inşaatın bu katındaki güvenlik görevlileri, helikopteri görür ve silahlarıyla helikoptere ateş açarak işi zora sokarlar. Tommy zor da olsa bombayı o kata da bırakır ve geriye kalan son bombayı alır. Bombayı aldıktan sonra inşaatın üst katına çıkıp oraya da bombayı bırakan Tommy, kısa süre içinde tüm bombaları inşaata bırakmış olur. Bombalar aktif hâle gelir, inşaat büyük bir gürültü ve şiddetle havaya uçar.


TREACHEROUS SWINE
Tommy daha önceden kendisine uğramasını söylediği Albay Cortez’e uğrar. Cortez, Tommy’ye geldiği için teşekkür eder. Cortez sağ kolu ve yıllar boyu güvendiği tek kişi olan dostu Gonzalez’den bir kazık yediğini söyler. Gonzalez’in, verdiği bir sırrı gizli tutmayı başaramadığını belirten Cortez, Gonzalez’i ortadan kaldırmayı düşünmektedir. Ancak Tommy, Cortez’in kendisine yardım etme bahanesiyle çağırıp kendi ayak işlerini yaptırdığını görünce itiraz eder, sadece parasını istediğini, buraya ayak işleri yapmaya gelmediğini söyler. Cortez ise Tommy’ye işlerini hallettiği takdirde karşılığını alacağını ve kaybedilen parayı bulmakta da yardım edebileceğini söyler. Fakat bundan önce ilk olarak kendi işlerini halletmesini istemektedir. Cortez, Gonzalez’in şu anda villasında olduğunu söyler ve Tommy’ye bir elektrikli testere vererek Gonzalez’i doğrayıp işini bitirmesini ister.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Tommy, Gonzalez’in Vice Point mahallesindeki villasına geldiğinde Gonzalez’in, adamlarıyla sohbet etmekte olduğunu görür. Gonzalez, Tommy’yi elindeki elektrikli testereyle görünce kaçmaya başlar, Gonzalez’in adamları ise Tommy’ye saldırır. Tommy, Gonzalez’in adamlarını hallettikten sonra Gonzalez’in peşine düşer. Gonzalez villadan kaçıp caddeye çıkar, bunun bedelini ödeteceğini söyleyerek Tommy’ye ucuz tehditler yağdırır. Tommy, Gonzalez’i yakalayıp testereyle doğrayarak ipini çeker. Ancak bu katliama polisler tanık olur ve Tommy’nin peşine düşerler. Tommy, Gonzalez’in işini bitirdikten sonra arabasına atlayarak olay yerinden ayrılır ve araç boyama garajından arabayı boyatarak polislerden kurtulur.


MALL SHOOTOUT
Tommy, Cortez’in gözüne girmiştir, Tommy’nin verilen işleri başarıyla halletmesi Cortez’in hoşuna gider. Tommy ise parasını bulma konusunda ısrarcı davranmaktadır, daha ne kadar ayak işi yapacağını sorar. Cortez, Tommy’ye sakin olmasını, buranın Liberty City değil, Vice City olduğunu ve Vice City’de de her şeyin farklı yürüdüğünü söyler. Eğer para kazanmak istiyorsa bu tür şeylere katlanmak zorunda olduğunu belirtir. Cortez, Washington Sahili’ndeki alışveriş merkezinde takılan Fransız bir kuryecide birkaç askeri teknoloji çipi olduğunu söyler. Bu çiplerin kendisine lazım olduğunu belirten Cortez, kuryeciden çipleri alıp kendisine getirmesini ister. Tommy, kuryeciyle görüşmek üzere alışveriş merkezine doğru yola çıkar.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Alışveriş merkezine geldiğinde kuryeciyi görür, kuryeciden çipleri ister. Ancak kuryeci, Tommy’yi tuzağa düşürür, mekânı Fransız ajanlar basar. Ajanlar, o çiplerin Fransa devletinin malı olduğunu söyleyerek ateş açarlar. Kuryeci çiplerle birlikte kaçar, Tommy ajanları atlattıktan sonra onun peşine düşer. Kuryeci, alışveriş merkezinden çıkarak merkezin dışarısındaki motosiklete atlayıp oradan uzaklaşır. Tommy de diğer motora atlayarak kovalamaca başlar. Kısa bir kovalamacanın ardından Tommy, kuryeciyi yakalamayı başarır ve kuryecinin işini bitirerek çipleri alır. Daha sonra Cortez’e geri dönerek çipleri teslim eder.


GUARDIAN ANGELS
Cortez, yakın dostu Ricardo Diaz’ın uyuşturucu işinde birileriyle anlaştığını ve bu anlaşmasında anlaşma ters gittiği takdirde olası aksiliklere karşı Diaz’ı koruyup kollayacak birilerine ihtiyaç olduğunu söyler. Tommy’den Vice Point mahallesindeki katlı otoparka bıraktığı makineli silahı alıp anlaşmanın gerçekleşeği mekâna gitmesini ve Diaz’ı korumasını ister. Otoparka doğru yola çıkan Tommy, otoparka geldiğinde Cortez’in bıraktığı silahı alır. Silahı aldıktan sonra Diaz’ın anlaşmasının gerçekleşeceği mekâna doğru yola çıkacakken o sırada Tommy’nin ardından otoparka bir araba gelir. Arabanın içinden Tommy’nin daha önceden de karşılaştığı, baskına uğrayan uyuşturucu alışverişinden hatırlanacak isim Lance Vance çıkar. Tommy, Lance’in her yerde karşısına çıkmasından rahatsız olduğunu dile getirir ve bâri bir işe yaramasını, gelip kendisine yardım etmesini ister. Lance ise zaten bunun için burada olduğunu belirtir. Lance, Diaz’ın bir adamıdır ve bu yüzden o da anlaşmada Diaz’ı koruyacak isimlerden biridir. Tommy’ye kendisini tanıtan Lance, Tommy’yle tanıştıktan sonra beraber Washington Sahili’nde gerçekleşecek olan anlaşmaya giderler.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Anlaşmanın gerçekleşeceği mekâna geldiklerinde Diaz da adamlarıyla birlikte mekâna gelir. Tommy, Lance’e anlaşma ters gittiği takdirde Diaz’ı korumaları için sağlam bir yerde pusuya yatmalarını söyler. Lance mekândaki çatıya, Tommy de Lance’in karşısındaki çatıya çıkar ve Diaz’ın anlaştığı müşterileri beklemeye başlarlar. Bir süre sonra Diaz’ın müşterileri olan Kübalılar gelir, anlaşma başlar. Anlaşma yolunda giderken birden mekâna Kübalıların ezeli düşmanları Haitililer gelir. Haitililer gerçekleşecek olan bu anlaşmadan haberdardır ve mekânı basarlar. Haitililer, Kübalılara, Diaz’a, Lance’e ve Tommy’ye saldırır. Tommy; Diaz ve Lance’e dikkat etmelidir, ikisinin de can güvenliği tehlikededir. Tommy, Lance’in yardımıyla Haitilileri haklamaya başlar. Çoğunu halleder ancak Haitililer bitmez, diğerleri de araçlarıya mekâna gelir. Tommy onları da zorlanmadan temizler, son gelenlerin de ipini çeker. Son iki Haitili ise motosikletleriyle mekâna gelir, Diaz’ın parasını çalarak kaçarlar. Bunun üzerine Diaz sinirlenir, Tommy ve Lance’den parasını çalan Haitililerin peşine düşüp parasının hemen geri getirilmesini ister. Diaz ve Lance parayı çalan Haitililere arkalarından ateş açar, Lance birisini vurmayı başarır ancak parayı çalan Haitili kaçmayı başarır.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Tommy, Lance’in vurduğu Haitilinin motorunu alıp parayı çalan Haitilinin peşine düşer. Ara sokaktaki kısa bir kovalamacanın ardından Haitiliyi yakalayan Tommy, onu da hallederek parayı alır ve Diaz’a geri döner, parayı teslim eder. Diaz, Tommy’ye teşekkür eder, şu an yaşıyorsa bunun Tommy’nin sayesinde olduğunu söyler. Tommy’yle tanıştıktan sonra Tommy’ye tekrardan teşekkür ederek oradan ayrılır. Tommy ise etrafta Lance’e bakınır ancak Lance’in çoktan mekândan ayrılmış olduğunu görür.Tommy’ye Diaz’dan bir telefon gelir. Diaz kendisini koruduğu için Tommy’ye tekrar teşekkür eder. Tommy’ye kendisine bir ara uğramasını, halledilmesi gereken işlerinin olduğunu söyler. Kendi adamlarının bir işi halledemeyecek kadar salak olduğunu söyleyen Diaz, Tommy gibi gerçek adamlara ihtiyacı olduğunu belirtir. Eğer kendisine uğrayıp işlerini hallederse Tommy’yi gerçek bir zengin yapacağını söyler.


THE CHASE
Tommy, Diaz’a uğrar. Diaz, malikânesinde at yarışı izlemektedir ancak bahis oynadığı at kaybedince sinirlenir. Malikâneye Tommy geldiğinde sinirlerini yatıştırır ve Tommy’ye güzel işler çıkardığını, bundan sonra kendisi için çalışacağını söyler. Tommy ise her zamanki ciddiliğinden ödün vermez: “Ben sadece para için çalışırım”. Ancak Diaz, “Dediğim gibi, benim için çalışacaksın, o kadar.” diyerek Tommy’ye vereceği işi açıklar: Bir hırsız, çetesiyle birlikte Diaz’ı dolandırıp parasını çalmıştır. Bu hırsızın ve onun çetesinin ortadan kaldırılmasını isteyen Diaz, parasını da geri istemektedir. Tommy’den hırsızın kaldığı daireye gidip onu takip etmesini ve çete arkadaşlarıyla birlikte nerede kaldığını öğrenmesini ister. Hırsız ve çetesinin nerede kaldığı öğrenildikten sonra ise onlara güzel bir ders verilecektir. Tommy, Vice Point mahallesindeki hırsızın dairesine doğru yola çıkar. Daireye geldiğinde evin penceresinden içeri bakar ancak ortalıklarda kimseyi göremez. O sırada hırsız evin kapısının önünde görünür, Tommy’yi görünce Tommy’nin kendisi için geldiğini anlar ve evin çatısından çıkarak kaçmaya başlar.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Tommy de onun peşine düşer ve çatıda amansız bir takip başlar. Hırsız, Tommy’ye ateş açar, Tommy’ye engel olmaya çalışır. Çatıdaki gaz varillerine ateş ederek Tommy’nin işini zora sokar. Daha sonra caddenin önüne hırsızın bir arkadaşı arabasıyla gelir. Hırsız arabaya atlayarak arkadaşıyla birlikte oradan uzaklaşır. Tommy ise caddenin kenarında park edilmiş bir motosiklet görür, hemen onu ele geçirerek takibe devam eder, hırsızın peşine bırakmaz. Bunun üzerine hırsız, arabanın arkasından Tommy’ye ateş açarak Tommy’yi durdurmaya çalışıp Tommy’nin işini daha çok zora sokar. Ancak Tommy açılan ateşlerden başarılı bir şekilde kurtulmasını bilir. Bir süre sonra araba Prawn Adası’ndaki terkedilmiş eski bir malikânenin önünde durur ve hırsız, arkadaşıyla birlikte bu malikâneye kaçıp gider. Görünüşe göre hırsız ve çetesi burada yaşamaktadır. Tommy, hırsızın nerede saklandığı öğrendikten sonra Diaz’a geri döner.


PHNOM PENH ’86
Diaz yine sinirlidir. Telefonda bir adamıyla konuşmaktadır ancak adama öfke püskürüp elindeki telefonu yere atıp kırar. Adamlarının becereksizliğinden yakınmaktadır, eline ne geçerse her şeyi kırıp döker. Tommy’yi görünce yüzü güler. Tommy’den parasını kaptırdığı hırsızın ve çetesinin Prawn Adası’ndaki eski malikânede saklandığı öğrenince hırsızın ve onun arkadaşlarının temizlenmesini ve parasını kendisine getirmesini ister. Tommy’nin yanında Lance’in de yardım amaçlı geleceğini belirtir. Lance, hırsıza doğru yola koyulmak üzere Tommy’yle birlikte malikânenin çatısındaki helikoptere çıkar. Tommy, Lance’in yine karşısına çıktığını görünce Lance’e burada ne aradığını sorar. Lance’in ise Tommy’ye söylemesi gereken çok önemli bir şey vardır: Lance baskına uğrayan uyuşturucu alışverişi hakkında biraz araştırma yapmıştır ve sonunda aradıkları bilgiye ulaşabilmiştir; baskını gerçekleştirenin Diaz’ın ta kendisi olduğunu öğrenmiştir. Kaybolan para ile uyuşturucuyu çalanın ve kardeşi Victor’u öldürenin de Diaz olduğunu söyleyen Lance, yakın zamanda Diaz’ın işini bitirmeyi düşündüğünü söyler. Ancak Tommy, Diaz’la arasının iyi olduğunu ve Diaz’ın kendisine güvendiğini söyler ve bu işle kendisinin ilgileneceğini, ona kendi elleriyle cezasını vereceğini belirtir. Aralarında geçen Diaz hakkındaki kısa bir sohbetin ardından Lance, Tommy ile birlikte helikoptere biner ve yola çıkarlar. Lance’in de bahsettiği gibi baskına uğrayan uyuşturucu alışverişinde kaybolan Sonny’nin parasının sorumlusu Diaz’dır. Diaz gerçekleşecek olan bu alışverişi duyunca adamlarına alışverişi basma emri vermiştir. Tommy ve Lance artık bunu öğrenmiştir ve Diaz’dan intikam alma planları artık yavaş yavaş başlamıştır.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Lance, Diaz’ı dolandıran hırsızın saklandığı malikâneye doğru helikopteri havalandırır. Tommy’ye malikânedeki adamları temizlemesi için makineli bir tüfek verir. Tommy’ye malikânedeki tüm adamları helikopterle havadan temizlemesini söyleyen Lance, daha sonra Tommy’yi aşağı indireceğini ve aşağıdan da adamları halletmesi gerekeceğini belirtir. Ancak Tommy’nin helikoptere dikkat etmesi gerekmektedir, helikoptere bir hasar gelmemelidir. Hırsızın kaldığı Prawn Adası’ndaki malikâneye geldiklerinde Tommy ilk olarak malikânenin çatısındakileri indirir. Gaz varillerine ateş ederek kısa yoldan birkaçını haklar. Diğer adamlar malikânenin balkonlarından Tommy ve Lance’e karşılık verir, Tommy onları da zorlanmadan halleder. Ancak görünen odur ki, adamlar adanın neredeyse tüm malikânelerini ele geçirmiştir, diğerleri diğer malikânelerden çıkıp ateş açarlar. Lance, helikopteri diğer malikânelere sürer, Tommy de malikânenin bahçesindekileri temizlemeye başlar. Lance, Tommy’ye biraz daha dikkatli olmasını, adamların helikoptere ateş açmalarına izin vermemesini, helikopterin hasar almaya başladığını söyler.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Tommy diğer malikânedekileri de temizledikten sonra diğer balkondakileri halleder. İlk malikânenin karşısındaki malikâneye geçerler ve Diaz’ın parasını çalan hırsızın bu malikânenin çatısında olduğunu görürler. Tommy, hırsızın işini bitirerek yanındaki arkadaşlarını da hallettikten sonra Lance, Tommy’yi yere indirir ve malikânenin içerisindeki diğer adamları da temizleyip Diaz’ın parasını almasını söyler. Tommy, malikâneye adımını attığında içerisinin adamlarla dolu olduğunu görür ve hepsini temizlemeye başlar. Adamların işini bitirdikten sonra çatıya çıkar, Diaz’ın parasını alır. Daha sonra Lance gelip Tommy’yi çatıdan helikopterle alır ve Diaz’a geri dönerek parayı teslim ederler.Tommy’ye Albay Cortez’den bir telefon gelir. Cortez, Tommy’den kendisine uğramasını, birkaç iş konusunda yardıma ihtiyacı olduğunu söyler.


THE FASTEST BOAT
Diaz kuş avına çıkmıştır, dışarıda arabasını pisleten güvercinleri avlamaktadır. Tommy’ye Doğu Kıyısı’ndaki meşhur sürat botlarından bir tanesine sahip olduğunu belirten Diaz, şehrin tekne limanına kendi botundan daha yeni ve daha iyi bir botun geldiğini öğrendiğini söyler. Ancak bu bot birkaç Kosta Rikalıya satılacaktır. Bu bota sahip olmak istediğini dile getiren Diaz, Tommy’den şehrin tekne limanından bu botu çalıp kendisine getirmesini ister. Elindekinden daha fazlasını isteyen, hırs küpü Diaz’ın isteği üzerine harekete geçen Tommy, şehrin tekne limanına doğru yola koyulur.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Ancak limana geldiğinde liman çalışanları ve botun sahipleri Tommy’yi görünce Tommy’ye saldırırlar. Tommy, limandaki adamları temizlemeye başlar. Hepsini hallettikten sonra limandaki kontrol düğmesine basarak botu vinçten indirir. Fakat adamlar bitmez ve diğerleri de çıkagelir, Tommy’ye engel olmaya çalışırlar. Tommy onları da temizledikten sonra bota biner, limandan uzaklaşır. Tommy’nin, botu çaldığı haberini alan polisler de geç kalmaz, Tommy’nin peşine düşerler. Tommy polisleri atlattıktan sonra malikânenin iskelesine botu bırakıp Diaz’a teslim eder.


SUPPLY AND DEMAND
Diaz, sinirlerini malikânesindeki bozuk video oynatıcısından çıkarmaktadır. Çalışmayan video oynatıcısına kızıp ateş ederek iyice kullanılamaz hâle getirir. En sevdiği El Burro porno film CD’sinin oynatıcının içinde kaldığını söyler. Ancak Tommy oynatıcının bozuk falan olmadığını, Diaz’a sadece fişini takmayı unutmuş olduğunu söyler. Diaz ise boş verir, zaten en az 100 adet oynatıcı alacak kadar parası olduğunu söyler. Diaz, her ay Vice City’ye birkaç adamın yatlarıyla birlikte gelip birkaç uyuşturucu sattığını, bu uyuşturucuların ise yata ilk ulaşana satıldığını söyler. Tommy’den sürat botuna binip herkesten önce yata ulaşmasını ve uyuşturucuları satın alıp kendisine getirmesini ister. Tommy yola koyulmak üzere iskeleden Diaz’ın botunu almaya gittiğinde Lance’in botta olduğunu görür. Diaz, bu işe yine Lance’i sokmuştur. Lance, Tommy’nin zırt pırt karşısına çıktığı için kızmamasını, günü geldiğinde Tommy’nin en yakın dostlarından biri olacağını ve Tommy’ye büyük yardımlarda bulunacağını, bu durumda da kendisine Tommy’nin minnettar kalacağını söyler. Tommy ise Lance’e fazla yüz vermeden bota biner ve Lance’le beraber uyuşturucu satmakta olan yata doğru yola çıkar.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Ancak yolda görürler ki diğer müşteriler de yata ulaşmak için yola koyulmuşlardır. Yata ilk ulaşan olup uyuşturucuları satın almak adına adeta yarışmaktadırlar. Tommy’nin yata ilk ulaşan olması için diğer müşterileri gerisinde bırakması gerekmektedir. Lance yolda Tommy’ye baskına uğrayan uyuşturucu alışverişini bozan kişinin Diaz olduğunu bile bile neden hâlâ Diaz’ın ayak işlerini yaptıklarını sorar. Tommy ise bundan daha çok önemli olan asıl şeyin bu şehri nasıl ele geçireceklerinin olduğu yanıtını verir. Tommy, Vice City’nin ihtişamına karşı koyamamıştır ve Vice City’nin görkeminden etkilenip, patronuna olan borcunun yanında şehri sahiplenme düşüncesine kapılmıştır. Vice City, Tommy’ye yuvası Liberty City’yi bile unutturacak gibi gözükmektedir. Tıpkı Tommy gibi büyük düşünen Lance’in ise Tommy’nin bu düşüncesi hoşuna gider ve Tommy’yi takdir eder. Tommy yata doğru sürmeye devam eder. Lance, yata ulaşmaya çalışan diğer müşterilere ateş açarak onlara engel olmaya çalışır, yata ilk ulaşan olmak için yarışırlar. Bir süre sonra Tommy ve Lance, yata herkesten önce gelip uyuşturucuları satın alırlar. Ancak diğer müşteriler olan Kübalılar, bunu görünce Tommy ve Lance’e saldırarak Tommy ile Lance’den uyuşturucuları almaya çalışırlar.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Bunun üzerine Tommy ile Lance yer değişirip botu Lance sürer, Tommy de kendilerini durdurmaya çalışan Kübalılara ateş açar. Kübalılar, bota saldırıp uyuşturucuları almaya çalışmaktadır. Bu yüzden Tommy’nin bota dikkat etmesi gereklidir, bota fazla hasar gelmemelidir. Deniz kıyısından geçerken iskeledeki Kübalıları da temizleyen Tommy, tepelerindeki helikopteri de halleder. Bir süre sonra Kübalıları atlatıp Diaz’ın malikânesine gelirler. Lance, Tommy’ye gerçekten güzel bir iş çıkardıklarını söyler ve daha sonra görüşmek üzere botla oradan ayrılır.Tommy’ye Lance’den bir telefon gelir. Lance, Tommy’nin kendisine mesafeli davrandığı için Tommy’den biraz rahatlamasını, kendisine bir yabancı gibi davranmamasını ister. Tommy’ye dostluk teklifi edip, artık Diaz’ın işini bitirmeleri gerektiğini belirtir. Tommy ise bunu daha sonra konuşmalarının daha iyi olacağını söyler.


TWO BIT HIT
Tommy, Avery’ye uğrar. Avery, Tommy’yi öğrencisi Donald Love ile tanıştırır. Donald Love’ı emlak işleri konusunda eğitmekte olan Avery, Love’ın gelecek neslin yeni emlak mühendisi olacağından şüphesi yoktur. (Bkz: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.) Avery, bir çete savaşından daha iyi hiçbir şeyin emlak fiyatlarını düşüremediğini söyler. Çete savaşı yaratarak emlak fiyatlarını düşürüp diğer bölgelerdeki rantı yükseltmeyi planlamaktadır. Bu yüzden de iki düşman çete Haitililer ile Kübalıların arasının daha çok kızışmasını istemektedir. Böylece çete savaşı çıkarak emlak fiyatları düşecek, çete savaşı olmayan bölgelerdeki rant yükselip Avery’nin işleri yoluna girecektir. Avery, geçenlerde yaşanılan bir suikastta Haitililerin bir liderinin öldürüldüğünü söyler. Liderin cenazesinin ise bugün kaldırılacağını belirtir. Ancak bu Haitili lideri kimin öldürdüğü bilinmemektedir. Avery de bu cinayetin kimin işlediğini ortaya çıkarabileceklerini söyler; Tommy’den bir Kübalı gibi giyinmesini isteyen Avery, kendisini bir Kübalı olarak gösterip cenazeye giderek ortalığı karıştırmasını istemektedir. Böylece Haitili liderin ölümü Kübalılardan bilenecektir ve Küba-Haiti savaşları yeniden körüklenecektir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Tommy, Küçük Havana mahallesindeki giyim mağazasına gider. Mağazadan kendisine bir Kübalı kıyafeti aldıktan sonra cenazenin kaldırılacağı Küçük Haiti mahallesine doğru yola çıkar. Cenazenin bulunduğu mekâna geldiğinde Haitililer, Kübalı kıyafeti giymiş Tommy’yi görünce Kübalı sanarak Tommy’ye saldırmaya başlarlar. Tommy etraftaki Haitileri hakladıktan sonra çetenin bir diğer lideri olan Haitili, cenaze arabasını alarak kaçmaya başlar, Tommy de onun peşine düşer. Lider, arabanın arkasından molotof kokteyli atarak Tommy’nin işini zora sokar. Kısa bir kovalamacadan sonra Tommy, lideri yakalamayı başarır. Arabayı kullanan Haitili, arabadan çıkarak Tommy’ye saldırır, çetenin diğer lideri olan Haitili ise kaçmaya başlar. Tommy zorlanmadan ikisinin de fişini çeker ve Küçük Haiti mahallesinden uzaklaşıp izini kaybettirerek işi halleder.Tommy’nin önceden öldürdüğü aşçı şef Leo’nun ele geçirdiği telefonuna aramalar gelmeye devam etmektedir, Tommy’ye tanımadığı bir adamdan telefon gelir. Arayan şefin bir arkadaşıdır. Tommy, arayan adama arkadaşını öldürdüğünü söyler. Adam ilk başta şaşırır ve arkadaşını öldürdüğüne göre Tommy’nin oldukça güçlü birisi olduğunu düşünür, bu yüzden Tommy’ye bir iş teklifinde bulunur. Küçük Havana mahallesindeki Robina Kafe’ye uğrayıp bunun hakkında konuşabileceklerini söyler. Tommy’yi arayan bu adam, Kübalıların lideri Umberto Robina’dır.


SIR, YES SIR
Tommy, Cortez’e uğrar. Cortez, Diaz’ın Tommy’den oldukça memnun olduğunu, Tommy’ye Diaz’ın gözüne girmiş olduğunu söyler. Cortez de baskına uğrayan uyuşturucu alışverişinde baskını gerçekleştirenin Diaz olduğunu öğrenmiştir, Tommy’ye bunu ima etmeye çalışır ancak arkadaşı Diaz’ı suçlamak istemez ve bunun üzerinde fazla durmaz, konuyu değiştirir, Tommy’den bir işini daha halletmesini ister. Fakat Tommy, Cortez’in kendisini oyalamasına dayanamamaktadır ve Cortez’e artık daha fazla ayak işi yapmak istemediğini söyler. Cortez ise patronuna yüklü miktarda borcu olan bir adamın, ucunda para olan böylesine güzel fırsatları neden geri teptiğini anlamadığını, Tommy’ye eğer para kazanmak istiyorsa verilen işleri en iyi şekilde halletmesi gerektiğini belirtir. Tommy istemeyerek ikna olur, kabul eder. Cortez; ordudan bir arkadaşının, ordusu için bir askeri donanıma ihtiyacı olduğunu söyler. Tommy’den arkadaşı için Küçük Havana caddelerinde askeriyeye doğru hareket etmekte olan ordudan bu donanımın içinde olduğu tankı çalmasını ister. Bir ordu tankını çalmak kolay olmayacağından dolayı Cortez, Tommy’nin başına bir şey gelmemesi için Tommy’ye çelik bir yelek verir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Tommy, orduya doğru yola çıkar. Geldiğinde ordudaki tüm askerlerin tankı korumakta olduğunu görür. Tankın kapısı kilitli olduğu için tankı ele geçirmek pek kolay olmayacaktır. Tommy sağlam bir mevziye geçerek makineli tüfeğini çıkarır ve silahını ateşler, tankın çevresindeki askerleri temizlemeye başlar. Askerler anında karşılık verip Tommy’yi zor durumda bırakırlar. Tommy teker teker hepsini halleder, ordu araçlarını da patlatır. Daha sonra takın içerisindeki askerler tanktan çıkıp kaçarlar, Tommy hemen tankı ele geçirir ve tankı Cortez’in garajına sürer. Ordu, tankın çalındığını görünce tankın içindeki güvenliği devreye sokar ve tankın imha olma işlemi başlar. Tommy’nin kısa süre içerisinde tankı garaja bırakması gerekmektedir, aksi takdirde tank kendisini imha edip havaya uçacaktır. Tommy, polisleri ve orduyu atlattıktan sonra kısa süre içinde tankı garaja bırakır, işi halletmiş olur.Tommy’ye Kent Paul’dan telefon gelir. Tommy’ye Malibu Kulübü’ne uğramasını söyleyen Paul, çok önemli bir şey söyleyeceğini belirtir.


STUNT BOAT CHALLENGE
Tommy daha önceden öldürdüğü aşçı şefin ele geçirdiği telefonuna gelen arama sayesinde tanışıp kendisine uğramasını söylediği Umberto Robina’nın Küçük Havana mahallesindeki kafesine uğrar. Kübalıların lideri olan Umberto, kafeyi babası Alberto’yla birlikte işletmektedir. Tommy, kafeye uğradığında Umberto, Tommy’ye kafa tutar, Tommy’ye gerçek bir erkek olup olmadığını sorarak diklenir. Tommy’ye tıpkı bir kız gibi giyindiğini söyleyerek alay eder, Tommy’yi gaza getirmeye çalışır. Ancak soğukkanlılığı ve sakinliği üstünde olan Tommy, Umberto’yu ciddiye almaz, ona zeki esprileriyle karşılık verir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Umberto, Tommy’yi sever, Tommy’nin ciddi tavırları hoşuna gider. Tommy’ye birkaç iş verebileceğini söyler. Ancak bundan önce Tommy’den kendisini kanıtlamasını, deniz kıyısındaki sürat botuna binip marifetlerini göstermesini ister. Umberto’nun adamı Rico, Tommy’yi deniz kıyısına götürür ve beraber bota binerler. Tommy denizde biraz tur atıp Umberto’nun adamı Rico’ya kendisini ispat etmelidir. Rico yol boyunca Tommy’yi “Sen kendine erkek mi diyorsun?” diyerek gaza getirir, Tommy’nin moralini bozmaya çalışır. Ancak bir süre sonra Tommy onu botuyla gezdirerek coşturur ve Rico’nun takdirini kazanır. Başarılı bir gezintinin ardından Tommy, Umberto’nun gözüne girmeyi başarır.Tommy’ye Haitililerin lideri Poulet Teyze’den bir telefon gelir. Poulet de verilen işlerin altından başarıyla kalkan Tommy’nin şânını duymuştur ve Tommy’den kendisine bir ara uğramasını ister.


CANNON FODDER
Umberto telaşlıdır, ezeli düşmanları Haitililer ile başlarının dertte olduğunu söyler. Haitililerin hepsinden nefret ettiğini belirten Umberto, hepsinin ortadan kaldırılmasını istemektedir. Tommy’den birkaç adamıyla birlikte Haitililerin uyuşturucu fabrikasına gidip fabrikanın çevresindeki Haitilileri temizlemesini ister. Artık şehirdeki Küba-Haiti savaşları körüklenmiştir. Tommy dört kapılı geniş bir araç bulduktan sonra kafeden Kübalıları alır ve Küçük Haiti mahallesinde gerçekleşecek olan çatışmaya doğru yola çıkar. Mekâna geldiklerinde Haitililer ile olan savaş çoktan başlamıştır bile. Umberto’nun adamı Rico, Tommy’yi mekânda karşılar ve hemen atağa geçmeleri gerektiğini söyler.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Tommy ara sokaktaki Haitilileri temizlemeye başlar. Giriştekileri hallettikten sonra Rico diğer adamlara da saldırma emri verir. Üç Kübalı atağa geçer ancak çatıdaki keskin nişancı Haitili, üçünü de dürbünlü tüfekle indirir. Bunun üzerine Rico, kafeyi arar ve takviyeye ihtiyaçları olduğunu belirterek birkaç adamın yardıma gelmesini ister. Bir süre sonra adamlar taksiyle mekâna gelirler. Tommy mekânın ilerisinde bir dürbünlü tüfek olduğunu görür, hemen onu ele geçirerek çatıdaki keskin nişancıyı halleder ve Haitilileri temizleyerek yoluna devam eder.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Daha sonra Haitililerin fabrikasına ulaşırlar. Fabrikanın önündekileri de hakladıktan sonra Rico bu kadarının yeterli olduğunu söyler, buradan uzaklaşmak için Tommy’den mekândaki Haitililerin uyuşturucu dolu olan aracını kullanmasını ister. Mekânda Kübalılar ve Haitililer çatışa dursun; Tommy ile Rico, Haitililerin uyuşturucu dolu aracını çalarak oradan uzaklaşıp kafeye geri dönerler. Bu çatışmadan da Kübalılar, Haitililere verdikleri ders ve Haitililerden çalmış oldukları uyuşturucular ile kârlı çıkmış olurlar.


NAVAL ENGAGEMENT
Tommy, Umberto’nun babasından bir kahve ister. Fakat Umberto, Tommy’ye öfke püskürür, Tommy’yi iki yüzlülükle suçlayarak tartaklar. Haitililerin, kendisine belâ olmaya devam ettiğini söyler. Tommy, Umberto’ya sakin olmasını söyler, problemin ne olduğunu sorar. Eğer birisini temizleyecekse bu işi yapabileceğini ancak bunun Umberto’ya pahalıya patlayacağını söyleyerek işinin karşılığı olan paranın artırılmasını ister. Umberto sakinleşip bunu kabul eder ve işi açıklar: Haitililer, uyuşturucu işinde birileriyle anlaşmıştır ve Haitililerin bu anlaşması bugün gerçekleşecektir. Starfish Adası’nın kıyısında gerçekleşecek olan bu anlaşmada Haitililer, iskeleye birkaç uyuşturucu mal getirecektir. Bu malların oldukça kaliteli olduğunu söyleyen Umberto, Tommy’den iskeledeki Haitilileri ve anlaşmaya vardıkları adamları temizledikten sonra o malları çalıp kendisine getirmesini ister. Tommy’ye eğer bu işi de başarıyla hallederse kendisini bundan sonra kardeşi, hatta bir evladı gibi sahiplenip koruyacağını söyler. Tommy ise “Senin yerine parayı tercih ederim.” diyerek bu işi halletmek üzere kıyıda yardım amaçlı bekleyen Rico’ya doğru yola çıkar.
[size=small]Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.  [url=http://i.imgur.com/DYAyG.png][color=#ffd700]efIHE.png[/c
2yzfloz.jpg
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! ADMİN ADAYI-CO ADMİN


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fahrenheit (Indigo Prophecy) -Tam Çözüm Thekinq 0 273 02-08-2015, Saat: 13:36
Son Yorum: Thekinq
  Bloodborne - Tam Çözüm Bölüm 3 (Kana Susamış Canavar) Thekinq 0 290 31-07-2015, Saat: 12:14
Son Yorum: Thekinq
  Bloodborne - Tam Çözüm Bölüm 2 (Peder Gascoigne) Thekinq 0 246 31-07-2015, Saat: 12:13
Son Yorum: Thekinq

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri:MCTR MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.
Desing and Coding By Mustafa SEVİM