Hoşgeldin, Ziyaretçi:

Üye Ol
Yeni Tema ! Yeni temamız forumumuza hayırlı olsun.Bu konuda fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Indiana Jones and the Emperor's Tomb oyun tam çözümleri
#1
Indiana Jones; çocukluğumun yegane kahramanı. Filmi oynayacağı zaman günler öncesinden heyecanla beklerdim. O zamanlar filmlerini izlemeye doyamazdım. Hala da doyduğum söylenemez. Indy'nin, bir filminde peşindeki dev kaya parçasından kurtulmaya çalıştığı sahneyi kim unutabilir ki? Kaderde hayranı olduğum Indy'nin oyununu oynayıp çözümünü yazmak da varmış. Neyse, konuyu fazla dağıtmadan asıl olayımıza, yani çözümümüze geçelim.

Başlamadan önce birkaç önemli noktayı belirtmemde fayda var. Bu çözüm "Normal" zorluk seviyesine göre hazırlanmıştır. Oyun biraz zor olduğundan bazı detaylara girmek zorunda kaldım. Dolayısıyla oyun ile ilgili her şeyi bu çözümde bulacaksınız. Oyunun tuş kombinasyonlarını kesinlikle değiştirmeyin. Değiştirdiğiniz takdirde ipte sallanma hareketini iptal etmiş olursunuz. Oyun boyunca ipte sallanma hareketine ihtiyacınız olacağı için oyunun standart kontrollerine alışmaya çalışın. Oyunda etkileşime geçtiğiniz her nesneyi silah olarak kullanabilirsiniz (kürek, sandalye, kırılan masa ayakları v.s.). Oyunda zaman zaman bazı bölümleri hangi aleti kullanarak geçmeniz gerektiği, ilgili yere geldiğinizde ekranın sağ üst köşesinde görünecek (kırbaç, kama v.s.). Oyun boyunca karşınıza çıkan çeşmelerden mataranızı (sağlığınızı) doldurabilirsiniz. Bir de etrafta gördüğünüz tüm sandıkları kırın. İçlerinden işinize yarayacak şeyler (sağlık, mermi v.s.) çıkacaktır. Oyunun normal görevleri içinde bir de toplamanız gereken toplam 30 adet Artifact var. Hepsini topladığınızda oyunun sonunda ana ekranda Galery bölümü açılacak. Bence görülmeye değer. Çözümde hangi Artifact'ın nerede olduğu ayrıca belirtilmiştir. Toplayıp toplamamak size kalmış. Oyunda bölüm içi save olayı olmadığından oyunu bitirmek için epeyce uğraşmanız gereken bölümler olacak. Küçük bir zamanlama hatası o bölümü yeniden oynamanıza neden olabilir ve olacaktır. Uyarmadı demeyin.

Evet, başlıyoruz.

CEYLON

Gates of the Lost City:
Bölüme bir dağın yamacında başlıyoruz. İlerleyin ve şelalenin olduğu yere kadar gelin. Şelalenin arkasındaki açıklıktan içeri girin ve odada bulunan heykelciği alın (Artifact. 1 - Idol of Ramba Vihara).

Dışarı çıkın ve şelalenin sağından ilerleyin. Çeşmenin sağındaki platformların en üstüne kadar çıkın ve karşıya atlayın. Odada bulunan kamayı alıp tekrar aşağıya inin. Sağa dönüp sarmaşıklarla kaplı geçitten geçin (kamayı niçin aldığımızı anlamışsınızdır) ve karşıya atlayın. Tekrar sağa dönün ve yine sarmaşıklı geçitten geçip bölümü bitirin.

The Hunter's Camp:
İlerleyin ve çıkacak olan kısa bir intro'dan sonra sağdan devam ederek karşınıza çıkan avcıyı halledin. Odada bulunan sandıkların bağlı olduğu ipi keserek sandıkların aşağıya düşmesini sağlayın. Aşağıya atlayarak devam edin ve sizi bekleyen avcıya merhaba diyin. Avluya çıkın, soldaki odada bulunan küreği alıp (dövüşlerde oldukça etkili) ateşin başında duran iki avcıyı haklayın. Geri dönün ve timsah başının bulunduğu platformdan (ekranın sağ üst köşesindeki kırbaç simgesini görmüşsünüzdür) kırbacınızı kullanarak karşıya atlayın. Devam edin ve sırtınızı duvara vererek ilerleyin (duvara yanaştığınızda "E" tuşuna bastığınızda duvarda yürüme moduna geçiyorsunuz). Yine timsah başının bulunduğu yerden sandıkların olduğu yere atlayın. Sandıkların asılı durduğu kaldıracı tutan sandığı kırın. Sandıklar aşağıya düşecek ve bir tanesinin içinden maske çıkacak. Aşağıya inerek sandıktan çıkan maskeyi alın (Artifact. 2 - Mahavatu Mask).

Tekrar sandıkların oraya gelin ve karşınıza küçük bir göl çıkana kadar ilerleyin. Yüzerek gölün karşısına geçin (space tuşu ile suyun altında, yön tuşları ile de suyun üzerinde yüzebilirsiniz) ve çeşmenin bulunduğu yerden karşıya atlayın. Oradan da diğer platforma atlayıp yukarıya kadar çıkın. Intro'dan sonra sarkan sarmaşığı kullanarak karşıya atlayın ve sarmaşıklarla kaplı geçitten geçerek sizi bekleyen avcının işini görün. Balkona çıkın ve oradan karşıdaki platforma atlayın. Oradan da karşıya atlayıp ilerleyin. Biraz ilerledikten sonra üzerinde yürüdüğünüz döşeme çökecek ve suya düşeceksiniz. Yüzerek devam edin ve sola dönüp sudan çıkın. Platformlardan tırmanarak en tepeye ulaştığınızda orada bulunan aslan kafası şeklindeki kolu indirin. İki avcının içeriye girdiğini gösteren kısa bir intro'dan sonra avcıları haklayıp geldikleri yerden devam edin ve bölümü bitirin.

The Paths of the Ancients:
Karşıya atlayarak ilerleyin ve arkası dönük olan avcının işini bitirin. Avluya çıktığınızda karşınıza iki avcı daha çıkacak. Onları da halledin ve çeşmenin sağından ilerleyin. Yolun sonunda bulunan odanın içindeki merdivenden yukarıya çıkın. Burada bekleyen avcıya selam verin ve odada bulunan kolu aşağıya çekerek dışarıdaki kapının açılmasını sağlayın. Açılan kapıdan girin ve odada bulunan sandıkların içindeki Medikit ve mermileri alın. Dışarıya çıkıp soldaki platformun üzerine atlayın. Sağdaki timsah kafasının olduğu yerden karşıya atlayın. Orada bulunan çıkıntının üzerine çıkın ve duvarda yürüyerek karşıya geçin. İlerleyin ve karşınıza çıkan avcıyı öldürün. Sağdaki geçitte bulunan çatlak duvara geldiğinizde ekranın sağ üst bomba simgesi belirecek. Bu arada arkanızda kalan odadan iki avcı çıkacak. Onları öldürdükten sonra çıktıkları odadan patlayıcıyı alarak kırık duvara yerleştirin ve uzaklaşın. Yoksa bölüme yeniden başlarsınız. Açılan duvardan geçerek bölümü bitirin.

The Palace of Forgotten Kings:
Odada bulunan kolu indirin ve açılan kapıdan avluya çıkın. Avluda üç avcı sizi bekliyor olacak. Onların işini bitirdikten sonra yukarıdaki odadan bir avcı daha çıkıyor. Onu da hakladıktan sonra sağda bulunan sütunların arkasındaki platformlardan yukarıya çıkın. Büyük sütunların üzerine atlayarak son avcının geldiği odaya ulaşın. İçeride sizi bir avcı daha karşılayacak. İşini bitirin ve ilerleyerek aşağıya inin. Soldaki sarmaşıklı geçitten geçin ve sağınızda bulunan platformu kullanarak yukarıdaki odaya ulaşın. Odanın içinde bulunan tabak şeklindeki hazineyi alın (Artifact. 3 - Port Negombo Relic).

Tekrar aşağıya inin ve duvara yapışık biçimde duran sarmaşıklardan yukarıya tırmanın. Çürük döşemelerin üzerinden atlayarak koridor boyunca ilerleyin. Ayrıca duvarda beyaz toza benzer bir şeyler püskürten borulara da dikkat edin. İyi bir zamanlama ile yara almadan geçebilirsiniz. Koridorun sonuna geldiğinizde duvarda iki timsah kafası göreceksiniz. Kırbacınızı sallayın. İlk timsah kafasını geçtiğiniz anda kırbacınızı havadayken tekrar şaklatarak ikinci timsah kafasından karşıya atlayın. Sarmaşıklı geçitten geçerek bölümü bitirin.

Not: Bundan sonraki bir çok bölümde böyle peş peşe kırbaç sallayarak geçmeniz gereken yerler olacağından size daha kolay bir yöntem sunmamda fayda var sanıyorum. Kırbacınızı "Sol Mouse Tuşu"na basarak sallayın ve basılı tutun. Havada asılı kalacaksınız. Sonra "W" veya "S" tuşu ile sallanın. Yeterli derecede sallandığınızda ilerideyken "Space" tuşuna basın ve havadayken tekrar kırbaç sallayın. İkinci timsah kafasına kırbaçla tutunmuş olacaksınız. Yine yeterli derecede sallandığınızda ilerideyken karşıya atlayın. Bundan sonra karşınıza bu şekilde geçmeniz gereken yerler çıktığında bu yöntemi uygularsanız hiç zorlanmazsınız. 

River of Fangs:
Tuzaklarla dolu bir bölüme geldik. Yerden farklı zamanlarda inip çıkan kazıkları iyi bir zamanlama ile geçerek büyük odaya ulaşın. Odada üç avcı ile çarpışmaya hazır olun. İşlerini bitirdikten sonra odada bulunan kolu indirin ve açılan kapıdan dışarıya çıkın. Dışarıda ortalıkta dolaşan iki avcı var. Onları da sevdiklerine kavuşturun ve soldaki çadırların içinde bulunan sandıklara bir göz atın. Asma köprüye doğru ilerleyin ve sağlam olan tahta parçalarının üzerine dikkatlice atlayın. Köprünün ortasına geldiğinizde nehre düştüğünüzü gösteren kısa bir intro izleyeceksiniz. Nehir timsahlarla dolu olduğu için hemen en yakın düzlüğe doğru yüzerek sudan çıkın. Timsahları silah ile öldürmeye kalkmayın. Ben denedim ve mermisiz kaldım Timsahların bulunduğu yeri iyi gözleyerek, düzlüklerde bulunan kafa taslarını gideceğiniz yerin ters istikametine atın ve hemen en yakın düzlüğe yüzün. Attığınız kafa tasları o bölgede bulunan timsahı birkaç saniyeliğine oyalıyor. Bu şekilde devam ederek şelalenin bulunduğu yere gelin. Sudaki kayalıklara atlayarak geçitten geçin. Burada sizi iki avcı bekliyor olacak. Onlarla dans edin ve odada bulunan iki kolu da indirerek ortadaki havuzun açılmasını sağlayın. Açılan havuza atlayın ve bölüm bitsin.

Temple of the River Goddess:
Bölüme suyun dibinde başlıyoruz. Yüzerek ilerleyin ve ilk gördüğünüz düzlüğe çıkın. Oksijenimiz bitmeden sudan çıkmamız gerekiyor. Bu arada timsahlara dikkat. Timsahların aynı yöntemle dikkatini çekerek (suya kafa tası atma olayı) insan kafası şeklindeki geçitin bulunduğu yere ulaşın. Burada sizi bekleyen iki avcıyı öldürün ve oradaki kolu indirerek kafesi aşağıya indirin. Kafesin üzerine atlayarak karşı balkona ulaşın. Merdivenlerden yukarıya çıkın. Yerde yine kazıklı tuzaklar var. Odanın ortasında bulunan kolu indirin. İnsan kafası şeklindeki geçidin kapısının açıldığını gösteren intro'dan sonra bulunduğunuz balkondan sarmaşığa atlayarak tutunun ve açılan geçitten geçerek bölümü bitirin.

Into the Sacred Caverns:
Merdivenlerden çıkın ve sola dönün. Dikkat, iskeletin bulunduğu yer tuzak. Platformun üzerine basın ve hemen geri çekilin. Yukarıdaki zincirlere bağlı kaya parçası yere düştüğünde hemen üzerine çıkın ve bekleyin. Kaya tekrar yukarıya çıktığında üzerinden atlayın ve ortasında delik bulunan bölmeden aşağıya inin. Kapıya yanaştığınızda kayarak yine içinde timsahlar olan suya düştüğünüzü gösteren bir intro girecek. Hemen yüzerek sağdaki düzlüğe çıkın. Merdivenden çıkın ve sizi karşılayan avcıyı öldürün. Karşınıza iki avcı daha çıkana kadar merdivenlerden yukarıya çıkın. Avcıları haklayın ve geldikleri yere doğru ilerleyin. Duvara yapışık duran sarmaşıklardan yukarıdaki platforma tırmanın. Ortada sarkan sarmaşığa atlayarak tutunun. Sarmaşıktan sallanarak karşıdaki balkona atlayın ve çeşmenin karşısından devam edin. Kolu çekerek kafesi aşağıya indirin. Kolu tekrar çekerek hemen kafesin üzerine tırmanın ve yukarıya çıkın. Yine hareket zamanı. Üç avcı bize misafirperverliklerini gösterecek. Onları benzettikten sonra orada bulunan kolu indirin. Açılan geçitten geçin ve bölüm bitsin.

The Silent Guardians:
Bu bölümde yapmanız gereken sadece (ben her ne kadar başaramadıysam da) sessiz olmak. Baş aşağı sarkmış vaziyette bekleyen yarasaları uyandırmadan ilerlemeniz gerekiyor. Aksi takdirde sağlığınızdan biraz çalıyorlar. İlerleyin ve sağdan devam edin. Yerde bulunan kafa taslarıyla dikkatlerini başka yöne çekerek ilerleyebilirsiniz. Soldan devam edin ve karşınıza çıkan avcıyı halledin. Merdivenlerden yukarıya çıkın ve bir avcı daha. Kafa tasları yardımıyla ilerleyin. Döşemedeki açıklığın oraya geldiğinizde yerden bir kafa tası alarak yarasaların bulunduğu yere fırlatın ve hemen açıklıktan atlayarak ilerleyin. Geçitten geçin ve bölümü bitirin.

The Idol of Kouru Watu:
Dev bir timsahın olduğu bölüme geldik. Daha önceki bölümlerde gördüğünüz timsahlar sizi ısırarak sadece yaralarken bu mahlukat bir yutuşta miğdesine indiriyor :. Burada ilk önce yapmanız gereken timsahı sol taraftaki demir parmaklıklı bölüme hapsetmek. Önce timsahın uzaklaştığı anı kollayarak suyun ortasında bulunan platforma yüzün. Daha sonra yine timsahın uzakta olduğu bir anında onu hapsedeceğiniz bölüme ulaşın ve timsahı buraya çekmeye çalışın. Gelmemekte ısrar ederse yerde bulunan kafa taslarını kullanabilirsiniz. Timsah içeri girdiğinde orada bulunan kolu çekerek demir parmaklıkları kapatın. Şimdi işimize bakabiliriz. Merdivenlerden yukarı çıkın ve kolu indirerek kafeslerin bir miktar aşağıya inmesini sağlayın. Kafeslerin üzerine atlayarak sarmaşığa tutunun. Sarmaşıktan sallanarak yukarıdaki odaya ulaşın ve kolu indirin. Diğer odaya ulaşmamızı sağlayacak kafesler bir miktar aşağıya inecek. Yine aynı yöntemi kullanarak diğer odalara ulaşın. En son odadaki kolu indirdiğinizde suyun ortasında bulunan platformun açıldığını göreceksiniz. Sağlığınız azaldıysa bölüme başladığınız yerin sağında bulunan ve merdivenle ulaşılabilen odaya uğramanızda fayda var. Suya atlayın ve açılan platforma çıkın. Platformun ortasında duran hazineyi almadan önce kamanızı çıkarmanızda fayda var. Hazineyi aldıktan sonra platformun ortası çöküyor ve suya düşüyoruz. Burada dar geçitli iki çıkış yolu var. Birini seçerek geçite girin. Oksijenimiz bitmeden geçitteki sarmaşıkları keserek çıkmamız gerekiyor (suyun altında olduğumuz için sarmaşıkları farenin sağ tuşu ile kesebiliyoruz). Oradan çıktığımızda timsahın kapalı olduğu yerden kurtulduğunu gösteren kısa bir intro girecek. Hızla bölüme başladığınız yere yüzün. Gelen intro'yu izleyin ve Ceylon bitsin.

PRAGUE

The Castle Gates:
İlerleyin ve karşınıza çıkan iyi giyimli düşmanı öldürün. Devam edin ve bir düşman daha. Onun da işini bitirin ve sağdaki duvarda içinde çiçekler olan taşın üzerine çıkın. Karşıdaki sütuna atlayarak büyük balkona çıkın ve devam edin. Bir düşmana daha merhaba diyin. Merdivenlerden çıkarak koridor boyunca devam edin. Balkonda sigarasını tüttüren düşmanı aşağı atın ve soldaki zinciri kullanarak aşağıya inin. Kamyonun bulunduğu köprüden devam edin Kamyonun arkasındaki sandıktan Medikit alın. Devam edin ve sizi bekleyen düşmanın işini görün. Sağ taraftan mermileri alın, belki lazım olur Tekrar geldiğiniz yere dönerek merdivenlerden aşağıya inin ve sola dönün.. Karşıdaki boruya atlayın ve tutunarak köprünün ayağındaki platforma ulaşın. Kırbacınızı kullanarak zincire tutunun ve sallanarak karşıya atlayın. Sol tarafta bulunan silah ve mermileri alın. Sağdaki kapıdan girerek bölümü bitirin.

The Dungeon:
İlerleyin ve kırbacınızı kullanarak karşıya atlayın. Merdivenlerden aşağı indiğinizde iki düşman size merhaba diyecek. Evet, önümüzde tuzaklar var. Tüm engelleri iyi bir zamanlama ile geçin ve kolu indirin. Açılan demir parmaklıklı kapının oraya atlayarak orada bulunan kolu da indirin. Gelen iki düşmanı halledin ve geldikleri yerden devam ederek merdivenlerden yukarıya çıkın. Zincire asılı bir kafes göreceksiniz. Normalde kırbaç simgesini görmemiz lazım ama mesafe bulunduğumuz noktadan atlamamıza müsait değil. Bu nedenle kırbacı atlayıp havadayken sallamamız gerekiyor. Bu şekilde kafesin altındaki kancaya kırbacınızı sallayarak karşıdaki balkona ulaşın. Duvarda yürüyerek diğer tarafa geçin ve kolu çekin. Kafes biraz aşağıya inecek bir müddet sonra düşecek. Koşarak zincire tutunun ve yukarıdaki açık pencerenin olduğu çıkıntıya sallanarak atlayın. Karşınıza çıkan üç düşmana sevginizi gösterin ve koridor boyunca ilerleyin. Farelerin cirit attığı yere geldiğinizde ortadaki platformun üzerine çıkın ve sağdaki kolu çekin. Aşağı inen zinciri kullanarak yukarıdaki balkona ulaşın. Orada bulunan kolu çekerek gitmeniz gereken kapının açılmasını sağlayın. Tekrar aşağıdaki platforma gelin. Bu sefer soldaki kolu çekin ve yine zincirleri kullanarak açılan kapının bulunduğu balkona ulaşın. Buradaki kolu çekerek açılan diğer kapıdan girin ve bölüm bitsin. 
The Courtyard:
Kısa ama oldukça hareketli bir bölüm. Epeyce düşman öldüreceğiz. Dışarıdaki herkesi geberttikten sonra (oldukça kalabalıklar) soldaki kamyonun arkasındaki bombayı alın. Bombayı ortada bulunan su kuyusunun üzerine yerleştirin ve açılan yerden kuyuya atlayın. Suyun altından yüzerek diğer tarafa ulaşın. Orada bulunan kolu çekin ve açılan demir kapıdan geçerek diğer kolu indirin. Bu kadar.

The Great Hall:
Karşınıza çıkan düşmanın işini bitirin ve merdivenlerden aşağıya inin. Kapıya açın ve büyük salona girin. Merdivenden inen düşmanı halledin ve geldiği yerden yukarıya çıkın. Bir düşman da burada var. Koridor boyunca ilerleyin. Merdivenlerin başına geldiğinizde kırbacınızla karşıdaki platforma atlayın. Oradan da avizeye atlayıp kırbacınızı şaklatın ve karşıya ulaşın. Aşağıda dört düşmanı ve üzerlerindeki avizeyi gösteren kısa bir intro girecek. Devam edin ve ulaşmanız gereken yeri gösteren bir intro daha. Sırtınızı duvara vererek ilerleyin ve kolun olduğu yere ulaşın. Kolu çekerek bir taşla dört kuş vurun. Aşağıya inin ölen düşmanların silahlarını toplayın. Mermi lazım olacak. Tekrar yukarıya çıkın ve kırbaç simgesinin çıktığı yerden karşıdaki zincire atlayarak tutunun. Zincirden sallanarak karşıdaki balkona atlayın. İlerleyin ve soldaki kapıyı açın. Biraz hareket zamanı. Dört düşmanla boğuşacağız. İşlerini bitirdikten sonra masanın üzerindeki anahtarı alın. Odadan çıkın, merdivenlerden aşağıya inin ve soldaki kapıyı açarak bölümü bitirin.

The Library:
Sağdaki düşmanı halledin ve soldan ilerleyin. Çıkıntılardan yukarıya tırmanın ve kamçınızla karşı balkona atlayın. Bir düşmanla daha boğuştuktan sonra merdivenden bir kat yukarıya çıkın. Kırbacınızı avizeye doğru sallayarak karşıdaki sahanlığa atlayın. Sırtınızı duvara vererek küçük odacığa girin ve merdivenden yukarı çıkın. Kolu çekerek ilerideki sahnenin açılmasını sağlayın. Tekrar bir kat aşağıya inin ve yine avizeyi kullanarak geldiğiniz sahanlığa atlayın. Merdivenden bir kat aşağıya inerek kırmızı perdeli odacığa girin. Az önce kapalı olan oda şimdi açılmış. İçeriye girin ve masanın üzerinde duran madalyonu alın (Artifact. 4 - Medallion Of Libuse).

Bir kat daha aşağıya inerek açılan sahnedeki taşın üzerinde bulunan kitabı alın. Bir kat yukarıya çıkarak oradaki kolu çekin. Aşağıya inen avizeyi kullanarak karşı sahanlığa atlayın. Küçük kütüphane gibi yere girin ve boş olan yere aldığınız kitabı yerleştirin. Açılan gizli geçitten geçerek soldaki masanın üzerindeki haritayı alın. Tekrar geçitten geçin ve geldiğiniz yere dönün. İçeriye giren iki düşmanı haklayıp geldikleri yerden devam edin ve bölüm bitti.

The Astrologer's Clock:
İlerleyin ve ortadaki taşın üzerinde bulunan tacı alın. Tacı alır almaz odaya gaz dolacak. Koşun ve kapanmakta olan kapının altından yuvarlanarak geçin. Kapı kapanmadan geçmeniz gerekiyor. Karşıdaki Azrail'e benzeyen (sanki Azrail'i gördük de) heykellerin yanında bulunan kolu çekin ve aldığınız tacı ateşin içinden çıkan mahlukata verin. Ortaya üç kol çıkacak. Yapmanız gereken kolları kullanarak kapılardaki burç işaretlerine göre saati ayarlamak. Büyük kol güneşi, küçük kol ise ayı simgeliyor. Burç sembollerini de saatin üzerindeki yuvarlağın içine yerleştiriyoruz.

BOĞA - Part 1. The Armory (Güneş - II, Ay - IV): Sandıkların içinden Medikit alın ve merdivenlerden çatıya çıkın. Tepemizde bir ninjanın bizi gözlediğini gösteren kısa bir intro girecek. Yalnız olmadığımız anlaşılıyor. Hatun da güzele benziyor laf aramızda. Neyse, sırtınızı duvara vererek aşağıya doğru ilerleyin. Korkuluğun üzerine çıkarak demirlerden yukarıya tırmanın. Sağdaki zincire atlayın ve tutunarak biraz aşağıya inin. Pencerenin hizasına geldiğinizde zincirde sallanın ve pencereyi kırarak odaya dalın. Sizi bekleyen düşmanı haklayıp sağdaki kapıdan devam edin. Merdivenden yukarıya çıkın ve manzarayı izleyen düşmanın da işini bitirip oradaki açıklıktan diğer çatıya inin. Çatının sonuna kadar ilerleyip mermileri alın. İhtiyacımız olacak. Geri dönün ve çıkıntıdaki camı kırarak aşağıdaki odaya atlayın. İçerideki düşmana merhaba diyin. Ortadaki camlı vitrinin camını kırarak içindeki kırık kılıcı alın. Odaya dalan iki düşmanın daha işini bitirin. Merdivenlerden çıkarak kapıyı açtığınızda içeriye dört düşmanın girdiğini göreceksiniz. Dikkat edin, birinin elinde makineli var. Merdivenden yukarıya çıkarak geldiğiniz yere dönün. Açıklıktan yukarıya tırmanın ve balkondaki ipi kullanarak kırbacınızla aşağıya kayın. Bölüme başladığınız ahıra geri döndüğünüzde bir düşmana daha selam vermeniz gerekecek. Saatli odaya girin, kolu çekin ve çıkan yaratığa bu kez aldığınız kırık kılıcı verin.

AKREP - Part 2. The Observatory (Güneş - XII, Ay - III): Kapıdan çıkar çıkmaz soldaki çıkıntıya çıkın. Sırtınızı duvara vererek ilerleyin kapısı açık olan kuleye atlayın. İçeri girin ve masanın üzerinde duran yazıtı alın (Artifact. 5 - Stochov Fragment).

Tekrar geldiğiniz yere dönün ve soldaki geçitten geçerek merdivenlerden yukarıya çıkın. Sizi karşılayan düşmanın işini bitirin ve geldiği odaya girin. Soldaki kapıdan balkona çıktığınızda manzarayı izleyen bir düşmanla daha boğuşacaksınız. Sağdaki zinciri kullanarak yukarıya çıkın ve platforma atlayın. Yukarıya tırmanın ve çatı boyunca ilerleyin. Sizi bekleyen iki düşmanın işini bitirin ve soldaki merdivenden yukarıya çıkın. Orada bulunan makineliyi alarak tekrar aşağıya inin ve soldan devam edin. Merdivenden inin, sağa dönün ve kırbaç yardımıyla karşıya atlayın. Sağdaki kapıdan girip döner merdivenlerden yukarıya çıkın ve masanın üzerinde bulunan kolu alın. Tekrar aşağıya inin ve kolu yerine takarak çekin. Gelen intro'da teleskopun önünün açıldığını göreceksiniz. Tekrar yukarıya çıkın ve duvardaki resme dokunarak açılan bölümden yazıtı alın. Bu arada teleskopa da bir göz atabilirsiniz. Gelen düşmanların işlerini bitirdikten sonra teleskopun merdivenini kullanarak yukarıdaki çıkıntıya tırmanın. Kırbacınızı kullanarak ipten aşağıya kayın ve kapıdan çıkan düşmana son çıkışı olduğunu hatırlatın. Kapıdan girin ve bir düşman daha. Soldaki merdivenlerden aşağıya inin. Kapıdan çıkar çıkmaz devriye gezen bir düşmanla daha karşılaşacaksınız. Soldaki merdivenlerden aşağıya indiğinizde saatli odaya dönmüş olacaksınız. Yine kolu çekip aldığınız yazıtı yaratığa verin.

İKİZLER - Part 3. Vega's Tower (Güneş - VI, Ay - XI): Sağdaki masanın üzerinde bulunan Medikit'i alarak kapıdan dışarıya çıkın. Sağdaki zinciri kullanarak karşıdaki balkona atlayın ve gelen düşmana gününü gösterin. Döner merdivenlerden yukarıya çıkın ve oradaki düşmanı aşağıya atın. Aşağıya düşerken çok güzel bağırıyorlar . Neyse, karşıdaki balkona atlayın ve çıkıntı boyunca ilerleyin. Balkona ulaştığınızda üç düşmanla pişpirik oynayın. Merdivenlerden yukarıya çıkın ve karşıdaki çıkıntıya atlayın. Kırbacınızı kullanarak karşıdaki çıkıntıya, oradan da zincirler vasıtasıyla diğer çıkıntıya atlayın. Yine zincir yardımıyla yukarıdaki pencereye ulaşın ve içeriye atlayın. İçeride devrilmiş büyük bir çan göreceksiniz. Yanındaki açıklıktan aşağıya atlayın odada bulunan maskeyi alın (Artifact. 6 - Cistercian Mask).

Pencerenin oradan zincir vasıtasıyla tekrar yukarıya çıkın ve asansörü kullanarak kulenin tepesine çıkın. Kolu çekerek saat şeklindeki pencerenin açılmasını sağlayın. Merdivenden yukarıya çıkın ve orada bulunan kolu çekin. Karşı kuleye uçtuğumuzu gösteren intro biter bitmez duvara tutunun. Odaya girin ve iskeletin yanında duran kristali alın. Acele etmeliyiz çünkü kristali alır almaz odaya gaz doluyor. Hemen arkanızdaki kütüphane raflarını kullanarak yukarıya tırmanın ve kırbaç yardımıyla karşıya atlayarak camı kırın. Gaz odasından kurtulduk. Sağdaki zinciri kullanarak aşağıdaki platforma, oradan da diğer zincire atlayın. Merdivenlerden aşağıya inin ve yine saatli odadayız. Kolu çekin ve yaratığa kristali verin. 

ben prague bölümünde yani ikinci şehirde takıldım

TERAZİ - Part 4. The Laboratory (Güneş - X, Ay - X): Bu bölümde yapmamız gereken sadece karşımızdaki düşmanı öldürmek. Bunun için sürekli hareket ederek kenarlarda bulunan yeşil şişeleri ona fırlatmamız gerekiyor. Yeterince yara aldıktan sonra düşmanın parçaladığı makineden çıkan ucu asitli demir parçasını kullanarak onu öldürün. Düşman öldükten sonra çıkan parçayı alarak Prague bölümünü bitirmiş oluyoruz ve İstanbul'a gidiyoruz.

ISTANBUL

Istanbul Breakout:
Evet, İstanbul'dayız ve Intro'da Ninja dostumuzun bizi kurtardığını görüyoruz. Gerçi düşmanların kıyafetine bakarsak pek İstanbul'da değilmişiz gibi geliyor ama neyse, biz işimize bakalım. İntro'dan sonra gelen Arapları… pardon, Türkleri öldürün. Bu arada bizi görünce söyledikleri sözler çok hoşuma gidiyor. "Vur onu", "Yakalayın onu", "Seni şişe dizeceğim" Sırf bu sözleri duymak için bazen onları öldürmeyip bölüme yeniden başladığım olmuştur Neyse, konuyu dağıtmayalım. Merdivenden aşağıya inip devriye gezen düşmanı haklayın ve soldaki sandıkların orada bulunan malzemeleri alın. Bu arada kamçımızın olmadığını anladınız sanıyorum. Onu geri almamız gerekiyor. Kemerin altından ilerleyin, yukarıdan ve soldan size ateş eden düşmanlara birer Grenade atın. Çok zevkli oluyor Yukarıdan bize ateş eden düşmanın olduğu bölüme tırmanın ve merdivenlerden aşağıya inin. Devriye gezen tüm düşmanları öldürdükten sonra masanın üzerinde bulunan kırbacınızı ve diğer malzemeleri alıp tekrar geriye dönün. Kırbacınızı kullanarak karşıdaki duvarın üzerine atlayın. İlerleyin ve gelen düşmanlarla makinelinin başındaki düşmanın işini bitirin. Makineli tüfeğin başına geçip gelenleri hakladıktan sonra geldikleri yönden devam edin. Büyük bir avluya geldiğinizde dört tane düşman etrafımızı saracak ve bizi kurtaran Ninja dostumuz ile omuz omuza çarpışacağız. Hepsini öldürdükten sonra son gelen düşmanın geldiği yönden devam edin. Soldaki iskeleye tırmanın ve zincire atlayarak yukarıdaki çıkıntıya ulaşın. Açık kısımdan dışarıya çıkın. Sırtınızı duvara vererek ilerleyip diğer tarafa ulaştıktan sonra karşıdaki iskeleye atlayın ve soldan devam ederek yukarıya tırmanın. Minarenin diğer tarafındaki sandığı aşağıya iterek eski usul asansörle minarenin tepesine çıkın. Kamçıyı kullanarak ipten aşağıya kayın ve oradan da aşağıdaki iskeleye atlayın. İlerleyip diğer iskeleden yukarıya tırmanın ve peşinizden gelenleri haklayın. Yukarıya tırmanmaya devam edin. Bölümün sonundaki kapıya geldiğinizde sakın içeriye girmeyin. Bu kadar uğraştıktan sonra Artifact'ı almadan girerseniz daha sonra onu almak için bölümü yeniden oynamak zorunda kalırsınız. Soldaki kubbenin üzerine atlayın ve çıkıntıdan ilerleyip devam edin. Odaya ulaştığınızda taşın üzerinde bulunan Piri Reis Haritasını alın (Artifact. 7 - Piri Reis Manuscript).

Şimdi kapının oraya dönüp içeri girin ve gönül rahatlığı ile bölümü bitirmiş olun.

The Secret of the Moscue, Part 1:
Soldan ilerleyip kamçınızı kullanarak karşıdaki platforma, oradan da diğer taraftakine atlayın ve sağdaki rampadan aşağıya kayın. Kırbaç simgesini gördüğünüz anda zıplayıp kırbacınızı sallayın ve karşıdaki platformun üzerine atlayın. Açık olan kapıdan çıkmadan önce mekanda bulunan mermileri ve Medkit'i alın. Şimdi kapıdan geçerek ilerleyin ve balkonda bekleyen iki Alman askerini öldürün. Sırtınızı duvara vererek soldaki çıkıntıdan ilerleyin ve devriye gezen düşmanları haklayın. Masanın üzerindeki silah ve mermileri alın ve geçitten geçerek sağdaki merdivenlerden aşağıya inin. Gelenleri öldürün ve yine merdivenlerden aşağıya inip kamçı yardımıyla karşıya atlayın. Gelen iki düşmanın işini bitirip geldikleri yerden devam edin. Kırık taşların bulunduğu yerden aşağıya inin ve zıplayarak kırbacınızı sallayıp karşıya ulaşın. İlerleyip sağdaki tüm Alman askerlerini öldürdükten sonra masanın üzerindeki patlayıcıyı ve diğer malzemeleri alarak geri dönün. Aldığınız patlayıcıyı çatlak duvara yerleştirin ve açılan geçitten geçerek bölümü bitirin.

The Secret of the Moscue, Part 2:
Büyük holdeki düşmanların işini bitirdikten sonra bölüme başladığınız yerin tam karşısındaki yarı kırık duvardan girin. Duvarın alt tarafı açık olduğundan normal şekilde giremeyeceğiniz için duvara yaklaştığınızda yuvarlanarak (Q tuşu) girmeniz gerekiyor. İçeriye girdiğinizde masanın üzerindeki Osmanlı Mühürü sizi bekliyor olacak (Artifact. 8 - Otoman Seal).

Büyük hole geri dönüp soldaki iskeleden yukarıya tırmanın ve kamçı vasıtasıyla karşıdaki iskeleye atlayın. Oradan da diğer iskeleye atlayıp küçük kemerden geçin ve arkanızı dönerek yukarıdaki çıkıntıya tutunup bir üst kata ulaşın. Oradan karşıdaki çıkıntıya atlayın ve sağdaki iskelenin yanındaki kemere girip kamçınızı kullanarak diğer kemere ulaşın. İlerleyip aşağıya atlayın ve mekandaki tüm Alman askerleri ile dans ettikten sonra asansörü kullanarak yukarıya çıkın. İlerleyip vinçin içine girin ve kolları kullanarak vinçi harekete geçirin. Vinçin ucundaki hareketli kancayı büyük heykelin kafasındaki zincire tutturup yukarıya kaldırın ve deliğin ağzına getirin. Arkadaki merdivenden iki Alman askerinin geldiğini gösteren bir Intro girecek. İşlerini bitirip geldikleri merdivenleri kullanarak vinçin üzerine çıkın. Oradan da vinçin en tepesine çıkıp koşarak zıplayın ve kırbacınızı sallayıp heykel kafasının üzerine atlayın.

The Sunken Palace:
Kafa ile birlikte suya düştük ve bölüme suyun içinde başlıyoruz. Sandıkların olduğu bölüme yüzün ve sudan çıkarak orada bulunan oksijen tüpünü alın. Ayrıca sandıkların birinde Medikit var. Platformun arkasından tekrar suya dalıp hızlı bir şekilde açık bölümden geçin. Köpekbalıklarına dikkat ederek sağdaki geçitin bulunduğu yere doğru yüzün ve geçitten geçerek diğer bölüme ulaşın. Sudan çıkıp ileride devriye gezen Alman askerinin işini bitirin. Kulübenin içindeki haritayı, zıpkını ve mermileri aldıktan sonra zıpkını elinize alarak suya dalın. Suyun içindeyken bir tek zıpkın ile ateş edebiliyorsunuz. Suyun dibindeki iki balıkadamı haklayıp orada bulunan patlayıcıları alarak sudan çıkın ve oksijen tüpünü aldığınız yere dönün. Gelen intro'da patlayıcıyı nereye yerleştirmeniz gerektiği gösterilecek. Patlayıcıyı gösterilen yere yerleştirin ve yıkılan sütunun tepesine çıkarak yandaki platforma atlayın. Atlayıp zıplayıp havada asılı duran sandığın bulunduğu yere ulaşın. Sandığı tutan mekanizmanın ortasındaki kancaya kırbacınızı sallayarak sandığın üzerine atlayın. Kamanızı (kılıç, bıçak yada her neyse) kullanarak sandığın bağlı olduğu ipi kestiğinizde sandık düşecek ve kırılacak. Aşağıya düşen sandığın içinden çıkan Artifact'ı alın (Artifact. 9 - Delian Proclimation).

Vinçin içine girip yine kolları kullanarak vinçi harekete geçirin. Suyun altındaki kafayı alıp yukarıya kaldırın ve sağ taraftaki duvara yanaştırın. Yeterince yanaştırdığınızda duvar yıkılacak. Yıkılan duvardan geçerek merdivenden yukarıya çıkın ve kamçı yardımıyla karşıya atlayın. Oradan da diğer çıkıntıya atlayarak bölümü bitirin.

The Gates of Neptune:
Bu bölüm biraz uzun. Suya atlayın ve kemerlerin altından yüzerek karşıdaki düzlüğe ulaşın. Sudaki köpekbalıklarının başınıza dert olmasını istemiyorsanız dışarıdayken onların yakınına Grenade atın veya onları zıpkın ile vurun. İlerleyip soldaki tümsekten yukarıya tırmanın ve kamçınızı kullanarak karşıya atlayın. Tümseğe çıkın, sırtınızı duvara verip ilerleyin ve döndüğünüzde kendinizi aşağıya bırakın. Karşıya atlayıp yine sırtınızı duvara vererek ilerleyin ve diğer tarafa ulaşın. Oradan da karşıya atlayıp merdivenden yukarıya çıkın. Karşıdan gelen düşmana haddini bildirip geldiği yere atlayın ve merdivende aşağıya inerek diğer düşmanın da işini bitirin. Yerde duran "Wine Coin"i alıp tekrar geri dönün. 

[color=#000000][size=small][font=verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif]Suya atlayın ve lambanın olduğu yere doğru yüzüp oradaki merdivenlerden yukarıya çıkın. Sağ taraftan devam ederek karşıya atlayın. Duvardaki kafaya kamçınızı sallayıp diğer tarafa atlayın ve sağdaki tümseği kullanarak yukarıya tırmanın. İlerleyin ve sağ tarafa yönelip devrilmiş bir sütunun bulunduğu platformun üzerine atlayın. Suyun içindeki köpekbalığına Grenade atın ki daha sonra başınıza dert olmasın. Suya atlayıp sağ tarafa yüzün ve kemerin bulunduğu yerden sudan çıkın. İlerleyin, sola dönüp karşıya atlayın ve karşınıza çıkan iki düşmanı haklayın. Orada bulunan patlayıcıları alıp ateşin bulunduğu yerden tekrar suya atlayın ve karşıya yüzüp sudan çıkın. Tekrar tümseği kullanarak yukarıya tırmanıp devrilmiş sütunun bulunduğu platforma ulaşın. Arkadaki çatlak duvara aldığınız patlayıcıyı yerleştirin ve açılan duvardan geçerek içeride bulunan "Trident Coin"i alın. Tekrar suya atlayıp sağ tarafa yüzün ve kemerin bulunduğu yerde suyun altındaki çatlak duvara da diğer patlayıcıyı yerleştirin. Açılan yerden "Seahorse Coin"i alarak tekrar patlayıcıları aldığınız yere gelin ve diğer patlayıcıyı da alın. Açık olan kapıdan geçerek devam edin. Sağda kırık mermerin bulunduğu yerdeki çatlak duvarı patlatırsanız mataranızı doldurabileceğiniz çeşmeye ulaşmış olursunuz. İlerleyip sağdaki ipi kullanarak yukarıdaki platforma ulaşın ve gelen düşmanlara günlerini gösterin. İlerleyin, sağa dönüp karşıya atlayın ve oradan da mağaranın girişine atlayın. Suyun başına gelene kadar ilerleyin ve sudaki köpekbalığını ortadan kaldırıp suya dalın. Suyun dibindeki iskeletin yanında bulunan "Kraken Coin"i alarak sudan çıkın ve karşıya atlayıp demir kapının bulunduğu yere ulaşın. Buraya geldiğinizde sağda ve solda resimli sütunlar göreceksiniz. Aldığınız Coin'leri bu sütunların altındaki deliklere yerleştirmeniz gerekiyor.

Elinde mızrak olan adam resminin bulunduğu sütunun altına: Trident Coin,
Elinde su testisi olan kadın resminin bulunduğu sütunun altına: Wine Coin,
Ahtapot resminin bulunduğu sütunun altına: Kraken Coin,
Deniz Atı resminin bulunduğu sütunun altına: Seahose Coin.

Coin'leri bu şekilde yerleştirdikten sonra her iki taraftaki vanaları çevirerek demir kapının açılmasını sağlayın ve açılan kapıdan geçerek bölümü bitirin.

The Fall of the Sea King:
İlerleyin, elinize zıpkını alarak suya atlayın ve büyük heykelin ayaklarının altına doğru yüzün. Ortaya çıkan iki balıkadamın işini bitirdikten sonra orada bulunan patlayıcıları alarak bir tanesini heykelin çatlak olan sol ayağına yerleştirin. Tekrar geldiğiniz yöne doğru yüzün ve dibe dalarak suyun altındaki açıklıktan diğer tarafa ulaşın. Döner merdivenlerden yukarıya çıkıp vanayı kapatın ve gelen iki düşmanla dans edin. Tekrar geldiğiniz yere dönüp suyun ortasındaki sütuna çıkarak kestiğiniz suyun oradaki platforma ulaşın. Kamçınızı kullanarak karşıya, oradan da diğer balkona atlayın. Heykelin elindeki mızrağa doğru zıplayarak kamçınızı sallayın ve karşıdaki balkona ulaşın. Heykelin arkasına doğru ilerleyip gösterilen yere diğer patlayıcıyı yerleştirin ve suya atlayarak kırılan sütunun üzerine çıkın. Oradan yukarıya atlayın ve duvara yapışık duran sarmaşıkları kullanarak yukarıya tırmanın. Heykelin arkasına geçip kamçınızı lambaya doğru sallayın ve bölüm bitsin.

The Kraken's Lair:
Bu bölümde dev bir ahtapotla karşı karşıyayız. Hemen sola doğru yüzüp sudan çıkın. Orada bulunan patlayıcıları ve zıpkınları alın. Yapmanız gereken ahtapotun önündeki dört sütunun çatlaklarına patlayıcıları yerleştirmek. Bunun için ahtapotun fırlattığı yavruları temizleyerek ve ahtapotu gözlerinden vurmanız gerekiyor. Yavrulara dikkat etmenizde fayda var. Birkaç tanesi vücudunuza yapıştığında sizi doğruca ahtapotun yanına sürüklüyorlar. Vücudunuza yapışsalar bile zıpkın ile ateş etmeye devam ederseniz teker teker patlıyorlar. Ateş ederken "C" tuşuna basılı tutarsanız hedefi daha kolay vurabilirsiniz. Gözlerinden vurulan ahtapot birkaç saniyeliğine geri çekilecek ve size patlayıcıları yerleştirmek için zaman kalacak. Bütün sütunları patlattıktan sonra sütunlar devrilip sular çekilecek ve ahtapot kaybolacak. Siz de ortaya çıkan hazineyi alarak oyunun İstanbul ayağını bitirmiş olacaksınız.

HONG KONG

The Golden Lotus:
Çıkan bütün düşmanları öldürün. Ancak bunlar Kung-Fu'cu oldukları için diğerlerine göre daha çetin cevizler. Bu yüzden etraftaki sandalyeleri ve masa ayaklarını kullanmanızı tavsiye ederim. Sağdaki barın arkasındaki kapıdan girin ve gelen iki düşmanı daha haklayıp merdivenden bodruma inin. Karşıdaki demir merdivenlerden yukarıya çıkın. Anlaşılan Ninja dostumuzun yardıma ihtiyacı var. Yukarıya çıkıp kapıdan girerek gelen düşmana haddini bildirin ve devam edin. İki düşmanla daha boğuştuktan sonra soldaki kolu çekerek devam edin ve karşıdaki kapıdan girin. Merdivenlerden aşağıya inip soldaki kırmızı kapıdan girin. Sağdaki ikinci balkonda sizi bekleyen düşmanı da hakladıktan sonra orada bulunan sehpanın üzerindeki maskeyi alın (Artifact. 10 - Tai Tsu Mask).

Koridor boyunca ilerleyip gelen tüm düşmanları öldürdükten sonra koridorun sonundaki çift kanatlı kırmızı kapıdan girin. Merdivenden aşağıya inin ve soldaki kapıdan geçerek bölüme başladığınız yere gelin. Perdenin sağındaki kolu çekerek perdeyi açın. İçeride sizi eli silahlı bir düşman bekliyor olacak. İşini bitirip silahını alın ve sağdaki demir merdivenden yukarıya çıkın. İpleri kullanarak karşıya atlayın ve kapıdan girip bölümü bitirin.

The Golden Lotus, Part 2:
Sağdaki sandığın arkasında elinde pompalı olan düşmana dikkat. İşini bitirip kapıdan girin ve iki düşmanla daha boğuşup merdivenlerden aşağıya inin. Anlaşılan bu bölümde Ninja dostumuzu kurtarmak bize nasip olmayacak. Neyse, diğer bölümlerde inşallah Mekandaki tüm düşmanları öldürüp soldaki odaya girin ve masanın üzerinde duran heykelciği alın (Artifact. 11 - Longshan Idol).

Devam edin ve soldaki büyük kapıdan geçerek bölümü bitirin.

The Streets of Hong Kong:
Bu bölüm çok kolay. Yapmanız gereken sadece peşimizden motorla ve arabayla gelenlere ateş edip öbür tarafa göndermek. Arabaların motorlarına ateş ederseniz fazla zorlanmazsınız. Bölümün sonuna doğru peş peşe motorlular gelecek. O anda son gelen motorluları es geçip silahınızı sol tarafa doğrultun ve bir sandık gördüğünüz anda ateş edin (Artifact. 12 - İsimsiz).

Ateş ettiğiniz anda Indy'nin sesini duyarsanız bilin ki Artifact'ı aldınız. Duymazsanız tekrar denemeniz gerekiyor.

The Streets of Hong Kong, Part 2:
Bu bölümde de aynı işlemi uygulayacaksınız. Peşinizden gelen arabalı ve motorlu düşmanları öldürüp bölümü bitirin. Bu arada gelen intro'da daha önce büyük timsahın kucağına attığımız Alman Generalin hala hayatta olduğunu görüyoruz.

PENG LAI LAGOON

The Secret of Peng Lai Lagoon, Part 1:
Suyun içindeyiz ve iki tane köpekbalığı suda yüzüp duruyor. Hemen sağdaki demir merdivenden yukarıya çıkın ve oradaki sandıkların içinden oksijen tüpü ile zıpkını alın. Köpekbalıklarına dikkat ederek suya dalıp aşağıdaki balıkadamın işini bitirin. Okları idareli kullanırsanız köpekbalıklarına da yetiyor. Suyun en sağ üst tarafında zıpkın için yedek ok bulabilirsiniz. Şimdi suyun sol üst tarafında bekleyen balıkadamın da işini bitirdikten sonra dipteki batık denizaltının içinden patlayıcıyı alın. Son öldürdüğünüz balıkadamın oradaki çatlağa aldığınız patlayıcıyı yerleştirin ve açılan delikten girin. Yüzerek suyun diğer tarafına ulaşın. Oradaki balıkadamın da işini bitirip suyun diğer yüzeyine çıkın. Sarmaşığı kullanarak yukarıdaki tümseğe ulaşın. Oradan da karşıdaki tümseğe atlayın ve lambalara doğru kırbacınızı sallayarak büyük kapının bulunduğu yere ulaşın. Gelen iki Alman askerin işini bitirip kapıdan girerek bölümü bitirin. 

The Secret of Peng Lai Lagoon, Part 2:
Tam karşınızda yerde duran lambanın arkasındaki patlayıcıyı alıp soldaki çatlak duvara yerleştirin. Kırılan yerden içeri girin ve sandığı kırıp içindeki tabağı alın (Artifact. 13 - Sancai Plate).

Sağdan devam edin ve makineli tüfeğin başına geçerek karşıdan ve sol üstten gelen askerleri delik deşik edin. Hepsini hakladıktan sonra aşağıya atlayıp ilerleyin ve sağ yaparak dışarıya çıkın. Aşağıya inip devriye gezen askeri öldürün. Kulübenin içinde mermi bulabilirsiniz. Gözetleme kulesinin altındaki kolu çekerek asansörü çağırın ve yukarıya çıkıp sözde gözcülük yapan askeri aşağıya atın. Demir merdiveni kullanarak kulenin tepesine çıkın ve kırbaç yardımıyla ipten aşağıya kayın. Aşağıdaki iki Alman askerini öldürüp vinçin içine girin ve kolları kullanarak vinçi harekete geçirin. Vinçin kancasını sudaki sala benzer aletin kancasına taktırın ve yukarıya kaldırarak yanaştırabildiğiniz kadar sağa yanaştırın. Vinçin tepesine çıkın ve koşarak kırbacınızı sallayıp salın üzerine atlayın. Oradan da balkona atlayıp içerideki kolu çekerek bölümü bitirin.

Iron Cross:
İlerleyip kapıyı açın. Askerin uzaklaşmasını bekleyin ve hemen merdivenden yukarıya çıkarak karşıdaki odaya gizlenin. Askerin gelmesini bekleyin ve koridora girdiğinde işini bitirin. Dikkatli olmalısınız, bu bölümdeki bütün düşmanları bir defada kaçırmadan öldürmelisiniz. Eğer elinizden kaçarlarsa hemen gidip alarmı çalıştırıyorlar ve elinde lav silahı olan askerlerle uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. Sesi duyan diğer asker de aynı yere gelecek. Onu da gizlenerek öldürüp merdivenden yukarıya çıkın. Tam karşınızda duran alarmın sağındaki kapıdan girin ve merdivenden yukarıya çıkın. Odaya girip sırtı size dönük olan askeri fazla gürültü yapmadan öldürüp sağdaki masanın üzerinden değerli parşömeni alın (Artifact. 14 - Sima Quian Shiji Scroll).

Odadan çıkın ve merdivenden aşağıya inip sağdaki kapıdan girin. Odadaki silahı alıp tekrar dışarıya çıkın ve tam karşıdaki merdivenden aşağıya inip devriye gezen askere gününü gösterin. Çift kanatlı kapıdan girin ve üç asker daha; alarmı çalmalarına izin vermeden işlerini bitirip büyük kapıdan girin ve bölüm bitsin.

The U-Boat Base, Part 1:
Sağdaki kapıdan girip merdivenlerden yukarıya çıkın ve karşınıza çıkan Alman askerlerini haklayın. Ortadaki çift kanatlı kapıdan girip devam edin. Merdivenlerden yukarıya çıkın ve bir askeri daha hakkın rahmetine kavuşturduktan sonra koridorun sonundaki çift kanatlı kapıdan girin. Makineli tüfeğin başına geçerek gelen tüm askerlerin işlerini bitirip açılan tel örgülü kapıdan girin. Bu arada kamyonun arkasındaki sandıkta Medikit var. Kamyonun karşısındaki demir merdivenden yukarıya çıkın ve kamyonun üzerine atlayın. Oradan da karşıdaki odanın damına atlayıp açık yerden odaya girin. Kolu indirin ve açılan havalandırma kapağından girerek bölümü bitirin.

The U-Boat Base, Part 2:
Düz ilerleyip sağa dönün ve oradaki Medkit ve şarjörü alın. Geri dönüp merdivenden yukarıya çıkın. Balkona geldiğinizde devriye gezen askeri haklayın. Balkonun sonundaki kolu çekerek vinçi harekete geçirin. Geri dönün ve kapıdan çıkan askeri çıktığına çıkacağına pişman edin. Balkon boyunca devam edip hareket ettirdiğiniz vinçin bulunduğu yere kadar gelin ve aşağıya atlayın. İki metal sandığın arkasındaki ahşap sandığı kırarak içindeki tabağı alın (Artifact. 15 - Tablet Of Longjiang).

Suya atlayıp sağa doğru yüzün ve orada bulunan demir merdiveni kullanarak sudan çıkın. Tekrar vinçin oraya gelin ve kırbacınızı kullanarak karşı balkona atlayın. Kapıdan girerek sağ yapın ve devriye gezen askeri hakladıktan sonra odada bulunan "Security Pass"i alın. Geri dönüp merdivenden aşağıya inin. Soldaki dolabın içinden askeri üniformayı alarak üzerinize geçirin ve elinizdeki silahı cebinize sokun. Devam edip sağdaki kapıdan dışarıya çıkın ve iki askerin beklediği yerden elinizi kolunuzu sallaya sallaya geçerek bölümü bitirin.

PENG LAI MOUNTAIN

The High Road to Peng Lai:
Soldaki kapının yanına gelip odadaki iki askerin çıkmasını bekleyin. Askerler çıktıktan sonra odaya girip kolu indirin ve diğer kapıdan çıkın. Açılan depoya girip sandıkları kullanarak bir üst kata çıkın. Odaya girmeden yanındaki açıklıktan aşağıya atlayarak sandıkların bulunduğu diğer depoya girin. Depoda bulunan ahşap sandığı kırarak içindeki heykelciği alın (Artifact. 16 - Zhao Mo Rhyton).

Tekrar yukarıya çıkıp odaya girin. Hemen sağdaki kapıdan girin ve oradaki kolu indirerek havalandırma pervanesini durdurun. Diğer kapıdan çıkıp oradaki kolu da çekerek vinçi hareket ettirin. Vinçin durduğu yerdeki sandıkların üzerine çıkın. Atlayarak kırbacınızı vinçin demirlerine sallayıp pervanesini durdurduğunuz havalandırmaya ulaşın. İçeriye girin ve iyi bir zamanlama ile dönen pervanelerin altından yuvarlanarak geçin. İkinci pervaneyi geçtiğinizde aşağıya kayacaksınız. Uygun bir zamanda atlayarak karşıya tutunun. İlerleyin, sağdaki dönen pervanenin arka tarafında Medikit ve şarjör var. Onları alıp geri dönün ve karşıya atlayarak devam edin. Duman çıkaran pervanenin oraya geldiğinizde dikkatli olun. Pervane havayı püskürttüğü için sizi de püskürtecek ve aşağıya düşüp bölümü yeniden oynamanız gerekecek. Hızla koşup yuvarlanarak soldaki bölmeye ulaşın. Devam edip aşağıdaki odaya atlayın ve sağdaki kapıdan girerek bölümü bitirin.

The Infiltration:
Kapıyı açar açmaz çıkan iki askeri kalbura çevirin ve odaya girip kolu çekin. Enerji gelmiyor değil mi? Gidip jeneratörü bulmamız gerekiyor. Aşağıya inin ve sağa dönerek odaya girmeyip devam edin. Tekrar sağ yaptığınızda köşede bir sandık göreceksiniz. Sandığı kırıp içindeki değerli parşömeni alın (Artifact. 17 - Gui Jian Scroll).

Geri dönün ve teleferiğin yanındaki odaya girin. Merdivenden yukarıya çıkarak kapıdan geçin ve soldaki kolu çekerek havalandırmanın pervanesini durdurun. Yukarıya çıkın ve sandığın bulunduğu yere gelene kadar ilerleyin. Sandığın üzerine çıkıp zincire, oradan da karşıya atladıktan sonra kırbacınızı kullanarak havalandırmaya ulaşın. Havalandırmanın sonunda yine kamçınızı kullanarak karşıya atlayın. İlerleyip devriye gezen askeri öldürdükten sonra yine kamçı yardımıyla karşıya atlayın ve aşağıya inin. Devriye gezen diğer askeri de haklayıp kapıdan girin. Odadaki kolu çektiğinizde elektriği vermiş olacaksınız. Odanın arkasından aşağıya inin ve gelen askeri doğduğuna pişman edin. Devam edip çift kanatlı kapıdan çıkın. Elektrik akımlarına değmeden ilerleyip karşınıza çıkan askerleri haklayın. En son askeri öldürdüğünüz yerdeki kolu çekerek çıkış yolunuzun üzerindeki elektrik akımını kesin. Geri dönüp sağ yapın ve merdivenin oradan tekrar sağ yaparak çıkış kapısına ulaşın. Kapıdan geçip ilerleyerek bölüme başladığınız yere gelin. Yine sağdaki odaya girerek kolu tekrar çekin. Şimdi oldu işte. Odadan çıkın ve ortaya çıkan iki askeri haklayıp teleferiğe binerek bölümü bitirin.

Terror in 2000 Feet:
Teleferiğin üzerinde biraz bekleyip sağdan gelen teleferiğin üzerine atlayın ve iki Alman askerini öldürün. Makineli tüfeğin başına geçerek gelen bütün Alman uçaklarını tarayın. Varış merkezine gelene kadar hem kendinizi hem de teleferiği korumanız gerekecek.

The Airbase:
Sağdaki ve soldaki askerleri öldürdükten sonra iki asker daha gelecek ve birisi alarmı çalıştıracak. Onları ve elinde lav silahı taşıyan askeri öldürüp alarmı susturun. Teleferiğin sağ tarafındaki sandıkların orada bulunan kırmızı platformun üzerinde bulunan şarjör ve Medikit'i alıp soldaki büyük odaya girin. İçerideki askeri öldürdükten sonra gelen askeri de haklayıp orada bulunan kolu indirin ve açılan yerden girip merdivenden yukarıya çıkın. Mekanda bulunan tüm askerleri öldürüp soldaki sandıkların üzerinden soğutucu üniteye atlayın. Oradan da odanın damına atlayıp açık olan kısımdan odaya girin. Karşınıza çıkan askeri okşayın ve kapıdan girin. İçeride iki asker daha sizi bekliyor olacak. İşlerini bitirip diğer kapıdan çıkın ve devriye gezen askeri temizledikten sonra sağdaki sandığın içinden Artifact'ınızı alın (Artifact. 18 - Changan Stone).

Devam edin ve tek kanatlı kapıdan girerek bölümü bitirin. 

Ascent to Adventure:
Kapıdan girin ve karşınıza çıkan iki Alman askerini haklayıp diğer kapıdan devam edin. Makineli tüfeğin başına geçerek solda havalanmaya çalışan uçakları tarayın. Geri dönün ve kapıda beliren iki askerin işini bitirdikten sonra soldaki sandığı kullanarak çıkıntıya tırmanın. Kırbacınızı kullanarak karşıya atlayın ve elinize silah alarak kapıyı açın. Gelen lav silahlı askeri temizleyip asansörle aşağıya inin. Aşağıya vardığınızda karşınıza biri lav silahlı üç asker çıkacak. Dikkat edin, bunlar el bombası kullanıyor. İşlerini bitirip ortadaki kolu çekerek teleferiği çağırın ve arkanızda beliren askerleri haklayın. Gelen teleferiğe binin ve makineli tüfeğin başına geçerek varış noktasına gelene kadar Alman uçaklarını tarayın. Varış noktasına geldiğinizde bölümü de bitirmiş olacaksınız.

BLACK DRAGON FORTRESS

The Black Dragon Fortress:
İlerleyin ve çatıya çıkarak devam edin. Çatının sonunda sağda tahta bir çıkıntı göreceksiniz. Çıkıntının üzerinden soldan içeriye atlayın ve devriye gezen Çinliyi haklayın. Devam edip kapıdan girin ve soldaki demir merdivenden yukarıya çıkın. Sandığı iterek aşağıya düşürün ve kırılan zeminden aşağıya inin. Kamçınızı havada üç kez sallayarak karşıya ulaşın. Oradan da diğer çıkıntıya atlayarak devam edin ve soldaki duvara yapışık duran sarmaşıklardan yukarıya tırmanıp üstteki çıkıntıya ulaşın. Kırbaç yardımıyla karşıya atlayıp duvarı yıkarak içeriye dalın. İçeride sizi iki Çinli bekliyor olacak. İşlerini bitirdikten sonra yüzünüzü yıktığınız duvara dönün. Duvara yapışık sarmaşıkları göreceksiniz. Dikkatli bir şekilde sarmaşıklara atlayıp tutunun ve yukarıya tırmanıp sağ yaparak oradaki çıkıntıya ulaşın. Kapıdan içeriye girin ve odadaki maskeyi alın (Artifact. 19 - Mask Of Cambaluc Lack).

Tekrar yıktığınız duvarın olduğu odaya dönün ve iskelelere tırmanarak en üstteki kapıya ulaşın. Kırbaç yardımıyla karşıya atlayarak duvarı yıkın. Sarmaşıklardan yukarıya tırmanın ve devriye gezen iki Çinliyle dans edin. İlerleyip sağdaki merdivenden çıkın ve soldaki çift kanatlı kapıdan girin. Odadaki sandıklarda işinize yarayacak malzemeler var. Alıp diğer kapıdan çıkın ve canlarına susamış iki Çinlinin işini bitirin. Kapıdan dışarıya çıkın ve rampadan aşağıya inerek devriye gezen iki Çinliyle pişpirik oynayın. Devam edin ve karşıdaki çift kanatlı kapıdan girin. İçeride sizi bekleyen Çinliyi haklayıp odada bulunan kolu indirerek kapağın açılmasını sağlayın. Aşağıya inin ve sağ yaparak kapıdan girin. Odadaki iki nöbetçiyi doğduklarına pişman ettikten sonra sandıkların içindeki yararlı malzemeleri alın ve odadaki kolu çekerek akan suyu kesin. Dışarıya çıkıp devam edin ve tahta platformun üzerinden kırbacınızı kullanarak karşıya atlayın.

Call to Battle:
İlerleyin ve sol yaparak sudan çıkın. Gelen bütün Çinlileri hakladıktan sonra sağdaki merdivenden çıkıp odaya yönelin. İçeriden bir Çinli daha çıkacak. Onu da öldürüp odadaki sandıkların içinden malzemeleri ve patlayıcıyı alın. Meydana geri dönün ve büyük gongun karşısında duran camlı sehpadan mermeri alın (Artifact. 20 - Qi Marble Stela).

Bu kez soldaki merdivenden çıkın ve iskelelere tırmanarak çatıya ulaşın. Çatıdan ilerleyin ve yukarıda sizi bekleyen Çinliyi avlayıp bulunduğu yere tırmanın. Kamçınızı kullanarak karşıya atlayın ve bir düşmanı daha hakladıktan sonra diğer iskeleye çıkıp sağdaki duvara patlayıcıyı yerleştirin. Açılan yerden girin ve bölüm bitsin.

The Tower of Strom:
Kamçınızı kullanarak karşıya atlayın ve sırtınızı duvara vererek ilerleyin. Tekrar kamçınız yardımıyla atlayıp ipe tutunun ve biraz yukarıdaki çıkıntıya atlayın. Gelen üç düşmana günlerini gösterin ve ilerleyip karşınıza çıkan iskeleye tırmanın. Taşları aşağıya iterek asansörü harekete geçirin. Yukarıya çıktığınızda üç düşmanla daha boğuştuktan sonra tekrar asansörle çıktığınız yere dönün. Aşağıya baktığınızda iki sandığın bulunduğu bir bölme göreceksiniz. Oraya inip sandığın içindeki heykelciği alın (Artifact. 21 - Yuan Xiang).

Tekrar yukarıya çıkın ve ilerleyip zincire bağlı duran asansöre atlayın. Asansörün inmesini bekleyip diğerine atlayın. Oradan da kırbaç yardımıyla karşıya atlayıp kapının yanında bekleyen iki nöbetçiyi öldürün ve kapıdan girerek bölümü bitirin.

Defeat Twins and Rescue Mie Yeng:
Çok kısa bir bölüm. Tüm yapmanız gereken ikizleri öldürüp hatun dostumuzu kurtarmak. İkizlerin de maşallahı var hani Yalnız bunlar çok iyi dövüşüyor, haberiniz ola. Kenarlarda duran kılıçları kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca "Strong Position" şurubunu içerseniz savunmanız güçlenir ve ikizleri öldürmeniz kolaylaşır.

TEMPLE OF KONG TIEN

Descent into Darkness:
Bu bölümde sürekli aşağıya kayıyoruz. Kırbaç simgesini gördüğünüz anda zıplayın ve kamçınızı lambaya doğru sallayarak karşıya atlayın. İlerleyip kamçı yardımıyla karşıya atlayın. Döşemeye dikkat edin. Farklı renkteki taşlara basmadan ilerleyin ve yine kaymaya başlıyoruz. Burada kayarken döşemedeki farklı renkteki taşlara değmememiz gerekiyor. Ne kadar az değerseniz sağlığınız da o kadar az gider. İkinci kayma yerinin sonuna geldiğinizde yine bir lamba göreceksiniz. Eğer Artifact'ların hepsini toplamak istiyorsanız burayı sakın es geçmeyin. Kırbaç simgesi çıkar çıkmaz kamçınızı sallayıp karşıdaki tahtaları kırarak içeriye atlayın ve sandığın içinden Artifact'inizi alın (Artifact. 22 - Yuyao Pan).

Döşemedeki farklı renkteki taşlara ve çıkan alevlere dikkat ederek kaymaya devam edin ve bölüm bitsin. 

The Catacombs:
Karşınıza çıkan zombiyi öldürün. O da ne? Ruhu bir zombiyi daha diriltti. Neyse ki bunlar dövüşlerde pek iyi değiller. Geleni de haklayıp yukarıya çıkın. Soldaki mezar taşının içinde kılıç var, oldukça etkili. Onu alıp dirilen zombileri öldürün ve koridorun sonundaki kolu indirerek kapıyı açın. Devam edin ve dirilen zombileri temizleyip diğer kapıdan girin. Karşınıza çıkan üç zombiyi de öldürdükten sonra sağdaki gongun yanında duran tokmağı alın ve gongu çalın. Altınızdaki döşeme kırılacak ve aşağıya kayacaksınız. İyi bir zamanlama ile açılan döşemeden atlayarak karşıya tutunun. Soldan mavi meşaleyi alıp sağdaki sobayı yakın ve açılan kapıdan girin. Evet, çözmemiz gereken bir bulmaca var. Kısa bir intro'dan sonra açılan kapıdan girerek diğer kapıyı açın. İçeriye girdiğinizde iki zombi mezar taşlarını kırarak dirilecek. İşlerini bitirin ve sağdaki kırılan mezarın içinden maskeyi alın (Artifact. 23 - Liaoning Mianjin).

Yukarıya çıkıp iki sobayı da yakarak açılan kapıdan girin. Yerdeki kırmızı taşlara basmadan ilerleyin ve yukarıdaki kapıyı açın. Çıkan iki zombiyi öldürüp orada bulunan iki sobayı da yakın. İki zombi daha çıkacak. İşlerini bitirip geldiğiniz yoldan geri dönün. Aşağıya indiğinizde çıkan zombileri öldürüp kapıyı açın ve bölümü bitirin. 

The Dragon's Claw:
Biraz uzun bir bölümdeyiz. Açılan kapıdan girip köprüyü geçin ve iki sobayı da yakın. Meşaleyi elinizden bırakmayın. Geri dönerken sadece mavi taşlara basarak köprüyü geçmeniz gerekiyor. Kırmızı taşlardan birine basarsanız aşağıya düşersiniz. Kısa bir intro girene kadar ilerleyin. Peş peşe iki kırmızı taşın olduğu yere geldiğinizde geriye dönün ve ortaya çıkan mavi taşa basın. Tekrar çıkış noktasına yönelin ve ortaya çıkan mavi taşa bastıktan sonra yine geride mavi bir taş daha ortaya çıkacak. Dönüp ona da basın ve tekrar çıkış noktasına yönelin. Kırmızı taşın üzerinden atlayıp mavi taşa bastıktan sonra üzerinden atladığınız kırmızı taş maviye dönüşecek. Normalde bu şekilde köprüyü geçebiliyorsunuz ama bu bölümdeki Artifact'i alabilmeniz için geri dönüp maviye dönüşen taşa da basmanız gerekiyor. Mavi taşa bastığınızda bir mezar taşının kırıldığını gösteren kısa bir intro girecek. İşte almanız gereken Artifact orada. Şimdi gönül rahatlığı ile köprüyü geçebilirsiniz. İlerleyip kapıdan geçin ve açılan diğer kapıdan girerek boşluğun kenarına gelene kadar ilerleyin. Mavi meşale elinizde olsun. Aşağısı uçurum değil mi? Aslında değil. Dikkatlice ayaklarınızın ucuna baktığınızda soluk kırmızı bir döşeme göreceksiniz. Ancak köprü dümdüz devam etmiyor. Karşıya ulaşmak için biraz sağ sol yapmanız gerekecek. Yavaşça köprüyü takip ederek ilerleyin ve karşıya ulaştığınızda son iki sobayı da yakın. Şimdi geldiğimiz köprünün bütün parçaları yukarıdan aşağıya doğru hareket ediyor. Yavaşça ve dikkatli bir şekilde ilerleyin. Köprünün bir parçasının kenarına geldiğinizde diğer parçanın aynı hizaya gelmesini bekleyin. Parçalara aynı hizaya geldiğinde diğer parçaya geçin ve bu şekilde ilerleyerek çıkışa ulaşın. Kapıdan geçerek çözmeniz gereken bulmacanın başına geçin. Yapmanız gereke her işaretin altındaki şeklin aynısını yön tuşlarını kullanarak sekizgen mermere de uygulamak. Farenin sol tuşuna basarsanız sekizgen mermeri ve etrafındaki şekilleri daha rahat görebilirsiniz. İşlemi doğru yaptığınızda ortaya bir yıldız çıkacak. İşte yeni silahımız, Pacheng. Bundan sonraki bölümlerde başka silaha gereksinim duymayacaksınız. Yıldızı alıp açılan kapıdan girin ve diğer kapıyı açtığınızda karşınıza çıkan zombileri ve ruhlarını yıldızınızı kullanarak öldürün. Bir süre sonra bir kapı daha açılacak. Yukarıya çıkıp açılan kapıdan devam edin. Yerde normal döşeme hizasından biraz daha yukarıda duran taşlar var. Onlara basmadan ilerleyip yukarıdaki kapıyı açın. Karşınıza çıkan iki zombiyi kıyma yaptıktan sonra her iki tarafında aslan heykeli olan açık kapıya yönelin ama kapıdan girmeyin. Mavi taşlı köprüde Artifact için küçük bir işlem yapmıştınız, hatırladınız mı? Soldaki aslan heykelinin yanındaki mezara girip içerideki yazıtı alın (Artifact. 24 - Henan Bei).

Şimdi kapıdan geçebilirsiniz. Ortaya çıkan bütün zombileri ve ruhlarını bir daha dirilmemek üzere öbür tarafa gönderin ve açılan delikten geçerek bölümü bitirin.

The Shadow of Kong Tien:
Bizim dostumuzla çok uğraşıyor bunlar. Bu bölümde yapmanız gereken kanatlı kadının etrafındaki üç beyaz küreyi patlatmak. Hatunun eli armut toplamayacağından sizi engellemek için ruhlarını gönderecek. Arada sırada da beyaz şimşekleri fırlatacak. Ruhları yıldız ile yok ederken sütunları siper olarak kullanıp şimşeklerden korunabilirsiniz. Hatun kişi belli zamanlarda birkaç saniyeliğine transa geçecek. İşte beyaz küreyi patlatmak için en uygun zaman. O esnada yıldızınızı fırlatıp beyaz küreyi patlatın. Bu şekilde üç küreyi de patlattığınızda bölümü bitirmiş olacaksınız.

THE EMPEROR'S TOMB

Tomb of the First Emperor:
[i][b]Şimdilik dostumuzu kurtardık. Şimdilik diyorum ama rahat bırakmayacaklar. İpe bağlı silindir şeklindeki taşın oraya kadar ilerleyip taşı çevirin. Üzerine bastığınız platform açılacak ve aşağıya düşeceksiniz. Tuzağa düştünüz, dikkatli olmanız gerekiyor. Ucunda mızraklar olan taşlar belli aralıklarla karşı duvara sapla
2yzfloz.jpg
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! ADMİN ADAYI-CO ADMİN


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Journey to the Center of the Earth oyun tam çözümleri Thekinq 0 220 26-07-2015, Saat: 18:06
Son Yorum: Thekinq
  The Lord of the Rings: Return of the King oyun tam çözümleri Thekinq 0 276 26-07-2015, Saat: 18:02
Son Yorum: Thekinq

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri:MCTR MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
Desing and Coding By Mustafa SEVİM