Hoşgeldin, Ziyaretçi:

Üye Ol
Yeni Tema ! Yeni temamız forumumuza hayırlı olsun.Bu konuda fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kocaeli'de fabrika işçilerinden eylem
#1
Başiskele ilçesinde trafo komponentleri üreten bir fabrikanın çalışanları, 25 arkadaşlarının işten çıkarıldığı gerekçesiyle eylem yaptı.
Fabrika önünde toplanan bir grup işçi, sendika değiştirdiği gerekçesiyle işten atıldığı öne sürülen mesai arkadaşlarına sloganlarla destek verdi, işvereni protesto etti.
Birleşik Metal Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, işçilerin, haklarını arayan sendikaya üye olmak istediğini söyledi.
Yaklaşık 6 aydır bazı fabrikalarda yapılan eylemlerin Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. medya üzerinden Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. gündeminde yer aldığını ifade eden Serdaroğlu, "İşverinimizle defalarca görüşme talebinde bulunduk. İçeride birkaç gündür bekleyen arkadaşlarımız var. İşveren, Ramazan Bayramı öncesinde de bazı personeli işten çıkarttı. Bu fabrikada atılan işçiler geri alınmadıkça burayı terk etmeyeceğiz" diye konuştu.
Eylem sırasında fabrika içinde bekleyişini sürdüren bir grup işçi de tesisten çıkmadan bir süre aileleriyle görüştü. 
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva da fabrika önüne gelerek, işçilere destek verdi.
1k25NG.gif
XoDA9j.gif


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri:MCTR MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
Desing and Coding By Mustafa SEVİM