Hoşgeldin, Ziyaretçi:

Üye Ol
Yeni Tema ! Yeni temamız forumumuza hayırlı olsun.Bu konuda fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LOTR: The Fellowship of the Ring - Tam Çözüm
#1
Maalesef şok oldum , ayrıyeten hayal kırıklığına uğradım, neden mi? Karakterler hiç beklediğim gibi çıkmadı, özellikle Gandalf, romanda ve filmde başta gri giyimli olan Gandalf burada karşımıza beyaz bir elbise ile çıkıyor, şimdi diyceksiniz saçmalıyorsun, eğer romanı ve filmi gördüyseniz bu iki nokta hikayenin kilit noktalarından biri, bunun yanında grafikler de pek hoşuma gitmedi, konu akışı biraz değişmiş, ne diyelim Two Towers inşallah beklediğime değer. Bunlar benim görüşlerim, ortam kızışmasın ben hemen çözüme geçiyorum.

HOBBITON

Oyun kitaptaki ve filmin biraz ilerisinden başlıyor, Gandalfın Frodoya yüzük hakkında birşeyler anlattığı sahne (taktım Gandalfın giysisine), herşey aynen gerçekleşiyor, Sam bizi dinlerken yakalınıyor ve Gandalf ona Frodoyu hiçbirzaman bırakmamasını söylüyor. Ayrılmadan önce yatakodasından birkaç eşya almanız gerekiyor, anahtarı da aldıktan sonra Bywatera gitmek için yola koyulun, patikayı takip ederek Bywatere ulaşın, Bywaterın diğer karşı tarafında bulunan Lobelia Sackville ile konuşun, sizden Bywaterın ortasındaki çanı gidip çalmanızı istiycek, gidin ve çana taş atın,geri dönüp Lobelia ile konuşun. Yapmanız gereken Bag Ende gisip diğer yatakodasından yüzüğü almak. Tekrar dışarı çıkın, yüzüğü getirmek için gittiğimizde, sevimli siyah arkdaşlar bizi soracaklar Nazgül, introdan sonra gidip tüzüğü verin ve kaçmaya başlayın, niçin mi? dediğimi yapın bana güvenin, küçük tepecikten ve yolun aşağısına kadar devam edin, yoldaki Nazgüllere dikkat edin, Byawatere geçmek için kullanacağınız köprünün başında bir Nazgül sizi bekloyor olacak, koşun ve tepeceğin arkasına saklanın, Nazgül gelecek sizi aramaya başlıycak, filmi veya romanı okuyanlar bilir napıcaaz taş atıcaaz (mouse 2 tuşu), sese doğru gitmesini bekleyin, shift tuşunu basılı tutarak senaek öazelliğini kullanarak köprüden geçin. Bywaterda karşınıza çıkna köpeği değnenizle öldürün, doğudan çıkarak Green Hille girin, tine köpeğin soyları, kaçın derim, yada yüzüğü kullanın ama tavsiye etmem, temiz kişiliğin azalırken Nazgüllerin de sizi bulmasına kolaylık yapmıi olursunuz. Onları atlattıktan sonra yolda yine Nazgül ile karşılacaksınız, ırmağı takip edip büyük kayanın arkasına saklanın ve geldiğiniz yolungerisine bir taş atın, yine ayni şekilde gizlenerek onu atlatın. Evet nihayet Maggots Farma gelebildik.

FOREST LABYRINTH

Old Forestteyiz, Sam, Pippin ve Muntiadoc kayıp, ormanı gezip onları bulmalıyız, yolun etrafından dolanarak ilerleyin, ormandaki örümceklere dikkat edin, buluğunuz bütün mantarları toplamayı unutmayın, grubunuzu tamamlayınca yola devam edin, birazdan Old Man Willowsa kendimizi bulacağız, Sam uyuyacak, diğerleri de kapana kısılacak, ona taş atın, daha sonra eline değnekle vurun, Tom Bomadil gelene kadar bunu yapmayı sürdürün, Tom onu rahatına kavuşturacak, ardından Tom bizden 11 tane lilies, bulmamızı isitycek, grupla bütün bir şerkilde harekey edin böylece örümceklere daha rahat karşı koyabilirsiniz. 11adet lilie bulduğunuz zaman Tom bizi evine getirecek, dinlendikten sonra Barrow Downa doğru yola koyulun. Kurtlara dikkat edin, gece olunca yine arkdaşlar kayboluyor (anlaşmalı bunlar) sizde onları bulmak için hayaletlerle savaşmak zorunda kalacaksınız, onları yenmenin en kolay yolu etraflarında turlar atarak vurkaç tekniği uygulamak, kaybolana kadar bu tekniği devam ettirin (sakın aralarında kalayım demeyin). Yola devam edin, karşınıza Barrow Wright çıkacak, yapmanız gereken Wrightın arkasında kalan duvara tırmanıp klıcı almak, vurkaç tekniğini uygulayın (nefesine dikkat edin), birazda Tom Bombadilin mısralarını mırıldanmaya başlıyacağız ve derken Tom geliyor. Herşey yoluna girince Bree kasabasına kadar Tomu takip edin.

BREE

Napıyoruz Sıçrayan Midilliye (Prancing Pony) gidip bir oda kiralamalıyız, oadyı kiraladıktan sonra Yolgezer (Strider) ile konuşun. Sıra Yolgezeri kontrol etmeye geldi, yapmanız gereken dışarı çıkıp Montiadocu armaya başlayın. Dışarda kurtlar ve Orclar ile kapışacağız, anayolun aşağısına , arka tarafta onu bulabilirsiniz. Köpekeri ve yolunuzu kesen 4 adamı öldürün. Sırada Nazgülleri kontrol etmeye yarayan materyalleri toplamaya geldi, bunları şuralarda bulabilirsiniz;

* Ahır
* Güney kapısının orada
* Kuzey kapısının arkasındaki gardiyanların odasında

Bunları topladıktan sonra meyhaneye dönün
WEATHER TOP HILL

Yolda pek de güçlü olmayan düşmanlarla karşılacaksınız, esas rakip Mon Sül adındaki troll, Weather Top harabelerinde rastlayacağımız, en yol etrafında koşarak saldırıp geri çekilmek ve yine etrafında koşmaya devam edin, en keskin saldırı arkasına geçin ve kılıcınızla sizi itine kadar saldırmak, trollü öldürdükten sonra Nazgüller devreye giriyor ve bilindiği gibi Frodo yaralanıyor, ardından yine bir Nazgül saldırısına uğruyoruz, ama ateşle savaşmak zorunda kalacağız, sakın Frodoyu yalnız bırakayım demeyin. Frodoyun önünde durarak gelen saldırıları savuşturun, saldırılarından vazgeçip gidene kadar Frodoyu korumaya devam edin. Rivendelli geçerek o muhteşem Elf şehrine gitmek için devam ederken Orclar ve 3 Troll ile karşılacaksınız, vurkaçtekniği ileTrollleri halledin (Hobbitlerden uzaklaşmamaya özen gösterin). Trolleri öldürdükten sonra Glorfindel il karşılacaksınız ve tıpkı kitaptaki gibi Frodo ile peşimizden gelen Nazgüllerden kaçmaya başlıaycağız, nehre kadar atı sürün.

RIVENDELL

Introyu izledikten sonra, Gandalfı kontrol ederek Morianın doğusuna doğru yola koyulalım. Yolda Sürüyle orc ile karşılacağız, Moria geçide vardığımız zaman Gandalf, Dwarf geçidinin kapısının şifresini düşünmeye balıycak, biz de Aragornu kontrol edeceğiz, yapmanız gereken Gandalfı sudan çıkan yaratıktan korumak. Yaratığın kollarına (dokunaç)ve gözlerine ok atın en iyi yol bu, Gandalf kapının şifresini çözene kadar bu işlemi devam edin.,
MORIA

Labirent ve orcların bol olduğu bir bölüm, ilk olarak Gandalfı kontrol ediyoruzi, duraksadığınız zaman Orclar saldıracak, diğerleri savaşırken siz odanın ortasındaki heykele yaklaşın, heykelin etrafında 4 düğme ve taş bulunuyor, e düğmesi ile düğmeleri basarak önlerine taşları itin, kapı açılacak. Balins Tomba vardığınız zaman Frodo ve Gimli ikinci salonda sıkışacaklar, hemen büyük odaya yerdeki çatlağın üstünden atlayın, duvara tırmanın, ordaki okcuları öldürün ve mavi taşı itin ve tekrar aşağıya inin, Gimliyi kendi halinde bırakın ve ittiğiniz taşın oraya gidin ve onu düğmeyin üstüne itin, böylece kapı açılacak, fakat arkadaşlarınız yanına gitmek için biraz daha savaşmanız gerekecek, kısa bir süre sonra kocaman bir merdivenle karşılacaksınız, tırmanın ve karşı tarafa geçerek köprüyü açacak düğmeye basın. Bunları yaparken hızlı hareket etmelisiniz, hemen Gimlinin yanına dönerek arkadaşlarınıza kavuşun.
Sırada Balrog ile karşılaşmak var, o büyük ateşli yaratık (burda artık silahlar işe yaramaz), sırada Gandalf var, hemen Lightning büyüsü yapın, sersemlidiği anda klıcınızla 3 kere saldırın ve geri çekilin, Gandalf köprüyü yıkana kadar böylece devam edin, introyu izleyin. Lothloriene vardığınız zaman güzel bir intro izleyeceksiniz, ardından su aynayı Mirror Of Galadriel

ORC DAM

Bot seyahetinden sonra Orc ve Troller ile kapışacağız, yolumuza devam ederken uçan bie Nazgül gelecek ve Sami kaçıracak, gidip onu kurtarmanız gerekmektedir. Aragornu kontrol edeceğiz, Amon Hane giderken birkaç Orc ve Troll yine karşımıza çıkacak, etraflarında dolanarak hızlı ataklarla işlerini bitirin. Frodoyu kontrol etmeye başladığımız andan itibaren koşmaya başlayın, tepeye çıkana kadar bütün Orcları atlatın, oraya ulaştığınız zaman kontrol tekrar yine Aragorna geçicek, aynı yolu izleyin ve tepeye ulaşın (hepsini öldürmeye kalkmayn, hem zamandan hem de candan olursunuz), tepeye vardığınız zaman sıra Aragorngeçicek, Aragornun başı uçan bir Nazgül ile dertte, ilk olarak yerdeki haliyle savaşıyoruz, ağzından çıkan siyah nefesine dikkat edin. Daha sonra Nazgül havalanacak ve garip siyah toplar atmıya başlıycak. Toplardan kaçarak ona vurun, Legolas son vuruşu yapana kadar bunu devam ettirin.
2yzfloz.jpg
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! ADMİN ADAYI-CO ADMİN


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Final Fantasy II Tam Çözüm Thekinq 0 133 22-07-2015, Saat: 16:26
Son Yorum: Thekinq
  NBA Live 07 Tam Çözüm Thekinq 0 154 22-07-2015, Saat: 16:25
Son Yorum: Thekinq
  Divine Divinity [ Türkçe Tam Çözüm ] Thekinq 0 161 22-07-2015, Saat: 16:24
Son Yorum: Thekinq

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri:MCTR MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.
Desing and Coding By Mustafa SEVİM