Hoşgeldin, Ziyaretçi:

Üye Ol
Yeni Tema ! Yeni temamız forumumuza hayırlı olsun.Bu konuda fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rus Milyarder, Uzaylı Bulmak İçin 100 Milyon Dolar Bağışladı
#1
Yuriy Milner, Stephan Hawking'le birlikte dünya dışında yaşamın araştırılması için çalışmalara başladı. Uzaylıların olduğuna inanan Milner, 100 milyon doları gözden çıkardı.
rus-milyarder-uzayli-bulmak-icin-100-mil...7688_o.jpgBilimsel çalışmalara sağladığı destekle tanınan Rus milyarder Yuriy Milner, ünlü fizikçi Stephan Hawking'le birlikte evrende dünya dışında yaşamın araştırılması için çalışmalara başladı. Uzaylıların olduğuna inanan Milner, bunun için 100 milyon dolar bağışta bulunacağını açıkladı.
9 MİLYON GÖNÜLLÜ SÜREKLİ UZAYI TARAYACAK

İkilinin başlattığı proje ile ABD ve Avustralya'da iki ayrı radyo teleskopu kurulacak ve 9 milyon gönüllü sürekli uzayı tarayacak. Milner evrende bulunacak uzaylılara en ilginç mesajı göndereni 1 milyon dolarla ödüllendirecek.

TEKNOLOJİK İMKANLARA GÜVENİYOR

Milner açıklamasında, tüm Samanyolu ve 100 komşu galaksinin taranacağını söyledi. Milner'e göre onlarca yıldır yapılan çalışmalardan farklı olarak sahip olunan teknolojik imkanlar uzayda yeni yaşamların keşfine izin veriyor.

rus-milyarder-uzayli-bulmak-icin-100-mil...7753_m.jpg
"DÜNYA ÖTESİNDEKİ YAŞAMI KEŞFETME VAKTİ GELDİ"

Uzaylıların varlığı ile ilgili konunun en büyük soru işaretlerinden biri olduğunu ifade eden Hawking de, "Dünya ötesinde yaşamın var olup olmadığını keşfetme vakti geldi. Sonsuz bir evrende başka yaşamlar olabilir. Belki de evrenin bir köşesinde birileri dünyamızdan gelen ışıkları anlamaya çalışıyor olabilir…" dedi.

ŞİMDİYE KADAR YAPILAN EN YÜKSEK BAĞIŞ

Uzayda yaşamlar konusunda çalışmaları ile ünlü SETI araştırma grubundan Dan Werthimer, bu şekilde bir bağışı hayal bile edemediklerini, yıllık bağışların toplamda 2 milyon doları geçmediğini söyledi. Werthimer teknolojik gelişmeler ve sağlam bir bütçe ile çalışmalarına hız vereceklerini belirtti.
(Son Düzenleme: 21-07-2015, Saat: 19:30, Düzenleyen: Dogukan.)
1k25NG.gif
XoDA9j.gif


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri:MCTR MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
Desing and Coding By Mustafa SEVİM