Kitap Özeti Aile Çay Bahçesi

Kim-Jong

Onursal
Onursal
Katılım
18 May 2015
Mesajlar
1,226
Tepkime puanı
0
Yekta Kopan her zaman sanat dünyası içinde yer almış bir yazar. Aslında kendisinin asıl mesleği yazarlık değil. Kendisini daha çok seslendirdiği film karakterleri tanıyoruz. En ünlüleri olan Jim Carrey ve sevimli animasyon karakteri Sid’in Türkçe sesleri ona ait. Kendisi aynı zamanda mükemmel bir yazar. Özellikle öykü kitapları ile tanınır. Şimdi ise Aile Çay Bahçesi ile mükemmel bir romana imza atıyor.
Aile Çay Bahçesi romanında Müzeyyen’in hikayesi anlatılıyor. Ailenen sevilen kızı olan Müzeyyen kendi içinde bir çatışma yaşıyor. Sürekli kendini tanıma arayışı içinde. Bunu ise kitaplarda ve filmlerdeki karakterler de arıyor. Böylece kendini anlamayı yada kendini anlatabilmeyi umuyor. Hayatının dönüm noktası ile kardeşinin olacağını öğrendiği gün oluyor. Artık ailenin en sevileni yerine silinip gideceğini düşünmeye başlıyor.
Yekta Kopan+ Müzeyyen karakteri ile her kadının kendisinden bir parça bulabileceği bir roman ortaya çıkartmış. Aile yaşamanını ve ikinci plana atılma duygusunu güzel bir hikaye ile anlatan roman okuma değer.
 
Üst