Almanca Almanca'yı daha kolay nasıl öğrenirim?

Rapid

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Burada yazdıklarımı tamamen deneyimlerime dayanarak söylüyorum. 2015 yılının Haziran ayında Almanya'ya geldim. Bu dönemde genelde kurslar bitmişti ve yeni kurslar ilk olarak Eylül ayında başlıyordu, bu benim için büyük bir şanstı, 2 ay boyunca ortama ayak uydurabilecektim. Almanca kurşuna başladığımda, insanlar genel olarak kelime öğrenmeye odaklanırken, ben tamamen grammatik (dilbilgisi) ve verb(fiilere) odaklandım. Çünkü Almanca dil bilgisi ağır bir dil, özellikle fiilerin birçok halleri var. Öncelikle bunları çözerseniz kelimeleri zamanla yaşadıkça veya gördükçe öğrenmeye başlarsınız. Bu sizi yazım dilinde de bir adım öne taşır, özellikle mektup ya da dialog yazarken zorluk çekmezsiniz. Benim izlediğim yolun tek kontrası, ilk dönemde insanlarla konuşurken zorluk çekecek olmanızdır. Az kelime öğrendiğinizden dolayı,ama 2-3 yıl gibi bir sürede bu tamamen ortadan kalkacak ve yerini doğru bir almanca'ya bırakacak. Sonra göreceksiniz ki kurs arkadaşlarınız dil bilgisi ile cebelleşirken, siz doğru bir konuşma ve yazma yeteneğine sahip olacaksınız.

Dil öğrenmek zaman ister, en iyi yöntem o ülkede yaşamak ya da o ülkeden birileriyle sürekli iletişim halinde olmaktır. Ayrıca unutmayın konu dil bilgisine gittiğinde çoğu alman bile hata yapmaktadır. Bunu dil bilginiz iyileştikçe anlayacaksınız.
Kendinize zaman tanıyın,
soru ve sorunlarınız da ben buradayım, bir yorum bırakmanız yeterli.