Kitap Özeti Aşk Başka Evde - Sinan Akyüz

Kim-Jong

Onursal
Onursal
Katılım
18 May 2015
Mesajlar
1,226
Tepkime puanı
0
Arka Kapak Bilgisi
Aşk Başka Evde Kitap Özeti

Aşk Başka Evde Sinan Akyüz


Eylül+ Sevil ve Fadiş çok iyi dostlardı. Nerdeyse her gün bir araya gelip bütün problemlerini birbirleri ile paylaştıklarını sanıyorlardı. Oysaki gerçek hiç te böyle değildi. Bunu fark etmeleri Fadiş’in amansız bir hastalığa yakalanıp günlerinin sayılı olduğunu duyduklarında anladılar. Fadiş+ Eylül ‘e hayatı ile ilgili yaptığı itirafı+ Eylül nasıl sindireceğini düşünürken+ yeni başladığı işyerinde ona aşkını itiraf eden ve karşılık bulamayan Engin ile de uğraşmak zorunda kalıyordu. Engin ise Eylül’ün onun ile dost kalmak istemesini bir türlü anlamlandıramıyordu. Kendisi yakışıklı ve tüm kızların ilgisini çekebiliyordu. Eylül ise ona karşı hissettiklerini yüzüne söyleyecek kadar dürüst ve samimiydi.

Aşk profesörü her gün bir konu seçip radyodan hayranlarına sesleniyor ve okuduğu şiirler ile dinleyicilerini mest ederken bir yandan da sivri dili ile hayranlarını üzüyordu. Eylül+ Fadiş ve Sevil de ara ara onu dinleyip konular hakkında konuşuyorlardı. Eylül+ işlerinden fırsat buldukça Fadiş ile bir araya gelmeye çalışıyordu+ onu tedavi için ikna etmek için de ayrıca çapa sarf etmesi gerekiyordu. Eylül çalıştığı işyerinin Antalya da açacağı otel için+ halkla ilişkiler bölümü ve tüm üst düzey çalışanları ile birlikte bu şehre indiğinde hayatının aşkı ile karşılaşacağını bilmiyordu. Engin’in gözü sürekli üstündeydi fakat Eylül bunu çokta umursamıyordu. Basın onların tanıtım toplantısından memnun bir şekilde kaldıkları otelden ayrılmıştı. Başarıları kutlamaya değerdi. Ceyda Hanım her ne kadar ekibin yaptığı işi sadece kendine mal etse de+ Zeynel Bey ve Saruhan Bey ekibin tümünü özellikle Eylül’e tebriklerini bildirmişlerdi. Çünkü basını o davet etmiş bizzat ilgilenmiş ve onlara gereken tanıtımı yapmıştı.

İstanbul’a döndüklerinde Eylül hiç beklemediği anda cep telefonuna gelen mesaj ile heyecanlanmış ve cevap yazmaktan da çekinmemişti. Bir yandan arkadaşlarına zaman ayırıyor özellikle Fadiş için endişesinin gün be gün artmasına engel olamamak ile beraber bir yandan da kalbinin çırpınışları ile baş etmeye çalışıyordu. Artık aşkı yüzünden okunmaya başlanmıştı+ Sevil özellikle Eylül’de ki bu değişimi hem anlamaya çalışıyor hem de sevgilisi ile olan yaş farkı yüzünden onu sert bir dil ile eleştiriyordu. Eylül ise bunun çok önemli olmadığını savunup kendini aşkın kollarına bırakıyordu. Artık hasret dayanılmaz bir hal aldığında+ sevdiği adamın İstanbul’a kapısına kadar geleceğini tahmin etmemişti. Onunla geçireceği her anı kutsal sayıp değerlendirmeye çalıştı.

Fadiş’in uzun yıllar görüşmediği kuzeni Asuman ile görüşüp rahatsızlığından bahsedip+ bir nevi vedalaşma yaptı+ doktoru ile tekrar görüştüğünde artık yapılacak bir şey kalmadığını her şey için çok geç olduğunu öğrenip ölümünü beklemekten başka çaresi olmadığını anladı. Arkadaşları ile bir araya geldikçe onlara hayatın ne kadar kısa olduğundan bahsedip ağlaştılar. Eylül arkadaşını son kez göremeden haberini aldı. Cenaze de karşılaştığı kuzeni Asuman ile tanıştığı anda hayatının yıkımını yaşıyordu. Asuman eşine seslendiği an+ sevdiği erkeği göreceğini biri söylese inanmazdı. Eylül kendine mi yoksa Fadiş’e mi ağladığını artık kestiremiyor kendini teselli etmeye çalışan Asuman’ın omuzunda hıçkırıklar ile sarsılıyordu. Evine döndüğünde kendini yenilmiş hissetti artık bir metresti. Bunu iş arkadaşı Miray ile konuştuğunda acı gerçekler yüzüne öyle bir çarptı ki ne yapacağını bilemedi. Sevil ise ona hakaret edip her zaman ikici kadın konumunda kalacağını en acımasız şekilde dillendiriyordu. İşin en acı kısmı ise işyerinde onun hakkında herkesin artık her şeyi bildiğiydi. Yine de kendini sevdiği adamın kollarından kurtaramıyor ona olan bağlılığı gittikçe derinleşiyordu. Kendini tanıyamıyordu+ nasıl olmuştu da yasak bir aşkın limanına demir atmıştı. Sevdiği adam ise evinde mutsuz olduğunu hayatındaki tek aşkın kendisi olduğunu söyleyip duruyordu ve Eylül+ de buna yürekten inanıyordu.

Suna hanımın kendisini odasına çağırmasına bir anlam veremediyse de+ sorduğu sorular karşısında Eylül çok şaşırmıştı+ gerçi kim ne düşünürse düşünsün o sadece âşık olduğu adama olan sevgisinin geçici bir heves olmadığını biliyordu. Miray ona bu konudaki tecrübelerini aktarıp duruyor fakat Eylül tam aksini kendinin metres değil+ vazgeçilmeyecek kadın olarak görüyordu.

Eylül ‘ün kalbi aşkı bulmuştu fakat bilmediği bir gerçek vardı ve bu gerçeği çok sevdiği arkadaşının cenaze töreninde öğrenecekti. Günlerce ağlayıp sızlaması onu kalbindeki aşktan vazgeçirmeye yetecek miydi? Gerçekler ile yüzleşip acılara göğüs gerebilecek miydi? Böyle bir durum ile karşı karşıya gelmeyi kendi seçmemişti. O sadece kalbine söz geçiremiyordu. Çevresindeki herkes bu ilişkinin yanlış olduğunu söylese de Eylül sonuna kadar gidecek miydi? Aşkın büyüsü onu nasıl bir yola sürükleyecekti. Soluksuz okuyacağınız bir eser+ ara ara serpiştirilen şiirler kitaba ayrı bir renk katmış. Sinan Akyüz’ün kaleminden aşkın yanlışta olsa engel tanımadığına şahit olacaksınız.

Yazar: Nurhan IşkınAşk Başka Evde


Yazdığı aşk romanları ile herkesi kendine hayran bırakan Sinan Akyüz bu kez çok tartışma konusu olan Metres kavramına farklı bir açıdan baktığı Aşk Başka Evderomanı ile okurlarının karşısına çıkıyor.

Sinan Akyüz+ yeni romanı Aşk Başka Evde’de metresin yuva yıkan mı yoksa yuvayı ayakta tutan mı olduğunu sorguluyor ve bir metresin başından geçen aşk hikayesini sunuyor.

Eylül genç ve güzel bir kızdır. Bir gün aşkı bulduğunda onu farklı bir hayat sınavı beklemektedir. Diğer taraftan Saruhan ise iki aşk arasında kalmıştır. Mutlu bir evliliği olduğunu düşünen Asuman ise gerçek ile yüzleştiğinde yuvası konusunda karar vermek zorunda kalır.
 
Üst