Bilgi Bilgisayarım Yavaş diyorsanız yapmanız gerekenler.

Sphyex

Moderator
Moderatör
Katılım
27 Ağu 2016
Mesajlar
21
Tepkime puanı
0
Merhaba arkadaşlar bugün size bilgisayarınız yavaş ise yapmanız gereken bazı gerekli şeyleri göstereceğim.
Başlayalım.
Kendimden örnek vermek gerekirse ben de RX 570 ekran kartı vardı fakat ben normalinden daha düşük fps alıyordum o kadar araştırdım ama sebebini bir türlü bulamadım sonra 'aman ne uğraşacağım bir format atayım 0 dan bütün her şeyi silsin bir bakarım' dedim.
Gerçekten işe yaradı çoğu kişi bios güncelle veya ekran kartı mining falan yapılmış olabilir dese de ben ikisini de yapmadım.
Yaptığım aktiviteler şunlar:
İlk olarak bilgisayar içindeki fotoğraf vb. şeyleri başka bir şeye attım (usb).
Sonra bilgisayara güzel 0 dan bir format atayım dedim ama unutmayın ki 0 dan format atarsanız Winrar, Microsoft office, Word komple silinecektir.
Dikkat etmenizde fayda var eğer Window'su veya bu saydıklarımı Crack'li kullanıyorsanız bilgisayarınıza gerçekten sarar verebilir.
Windows'un sitesine girdiğiniz zaman orada 1 aylık deneme sürümü versiyonu mevcut oradan indirebilirsiniz.
Ve Windows 10'u kurduk diyelim sonrasında indirmeniz gereken programlara geldik.
1-Java.
2-Ekran Kartının programı Nvidia, Radeon.
3-Bu program içindeki ayarlamalar.
4-Word (eğer orijinal versiyonu falan sizde varsa).
5-Winrar.
Adobe Flash Player, Adobe Reader falan indirmenize pek gerek olmayabilir (ben indirmedim çünkü tarayıcı bazlı herhangi bir şey yapmıyorum) çünkü bu uygulamalar arkada sürekli çalıştığı için bilgisayarınızın performansını 1 tık da olsa düşürebiliyor.
Bazı videolarda win10 da gereksiz şeyleri nasıl kapatacağınızı gösteren kanallar var onlardan bakarak yapabilirsiniz.
Son olarak her şeyi indirdik diyelim eğer ben bu sefer bilgisayarımı çok iyi kullanacağım hiçbir şey olmaz diyorsanız Windows 10'un güvenlik programını da kapatabilirsiniz..
Size söylemek istediğim bir şey daha var.
Eğer ki Crack'li bir şey indiriyorsanız bilin ki gerçekten çok zarar veriyor kendimden örnek vermek gerekirse gerçekten aile evindeyim ve bilgisayarı çok hunharca kullanıyorlar.Siz iyi bir gamer iseniz benim bilgisayarım gerçekten önemli başına bir şey gelsin istemiyorum veya uzaktan herhangi bir bilgisayarla başkaları benim bilgisayarıma erişemesin diyor iseniz(Crack'lı uygulamalar bedava ama adamlar bunu size bedavaya yapmıyor Trojan vs virüsler bilgisayarınıza bulaşıyor ve Bilgisayarınızın ömrü daha hızlı bitmeye başlıyor)bilgisayarınızın içini ayda 1 temizleyin,Saçma salak sitelere girmeyin, Crack'lı oyun veya herhangi bir şey indirmeyin.
Diyeceklerim bu kadar.
Ha bir de ben neden bunları anlatıyorum çünkü ben Csgo'da düşük ayarlarda 120 fpsi geçemezken şimdi 250 300 lere kadar çıktım O.C açmadan. Bilgisayarınızı iyi kullanın çünkü çok fazla performans düşüklüğü oluyor.
Kendinize ve bilgisayarınıza iyi bakın ve sağlıcakla kalın ^_^.


Bios update yapmak istiyorsanız da win 10'u kurmadan yapsanız güzel olur.  Tertemiz bir bilgisayarınız olur.
 

Rapid

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Katılım
7 May 2015
Mesajlar
2,848
Tepkime puanı
12
Çok yararlı bir konu olmuş hocam, zaten daha önceki ekran kartınızda da aynı problemi yaşıyordunuz, demek ki bilgisayar ve crackli uygulamaların verdiği tepkimeymiş.

+rep
 
Üst