Clash Of Clans Clash Of Clans Stratejileri

Frenzy

Teğmen
Katılım
10 Haz 2015
Mesajlar
61
Tepkime puanı
0
İlk olarak size oyun başlangıçta 500 Yeşil Kristal verecektir. Siz bu kristalleri kesinlikle inşaaat sürelerini bitirmek için harcamayınız. Bunun yerine bu kristalleri biriktirip ilerde 2 inşaatçı kulübesi alma fırsatınız var.(Denenmiştir)Nasılmı peki? Üstelik inşaatcı kulübesi kalıcıdır unutmayalım.

-1250 kupa yaptığınız vakit oyun size 450 yeşil kristal verir.
-2. olarak asker bağışı yaptığınızda oyun size 250 kristal daha verir.
Zaten oyunun başında etrafta ki ağaçları çalıları taşları kaldırırsanız ordanda 50-100 -arası kristal geliyor.Daha sonrasında da bu taşlar ağaçlar gelir ama günde 1ile 5 tane. -Yılbaşında hediye olarak yılbaşı noel ağacı verir oyun.
-Ayrıca oyunun verdiği görevleri tamamladığınızda yine kristaller geliyor.

Clash of Clans Hızlı Yükselmek

Oyunda daha hızlı yükselmek için en başta belirtiğim gibi inşaatçınız olması gerekir. 2 tane inşaatçı yetmiyor. 4 tane inşaatçı sizi gerçekten kısa sürede 8. köy binası seviyesine yükseltir.Ama bunları yaparken devamlı olarak ordunuzu kuvvetlendirmelisiniz ve devamlı diğer köylere saldırı yapmanız gerekmektedir.Çok altını olan köylere saldırmalısınız.800-1000 Kupada kalmanızı öneririm.Çünkü yüksek kupadakiler sizin işinizi zorlaştırabilir.Ayrıca 1250 kupa görevini tamamladıktan sonra kupadan 800 e düşmenizi öneririm.Sonrasında zaten hızlıca yükselirsiniz.

Tabi bu saldırıları yaparken belli başlı askerlerle saldırmanız gerekir hem hızlı eğitilsinler hem güçlü işe yarayan askerlerden olsunlar.

Clash of Clans Savunma Stratejisi

Savunma bölümünü kısa tutacağım hazır köy düzenlerine bakabilirsiniz. Önemli olan depolarınız içeride olsun ve olabildiğince labirent şeklinde örün duvarlarınızı ve bitişik iç içe olsun her binanız.Dağınık olduğu vakit hızlı işgale uğrarsınız.

Clash of Clans Saldırı Stratejisi

Bir eğitim kışlanızda full barbar üreteceksiniz. Diğer ikisinde ise hep okçu ürettikten sonra saldırıya geçebilirsiniz.Unutmayın siz altınlar için savaşıyorsunuz yükselene kadar.Barbarları altın depolarına veya altın madenlerine yakın yerden çıkarın.Dağınık şekilde çıkarın ve hemen arkasına aynı şekilde okcuları çıkarın .Maksat okcularınız duvar arkasından her madeni depoyu alsın barbarlarda oyalasın.Okcularınızı öldürmemeye çalışın.2. veya 3. seviye okçu 7. seviye köy binasına yükselene kadar idaal seviyedir.

Bu arada ben altın madeninde mi altın var yoksa depolarda mı var diye soracak olursanız şöyle açıklayalım;

Altın depolarında var ise altınlar doludur için yani bir çok altın simgesi görürsünüz.Eğer madende varda madende çıkan kovanın içi altınla doludur.

İlk önce hangisini yükseltmeliyim?

Her zaman ilk önce köy binasını yükseltmeye çalışın ve sonrasında altın deposu ve altın madeni.Zaten bunlar doğru orantılı olarak çalışır altın deposunu belli seviyeye çıkartmadan köy binasını yükseltemezsiniz.

Köyüme devamlı saldırı oluyor ve hep yeniliyorum, kupa kaybediyorum?

Köyünüze gelen saldırıları en başarılı şekilde savuşturmanın ilk yolu köyünüzü mümkün olduğu kadar duvar içine alabilmek. Bunu yaparken şehir merkezinizin tam ortada, yani en korunaklı yerde olmasına dikkat edin. Çünkü şehir merkeziniz yıkıldığında savunmanız düşmüş oluyor ve savaşı kaybetmiş sayılıyorsunuz. Kaybedilen bir savunma, kaybedilen kupalar demek.

Köyüme yapılan saldırılarda çok fazla iksir ve altın kaybediyorum?

Aynı şehir merkezini şehrin ortasına konumlandırmak ve duvarlarla çevirmek gibi, altın ve iksir depolarınızı da şehir merkezine yakın bir şekilde duvarlarla çevirmeniz gerekli. Bunu yapmak için de daha fazla duvara ihtiyacınız var fakat mağaza’da yeteri kadar duvar açık değilse şehir merkezinizi her seviye atlattığınızda daha fazla duvar açılacaktır. Bu yüzden altın ve iksir depolarınızı duvarla çevirmek için daha fazla duvar ihtiyacınız varsa şehir merkezini yükseltin.

Çok fazla yeşil taşım var, en iyi nasıl kullanabilirim?

Eğer oyunda çok fazla yeşil taşınız olduysa ve bu taşları en etkili şekilde kullanmak istiyorsanız en etkili yol inşaatçı kulübesi yapmaktır. 500 adet yeşil taşa karşılık bir inşaatçı kulübesi yapabilir ve inşaatçı sayınızı bir adet artırabilirsiniz. Böylece şehrinizin binalarını yükseltirken beklemeniz gereken süreler olduğundan, fazladan bir inşaatçı ile dolaylı yoldan gelişmenizi hızlandırabilirsiniz.

Herhangi bir klana nasıl katılabilirim veya nasıl klan kurabilirim?

Bir klana katılmak veya klan kurabilmek için şehrinizde yıkık durumda bulunan bir klan kalesi mevcuttur. Bu kaleyi 50,000 altın karşılığında onarmanız gerekir. Böylelikle bir klan kurabilir veya bir klana katılabilirsiniz. Tabi bunu yapmadan önce köyünüzü iyice geliştirdiğinizden ve yerleşik bir savunma hattına sahip olduğunuzdan emin olun. Ayrıca bir klana katıldığınızda sürekli diğer klan üyelerine asker yardımında bulunmanız, klan içerisindeki itibarınızı artıracaktır.

Laboratuvarda ilk olarak hangi askerleri güçlendireyim?

laboratuvar kurduktan sonra ilk geliştirmeniz gereken askerler normal barbar askerler ve devler olmalıdır. Böylelikle saldırı ve savunmalarda daha güçlü devler, diğer basit askerlerinizi daha iyi savunabilir, savunma duvarlarını ve toplarını daha kolay yıkabilir. Kılıç tutan askerler de böylelikle şehirleri daha kolay yağmalayabilir.

Altın mı daha önemli İksir mi?

Bence altın çünkü surlarınızı ve savunma binalarınızı ve daha da önemlisi köy binanızı geliştirirken çok fazla ihtiyaç duyorsunuz. Bu yüzden altını bol köylerin savunmasını aşabilecek güce sahipseniz saldırmaktan çekinmeyin.

Saldıracak köyleri neye göre seçmeliyim?

Size saldıran köylere geri saldırarak intikam almanız, çok iyi bir taktik olmaz. Daha çok saldır kısmından köy arayarak savunması güçsüz olan köylere saldırın. Köy binası dışarıda ve kolayca yıkılabilecek olan düşmanları sakın kaçırmayın.

Kara İksir nedir, ne işe yarar?

Oyuna yeni gelen bir hammadde. Aynı zamanda an itibariyle en değerli maddede. Bu yüzden kara iksirlerinizi korumaya çalışın. Barbar kral veya okçu kraliçe yapmanızda size yardımcı olacaktır.

Barbar: Herhangibi bir binaya saldırlar,öncelikleri yoktur. Saldırlarda sayıları çoksa, iyi iş çıkarabilirler.

Okçu: Surları delmeden uzaktan binaları yıkabilirsiniz, daha çok arkadan yani başka askerleri yolladıktan sonra onları yollayın çünkü canları bir hayli azdır.

Dev: Saldırılarda çokca işinize yarar, ilk olarak bunları kullanın. Dayanıklı oldukları için size savaşı kazandırabilirler. Öncelikleri her zaman savunma binalarıdır.

Duvar Yıkıcı: İlk olarak bunları kullanmayın, devlerin hemen ardından istediğiniz kısmı yıkmak için o kısma yakın yerlerde çıkarın, hepsini bir anda kullanmak yerine parça parça kullanarak surlarla diğer askerlerinizin zaman kaybetmesini engelleyebilirsiniz.

Balon: Kara savunması balonlara karşı etkisizdir.Hava savunmasını yıktıktan sonra kullanabilirsiniz. Çok hızlıca ve öncelikli olarak düşman savunma binalarını yıkar.

Goblinler: Eğer amacınız iksir ve altın almaksa, goblinler işinizi görecektir. Öncelikleri her zaman iksir ve altın depolarıdır.

Şifacı: Savaş sırası askerlerinize destek olarak can basar, bu sayede askerleriniz daha zor ölür. Fakat şifacılar hava savunmasına karşı çok dayanıksızlardır. Kara savunması bunlara karşı etkili değildir. Şifacılar size savaşı kazandırabilir, tabiki doğru kullanabilirseniz

Sihirbaz: Canları çok azdır, ama çok etkili yıkım yapabilirler ikinci veya üçüncü olarak Büyücüleri savaş alanına çıkarın.

Ejdarha: Çok hızlı şekilde düşmanı yıkabilirsiniz. Fakat ikinci veya üçüncü asker birimi olarak savaş alanına sürün, aksi taktirde hava suvunmasına takılabilir. Ben en çok klan savaşlarında kullanıyırm. Muhammet Uğur.

P.E.K.K.A: Oyunun en güçlü asker birimidir, fazla canları ve vuruş güçleri sayesinde savaşta size büyük avantaj sağlayacaktır. Teslalara karşı dayanıksızdır.

Barbar Kral ve Okçu Kraliçe

Bu iki birimde oldukça etkililer ve oyuna yeni katıldılar saldırırken ve savunurken çok önemli işler yapabilirler. Bir yandan köyünüzü geliştirirken bir yandan da Kara İksir üretip bunlardan birini köyünüze katmaya çalışın.

Son olarak size birkaç ipucu daha:

-Kaybettiğiniz savaşları izleyin ve hangi noktan saldırı yediğinize dikkat edin eğer sürekli bu noktadan saldır yiyip kaybediyorsanız o kısma yaylı tuzak ve bomba koyun, bu da işe yaramazsa köyünüzün dizaynını tekrar gözden geçirin.

-Her zaman mutlaka klandan destek isteyin saldırı aldığınızda gelen destek askerler işinize çok yarayabilir. Ama klan arkadaşlarınızın destek isteklerine cevapsız kalmayın.

-Süsleme öğelerine başlangıçta önem vermeyin, bunları ilerleyen zamanlarda yapabilirsiniz.
 
Üst