Kitap Özeti Elveda Haziran

Kim-Jong

Onursal
Onursal
Katılım
18 May 2015
Mesajlar
1,226
Tepkime puanı
0
Elveda Haziran Sarah Jio

Sarah Jio Türkiye oldukça sevilen bir yazar ve yazdığı özellikle ilk romanlar ile bunu fazlası ile hak etti. Fakat yazar her yıl kitap yazma alışkanlığı nedeni ile bir düşüş içinde ve bunu son kitaplarında fazlaca görebiliyoruz. Elveda Haziran romanı da bunlardan bir tanesi.

Elveda Haziran aslında yazarın son romanı olan Agapi Ölümsüz Aşk romanından önce yazılmış ve yayınlanmıştı. Fakat pek beğenilmeyince ve yeni kitap haberi nedeni ile rafa kaldırıldı ve ilk olarak Agapi kitabı raflardaki yerini aldı. Agapi’nin üzerinden belli bir zaman geçince de piyasaya sunulmaya karar verildi.

Elveda Haziran romanı aslında Agapi’den çok daha güzel bir roman. June Andersen adındaki bir kadının hayatını anlatan ve kitabın orijinal adının da bildiğimiz Haziran yerine bu karakterden alan kitap bir anlamda hayat dersi de sunuyor.

June, küçüklüğünden beri teyzesinin ona okuduğu masallar ile büyümüş ve hayatı hep masallardaki gibi hayal etmiştir. Fakat gerçek hayat ile yüzleşmek zorunda kaldığında masallardaki hayat ona çok uzak görünmüştür. Hayat ile mücadelesine devam ederken çok sevdiği teyzesinin ölüm haberini alır ve bu acı haber sonrası Mavi Kuş Kitapevi’ne geri döner. Acısını kalbine gömmeye çalışırken bu masalımsı büyülü yer geçmiş hatıraları canlandırır ve bu hatıralarda hayatına ışık tutmaya başlar.
 
Üst