Epic Games Bedava Oyun Stratejisi - GTA 5

stron

Yazar
Çoğumuzun bildiği üzere Epic Games korona virüsten dolayı karantina sürecinde bedava oyunlarıyla gerçekten çok ön plana çıktı. Peki neden böyle bir strateji kullanıyor gelin bedava oyunları ve bu stratejileri inceleyelim.

Bedava Oyunlar:
Her hafta ücretsiz 1 veya 2 oyun yayınlayan Epic Games ilk olarak Watch Dogs, World War Z gibi oyunlarla bu geleneğini devam edeceğini bildirerek çoğu oyuncuyu Epic Games Launcher'ına çekti. Peki kısaca hangi oyunlar geçtiğimiz haftalarda dağıtıldı dersek.  Sırasız bir şekilde söylersek: Just Cause4, Watch Dogs, World War Z, Wheels of Urelia, For the King, Figment, Death coming, Crashlands, Amnesia: The Dark Descent. 

En son olarakta bugün saat 18:00 da GTA 5 i  21 mayısa kadar ücretsiz getirdi. Gelecek hafta ise yüne büyük bir oyun bekleniyor. Son zamanlarda da çok satan GTA 5'in multiplayer rol yapma özelliğini de kullanabileceğiz.

Epic Games ve Strateji

Epic Games aslında oyuncular tarafından en çok Fortnite sayesinden bilinse de oyun sektöründe Epic Games'i meşhur eden Unreal Engine oyun motorlarıydı. Geçtiğimiz günlerde ise Epic Games Unreal Engine 5'i tanıttı ve gerçekten büyük ilgi gördü. Epic games bu bedava oyunlarıyla da nerdeyse çoğu oyun severe ulaştı ve bedava oyunlara yatırım yapmasıyla tüm dünyada aslında büyük reklamda yapmış oldu. Bedava oyunlar olarak Unreal Engine tarafından yapılmış küçüklü büyüklü oyunları da görücüye açıp aslında burda en büyük stratejisi bu oluyor. 

İleriki zamanlarda bu oyun motoruyla çekilmiş sinema filmlerini de yakın zamanlarda görmemiz bizi şaşırtmamalı. O açıdan Epic Gamesin oyun satışlarında artışta olsa bilinirliğini de arttırmış olsa da burda en büyük yatırım Unreal Engine olduğunu görüyoruz. Zaten oyun sektörü tarafından gerçekten çok sevilen oyun motoruyla çok fazla kod bilmeden sizde güzel grafikli 3 boyutlu oyun yapma imkanınıza sahipsiniz sonuçta. Bu yönüyle de aslında bu oyun motoru herkese ithaf etmekte.

[hr]

Arkadaşlar bu konuda sadece bedava oyunlar değil bide stratejiden bahsetmek istedim konu zenginliği açısındanBu konuyu büyük indirimleri ve bedava oyunları duyurmak için aktif bir şekilde kullanalım. En azından bizden herkes bu fırsatlardan yararlansın.

WualHasan

New member
Üye
Zaten gta 5 in ücretsiz olması internetr resmen damga vurdu herkesin agzında  bu olay geciyor .  Bende alıyım diyorum belki ilerde satarım hesabı diye ?

stron

Yazar
WualHasan' Alıntı:
Zaten gta 5 in ücretsiz olması internetr resmen damga vurdu herkesin agzında  bu olay geciyor .  Bende alıyım diyorum belki ilerde satarım hesabı diye ?
Aynen öyle hocam her halikarda alın kalsın zaten bir şey kaybetmezsiniz.

siriussg0d' Alıntı:
Steam'ın gözleri yaşlı :)
Steaminde bu stratejilere karşı bir şeyler yapması lazım. Ondanda yararlanalım biraz.

[hr]
Ayrıca steam de de 13. Cuma indirimde bir kaç günü var 8 tl ye inmiş haberiniz olsun sevenleri oluyor.

Rapid

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Çok büyük bir kitleyi marketlerine dahil ediyorlar, çok büyük bir strateji. Steam'ın yerini almak için elinden geleni yapacaklarından şüphem yok.

stron

Yazar
Rapid' Alıntı:
Çok büyük bir kitleyi marketlerine dahil ediyorlar, çok büyük bir strateji. Steam'ın yerini almak için elinden geleni yapacaklarından şüphem yok.
Zaten GTA 5 le beraber büyük oyunlara %75 80 ne kadar indirim koydu 1 aylık. Şuan steam ile aralarında büyük fiyat farki var haliyle oyuncular epic games'i tercih edecekler. Piyasa karışık
[hr]
bu arada gta 5 i alınca 60 tl lik oyun kodu geliyor arkadaşlar mesela şuan assassins creed origins 67 tl oldu indirimle ve kupon kullanarak oyunu 7 liraya alabiliyorsunuz. Aynı şekilde assassins creed odssey de 28 tl ye denk geliyor böyle çok büyük oyunlar ucuza geliyor bi bakın derim

siriussg0d

Teğmen
Sipariş verecek arkadaşlara şunuda söyleyim. İnternet hızınız nekadar hızlı olursa olsun oyunlar aşırı yavaş iniyor.100Mbps internet hızım var şuan ama indirme hızım 600 700kbps :)

Kombaba

Çavuş
Sistemin çökmesinden sonra zor da olsa bitane alabildim kendi hesabıma. :D

stron

Yazar
siriussg0d' Alıntı:
Sipariş verecek arkadaşlara şunuda söyleyim. İnternet hızınız nekadar hızlı olursa olsun oyunlar aşırı yavaş iniyor.100Mbps internet hızım var şuan ama indirme hızım 600 700kbps :)
Hocam ben dün indirdim oyunu yer yer 100 200kb ye düşsede genel olara 1-2 mb hızla indirdim 24mbs benim internet acaba bölgeye görede değişiyor mu?
Kombaba' Alıntı:
Sistemin çökmesinden sonra zor da olsa bitane alabildim kendi hesabıma. :D
Hayırlı olsun hocam çok büyük yoğunluk vardı  açılmıyordu bende biraz bekledikten sonra alabildim.