Forumumuzun alt yapısı değiştirilmiştir

Rapid

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Merhaba sayın forumamca ailesi,
21.06.2020 tarihi itibarı ile forumumuzun alt yapısını değiştirmiş bulunmaktayız, başlıca nedenler olarak;

-Eski sistem daha yavaştı ayrıca, artık teknolojik olarak eskiyordu.
-Google ile ilgili seo problemleri yaşıyorduk, yani sayfanın sırası düşüyordu.
-Güvenlik konusunda iyiydi fakat yeterli değildi.

Önümüzdeki günlerde ayrıca çalışmalara devam edeceğiz, sırasıyla forum bölümlerini düzelteceğiz,
silinecek bölümlerimiz var ve öldü,
rütbe sistemimiz değişecek.

stron

Yazar
Hocam açıkçası diğer arayüz gayet hoş ve sıcaktı . Ancak sadece tasarımla da olmuyor tabi asıl alt yapı önemli. Arayüz ve bölüm olarak da ileri ki zamanlarda daha da gelişebileceğine inanıyorum. Elinize sağlık...

Rapid

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Hocam açıkçası diğer arayüz gayet hoş ve sıcaktı . Ancak sadece tasarımla da olmuyor tabi asıl alt yapı önemli. Arayüz ve bölüm olarak da ileri ki zamanlarda daha da gelişebileceğine inanıyorum. Elinize sağlık...
Değerli görüşünüz için teşekkür ederim hocam, dediğiniz gibi herşey arayüzle olmuyor, bu sektörde uzun yıllardır varım, her zaman görünüş üzerine çalıştım, fakat bunun tek getirisi üye kısmında oldu. Ama verdiğimiz emeğe göre iki gram öteye gidemiyorsunuz, yazdığınız konular ne Google'da çıkıyor, ne de başka mecralarda. Bu kullandığımız alt yapı olan MyBB'nin genel sorunu, zayıf kalıyor. Xenforo optik açıdan belki zayıf kalıyor fakat, çok güçlü bir sistemi var, ekstradan da hızlı.

Zamanla bakılır, ama önümüzdeki aylarda görünüş üzerine çalışma yapmayacağım. Alıştıkça güzel ve sade geliyor zaten. 🤗

Shelby

New member
Üye
Xenforo' ya böyle mybb entegresi varmıymış ya, gerçekten güzel olmuş. Doğukan bana anlatsana bunun olayını :)

Rapid

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Xenforo' ya böyle mybb entegresi varmıymış ya, gerçekten güzel olmuş. Doğukan bana anlatsana bunun olayını :)
Tabi ki anlatırım, discord üzerinden açık ve müsait olunca yaz, ekran açıp göstereyim. O arada anlatırım ayrıca. Xenforo çok hoşuma gitti,myBB'den sonra ilaç gibi geldi. Tek sorun Google o kadar linki tekrar indexlemek zorunda kalıyor, .htaccess'tan linkleri tek tek yönlendirmek zorundasın ki çok zor iş. Onun yerine 2-3 ay beklemeyi ve arada Webmaster Tools'dan index attırmayı tercih ediyorum.

Shelby

New member
Üye
Tabi ki anlatırım, discord üzerinden açık ve müsait olunca yaz, ekran açıp göstereyim. O arada anlatırım ayrıca. Xenforo çok hoşuma gitti,myBB'den sonra ilaç gibi geldi. Tek sorun Google o kadar linki tekrar indexlemek zorunda kalıyor, .htaccess'tan linkleri tek tek yönlendirmek zorundasın ki çok zor iş. Onun yerine 2-3 ay beklemeyi ve arada Webmaster Tools'dan index attırmayı tercih ediyorum.
Fiyatları görünce vazgeçtim :)

Rapid

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Fiyatları görünce vazgeçtim :)
Yani dolar kuru ile çok sıkıntı doğru. Bazıları önce kurup (kaçak) sonra lisans alıyorlar, sürecin nasıl işlediğini bilmiyorum, ama görmüştüm destek forumlarında.

(Ben verdiğim paraya değdiğini düşünüyorum bu arada, epey stabil ve hızlı.)

Shelby

New member
Üye
Yani dolar kuru ile çok sıkıntı doğru. Bazıları önce kurup (kaçak) sonra lisans alıyorlar, sürecin nasıl işlediğini bilmiyorum, ama görmüştüm destek forumlarında.

(Ben verdiğim paraya değdiğini düşünüyorum bu arada, epey stabil ve hızlı.)
1100 tl

Shelby

New member
Üye
en az 1500'dür çünkü 1000 liraya 2. elini veriyorlardı en son forumlarda :)

Rapid

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
en az 1500'dür çünkü 1000 liraya 2. elini veriyorlardı en son forumlarda :)
Tr şartlarında ciddiden çok büyük rakamlar, bu parayla 2-3 yıl çıkartan siteler var, benim eskiden beri hayalimdi, yani forumu 2015'te ilk kurduğumda her zaman kafamda vbulletin ve xenforo vardı. Xenforo nasip oldu ve pişman değilim dediğim gibi.