Bilgi Forza Horizon 4 Teredo Problemi

Rapid

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Forza Horizon 4 Teredo tanımlanamadı problemi nasıl çözülür?

Öncelikle bu problemin bende olduğunu forza oyununu indirine kadar hiç bir şekilde fark etmemiştim. İlk olarak oyuna girdim, internetim vardı, her şey normaldi fakat bağlanmak istediğimde bana sürekli bağlantı hata raporları gösteriyordu. Daha sonra araştırıp bunun teredo sisteminden kaynaklandığını gördüm. Size önereceğim yolları yaparsanız, düzelecektir. Ayrıca bunlara başlamadan modeminizin kullanım kılavuzunu ya da arayüzünü güzelce inceleyin ve sorunun buradan kaynaklanmadığını bulun. Bazı modemlerin Teredo filtresi mevcut, yani modeminize bakmadan size söyleyeceğimi yapsanız bile sorun düzelmeyecektir.

Şimdi modemi kurcaladığınızı varsayarak, söylediğim şeyleri yapmaya başlayabilirsiniz.

İlk yöntem:

Bilgisayarınızda cmd'yi admin olarak başlatıyorsunuz.

Cmd'ye altta verdiğim kodu giriyorsunuz, daha sonra ise xbox uygulamasından kontrol edebilirsiniz olmuş mu diye:

Kod:
netsh interface teredo set state type=enterpriseclient

İkinci yöntem:

Cmd'yi yine admin olarak başlatıp, altta verdiğim kodu girip kontrol edebilirsiniz:

Kod:
netsh interface teredo set state servername=win10.ipv6.microsoft.com

Üçüncü yöntem (en iyisi ama siz önce ilk ikiyi yapıp sorunun onlardan kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakacaksınız):

Öncelikle alttaki kodu yazıp bilgisayarınızı yeniden başlatın:

Kod:
netsh int teredo set state disable
Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra ise sırasıyla alttaki kodları girebiliriz:

Kod:
netsh int teredo set state type=default
netsh int teredo set state enterpriseclient
netsh int teredo set state servername=teredo.remlab.net

Bu adımdan sonra Teredo'nun sorunsuz çalışması gerekiyor, son olarak modeminizin ayarlarını ve olmadı portlara dikkat edin.

Forza genelde alttaki portları kullanıyor (teredo açıkken bu otomatik olarak yapılıyor zaten):

Forza Horizon 4 - Bilgisayar
  • TCP: 3074
  • UDP: 88,500,3074,3544,4500