Kitap Özeti Gece evi serisi (işaret)

Kim-Jong

Onursal
Onursal
Katılım
18 May 2015
Mesajlar
1,226
Tepkime puanı
0
Zoey geometri sınavına çalışırken bir vampir izsürücüsü tarafından işaretlenir.İşaretlendiğini anlayan Zoey, ilk olarak eve gider ve annesine danışır ama annesi 3 yıldır John Heffer ile evlidir bu da Zoey ile annesinin arasının bozulmasına neden olur.John ve annesi gece evine gitmesine izin vermez ama gitmezse hastalanarak ölecektir.Zoey çareyi kaçmada bulur ve büyükannesinin yanına gider.Büyük annesi annesi ve John'un tam tesine duyarlıdır ve Zoey'i gece evine götürür.

Gece evi normal okullardan farklıdır ve bu da eski hayatının geride kaldığının kanıtı olur.''Stevie Rae'',''Damien Maslin'',''
Erin Bates'', ve''Shaunee Cole'' ile tanışır.Zoey diğer çaylaklardan farklıdır çünkü onun alnındaki işaret yani hilal farklıdır ve içi doludur bu da dikkat çekmesine yardımcı olmuştur.Gece evinin baş rahibesi ''Neferet''dir ve Zoey'in eğitmenidir.


Gece evinde ''Karanlık Kızlar'' adlı bir grup vardır ve grubun lideri ''Afrodit''dir.Afrodit kötü bir kızdır ve Karanlık Kızlar Grubunun adını kötüye çıkarmıştır.
Heath yani Zoey'in eski sevgilisi gece evine Zoey'i kaçırmaya gelir ve bu arada Zoey istemeyerekte olsa Heath'den bir damla kan içer ve damgalanırlar.Bu arada Okulun yakışıklısı Erik Night ile araları yakınlaşır. Erik Night , Afrodit'in eski sevgilisidir ve gelirken Afrodit'in Erik'i zorla oral +++'e zorladığını görür.


Zoey'in 5 elementle aynı anda yeteneği vardır ve bu görülmemiş bir durumdur.Bir Dolunay Ritüelinde Afrodit çemberi düzgün kuramamıştır ve ruhlar dışarı kaçmıştır.Zoey ve arkadaşları ruhları geri yollar ve günü kurtarır. Neferet bunu üzerine Zoey'i Karanlık Kızların Lideri yapar ve kitap bu şekilde biter.
 
Üst