Gece iPhone gökyüzü çekimim

Rapid

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Geçenlerde yine böyle bir kare paylaşmıştım. Bu sefer daha geç bir saatte uyandım. 18.06.2020 tarihinde gece 02:00 saatinde uyandım ve penceremi açtım, hem farklı acılarla bir kaç gökyüzü fotoğrafı çektim. Daha sonra galaksi misali bir yapı kameramda belirdi, hemen sonrasında night sky uygulamasını açıp çektiğim yöne doğru baktım ne göreyim andromeda galaksisi tam da çektiğim karede ve o galaksi misali şeklin yerindeydi. Daha sonra bir kaç araştırmayla gerçekten galaksinin fotoğrafta ışık hüzmesi şeklinde belirgin olduğunu gördüm. Bu fotoğraf şu ana kadar çektiğim en iyi gökyüzü fotoğrafı olacak.

Çektiğim fotoğraf:

Nightsky'da aldığım ekran görüntüsü:

yunusyanık

New member
Üye
10tl'den yanıt verecektim fakat buraya kayıt olasım geldi :) 
Bu ara ben yunusgungor nick birazcık değişik sadece , ve üst fotoğraf baya güzel fakat alttakine anlam veremedim

Rapid

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
yunusyanık' Alıntı:
10tl'den yanıt verecektim fakat buraya kayıt olasım geldi :) 
Bu ara ben yunusgungor nick birazcık değişik sadece , ve üst fotoğraf baya güzel fakat alttakine anlam veremedim

Merhaba yunus hocam,
teşekkür ederim, alttaki fotoğraf uygulamadan (night sky) alınmış bir ekran görüntüsü gök cisimlerinin nerede olduğuna bakıp resimlerini çekebiliyorsun. Fotoğrafta Andromeda gözüküyor, nightsky uygulaması da bunu doğrular düzeyde.

Saygılarımla...