İlkbaharda Yapılabilecek Sporsal Aktiviteler

Rapid

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Katılım
7 May 2015
Mesajlar
2,852
Tepkime puanı
14
İlkbaharda Yapılabilecek Sporsal Aktiviteler

Spor, insanların hayatlarına katması gereken önemli aktivitelerden biridir. Sadece kilo kontrolü için değil daha fit bir vücut için tercih edilebilir. Stresi azaltmak, enerjik olmak, pozitif olmak spor sayesinde sağlanabilir.
Özellikle de yaz ayları gelirken herkes içinde artan enerjiye paralel olarak spora başlamak ister. Ayrıca yaz gelmeden önce fazla kilolarından arınmak ister. Bunun için ise ilkbaharda yapılabilecek sporsal aktiviteler sık sık araştırılmaktadır. Genelde de kilo vermeye yardımcı olan spor aktiviteleri yapılmak istenmektedir.

1. Bisiklet Sürmek
2. Yürüyüş ve Koşu
3. Deniz Kenarında Yoga

Bisiklet Sürmek En İyi Yağ Yakıcı Aktivitedir

İlkbaharda şüphesiz ki yapılacak en iyi aktivite bisiklet sürmektir. Kış aylarında soğuk havalar sebebiyle yapılamayan bu spor türü ilkbaharda rahatlıkla yapılabilir. Yağ yakımı konusunda oldukça yardımcıdır. Bacak kaslarını harekete geçirir, her pedal çevirmede karın kaslarını da çalıştırır. Ayrıca bol oksijen almak için de vazgeçilmez bir seçenektir. Farklı yerlere giderek yapılabilecek bu aktivite sayesinde değişik mekanlar görmek de mümkündür. Hem spor yapmak hem de gezmek isteyenler için uygundur.

Aynı Anda Stres Attıran Yürüyüş ve Koşu

Vücudu şekle sokan, yağ yakmaya destek olan ve stresi azaltarak mental sağlığı koruyan en önemli iki spor koşu ile yürüyüş yapmaktır. Dışarıda deniz kenarında, bol oksijenli ormanlarda yapılabilir. Eğer vücut uygunsa herhangi bir hastalık yoksa hızlı tempolu koşu yapılabilir. Bunun dışında 10.000 adımı dolduracak şekilde yürüyüş yapmak tavsiye edilir. Yağın yakılıp vücudun şekle sokulmasına yardımcı olduğu gibi stres etkenlerini de azaltır.

Hafif ve Dinlendirici Spor: Yoga

Az tempolu, sakin ama vücudu esneten spor seçeneklerinden biri olan yoga ilkbaharda rahatlıkla yapılabilir. Dışarıda sakin bir yere mat sererek uygulanabilir.
 
Üst