Kitap Özeti Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var [Debbie Macomber]

Kim-Jong

Onursal
Onursal
Katılım
18 May 2015
Mesajlar
1,226
Tepkime puanı
0
Otuzlu yaşlardaysan Noel Baba yoktur. Beş yaşındaysan vardır. Ama umut her yaşta seninledir.

Katherine O'Connor vaktinin çoğunu Blossom Sokağı'ndaki French Cafe'de başkaları için Yeni Yıl mektupları yazarak geçiren+ bir taraftan da tamzamanlı iş arayan genç bir kadındır. Zamanla+mektup yazma işi onun için yeni bir kariyeredönüşmeye başlamıştır.

Çocuk Psikoloğu Wynn Jeffries de tıpkı Katherine gibi+ aynı kafede vakit geçirmekten keyif almaktadır. Genç kadın onunla tanışmamıştır bile ama kitabında Yeni Yıl geleneklerinin çocukları kandıran saçmalıklardan ibaret olduğunu savunduğu için Wynn'den hoşlanmamaktadır. İkisinin yolları+ devamlı gittikleri bu mekânda kesişir. İlk başlarda+ anlaşamadıkları konusunda anlaşırlar. Ancak onları yakınlaştıran asıl sebep birbirine zıt iki insan oluşlarıdır. Henüz fark edememiş olsalar da bunu anladıklarında aşk çoktan kapılarını çalmış olacaktır. Tabii eğer âşık olmaktan korkmayıp o kapıyı açmaya cesaret edebilirlerse…

"Debbie Macomber'ın kaleminden her zamanki gibi dokunaklı ve bilindik ama bir o kadar farklı bir hikâye… Kışın soğuğuna inat sımsıcak bir Yeni Yıl romanı."
-Romantic Times-

"Debbie Macomber hayranları bu romanı okurken Katherine ve Wynn arasındaki diyalogların nereye varacağını merak ve heyecanla takip edecekler. Macomber her zamanki gibi kalplere dokunan karakterler yaratmayı başarmış."
-Times Record News-

"Yeni Yıl yeni başlangıçlarla birlikte gelir. Debbie Macomber'ın bu umut ve aşk kokan romanını okuyarak yeni bir yılı karşılamak başlangıçların en güzeli olacak."
-Chicago Tribune-

Gündelik sıcak hikayelerin yazarı Debbie Macomber Blossom Sokağı serisine yeni bir kitap daha ekliyor ve bu kez yeni yıl heyecanının getirdiği sıcaklığı yeni bir aşk hikayesi ile Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var kitabında okurlarına sunuyor.

Kitabın kadın karakteri olan Katherine O’Connor yazarlık yapan daha doğrusu başkaları için Yeni Yıl mektupları yazarak geçimini sağlayan yalnız bir bayandır. En büyük tutkusu Blossom Sokağında yer alan şirin ve huzurlu French Cafe’ye gitmek ve orada mektupları yazmaktır.

French Cafe’nin başka bir yazar sakini daha vardır. Psikolog olan Wynn Jeffries zamanını French Cafe’de geçirmekten zevk alır. Yeni Yıl geleneklerinin tamamen çocukları kandırmak için olduğunu ve bunun çocukların psikolojisini olumsuz etkilediğini belirten de bir kitap yazmıştır ve bu yüzden Katherine kendisini hiç sevmez.

Birbirlerinin tek ortak noktası bu sıcak kafe ortamı olan ikilinin tüm görüşleri birbirinden farklıdır. Fakat bu farklılık zamanla aralarında bir çekim oluşturur ve ikili birbirlerine yakınlaşmaya başlar. Katherine+ Wynn’in Yeni Yıl ile ilgili olan düşüncelerini değiştirmeye başlarken+ Wynn’de Katherine’e yeni bir kariyerin ilhamını verir.
 
Üst