Kitap Özeti Kötü Çocuk l Kitap Özeti

Kim-Jong

Onursal
Onursal
Katılım
18 May 2015
Mesajlar
1,226
Tepkime puanı
0
Siyahın içindeki beyaz noktanın başlangıç hikâyesi…

Kayla, on yedi yaşına girdiğinde, ilk kez gördüğü babasıyla, yabancı bir şehre taşınır. Bu yeni şehirde yaşadığı zorluklar karşısında, hiç beklemediği bir çocuk hep yanında olur. Meriç, etrafına ördüğü sağlam duvarlar arasında yaşayan, yalnızlığı seçmiş bir çocuktur. Kayla ilk kez bir erkeğe güvenir. Meriç'in sırlarla dolu hayatı onu düştüğü karanlığın derinliklerinden yukarıya çekerken, yanlışlar doğru gözükür. Ta ki Kayla, isminin anlamına yakışır bir şekilde yaşamadığını fark edinceye dek…

Güvendeydim! Güvende olduğuma inanamıyordum ama güvendeydim işte. Bu kolların arasında kimsenin bana zarar veremeyeceğini biliyordum. Sigaranın gömleğine sinen yoğun kokusunu alırken, hızla uzaklaşan ayak seslerini duydum. Sonunda sadece fırtınanın sesi duyulmaya başladığında, belimdeki eller dirseklerimi tuttu. Beni kendinden uzaklaştıracağını anlayıp ona sıkıca sarıldım ve tutmakta olduğum gözyaşlarımı serbest bıraktım. Hamlem işe yaradı. Dirseklerimden vazgeçip, ellerini tekrar belime doladı. "Korkma artık. İyisin," diye fısıldadı bir süre sonra. Beni rahatlamak ister gibiydi. Korkmuyordum. Ona neden güvendiğimi bilmiyordum ama onun yanında korkmuyordum.

Gençlere yönelik romanların son zamanlarda büyük ili görmesi sonrası gençlik romanları da artmaya başladı ve Büşra Küçük’ün ilk romanı olanKötü Çocuk da bu tarz romanlardan bir tanesi.

Kötü Çocuk kitabında Kayla ile Meriç’in yaşadığı aşk hikayesi anlatılıyor. Daha on yedi yaşında olan Kayla, babası ile birlikte yeni bir şehre taşınırlar ve Kayra bu şehre alışmaya çalışır. Karşısına çıkan ilk isimlerden bir tanesi de yalnızlığı seçmiş gizemli Meriç’tir. Kayla nedensiz bir şekilde bu gizemli erkeğe ilgi duymaya ve güvenmeye başlar. Fakat Meriç’in gizemli karanlık geçmişi ortaya çıkmaya başladığında ikisinin aşkları içi zor bir sınav da başlayacaktır.
 
Üst