Küme Atlama Ve Elo Kasma Yolları

#GMelon

Teğmen
Katılım
27 May 2015
Mesajlar
49
Tepkime puanı
0
Birçok insan elolarını nasıl yükseltebileceklerini durmadan araştırmaktadır burada önemli olan elonuz değil sizin kendi kişisel yeteneğinizi nasıl daha iyi yapabilecek olmanızdır. Kısacası önemli olarak soracağınız soru nasıl kişisel yeteneğimi arttırabilirim?


1.Alıştırma Yapın: Evet Kesinlikle alıştırma yapmalısınız daha çok oynamalı ve oyuna daha çok odaklanmalısınız bu işin en kesin ve gerçekçi yoludur daha kısa bir yolu kesinlikle yok.

2.Refleks ve Seçimler: Ne yaptığınızı düşünmeli, nasıl gelişeceğini öngörmeli ve neden o şekilde oluşacağını iyi bilmelisiniz. Yaptığınız seçimlerin iyi ya da kötü olduklarının farkında olmak önemlidir bu şekilde doğru olanı yapmaya doğru yöneleceksinizdir. Şunu unutmamalısınız ki birçok arkadaşımız benim düşüncelerim güzel bu eloda olmamalıydım veya ne yaptığımın farkındayım bir dahaki sefere olmayacak demek size bir şey kazandırmaz önemli olan seçimler ve sonuçtur.

3.Sorumluluk Alın: her Elonuzun düşük olma sebeplerini zaman başkalarında aramayın.
Örnek: İlk oyunumda 50 elo kaybettim sonra düşük elolarla girerek oyunları kaybettim gibisinden önyargılardan kurtulun.

4.Stream izlemeyi Bırakın: Evet yanlış duymadınız stream izlemeyi bırakın yüksek elolu kişilerin streamlarını izlemek size yetenek kazandırmaz onların runelarını onların build ve masterilerini kop******* size belki oyun kazandırabilir ama kesinlikle yetenek kazandırmaz. Kendiniz oynayın ve kendi buildlerinizi kendiniz yapın böylelikle oyunlardaki performansınızı kendiniz belirlemiş olursunuz başka birinin yaptığı buildler sizlere oyun kazandırır yetenek değil.

5.Oynayabilceğiniz En İyi Kişilerle Oynayın: Evet bunu yapmak size stream izlemekten çok daha fazla yetenek kazandırır. Sizinle aynı oynayışa sahip olan ya da sizden kötü olan arkadaşlarla oynamaktan kaçının çünkü hata yaptığınızda birbirinize suç bulursunuz bu olmasındansa solo girin bu sizin için daha iyidir.( bu arda arkadaşlarınızla girmeyin derken seçiminizi siz yapın nede olsa bu bir oyun amaç eğlenmek )

6.Zorlayın: Daha iyi oynamak istiyorsanız her oyun zorlayın. Zorlamak bilinç akışınızı geliştirir ve seçimlerinizi daha kolay ve hızlı hale getirir. Oyunlarınızı oynarken bu oyunda bu buildi deneyeceğim veya bu oyun bu taktiği deneyeceğim gibi düşünceler bilinç akışınızı yönetmeyi zorlaştırır. Oyunlarınızda bazen kötü alışkanlıklarınız yüzünden rastgele ölüyorsanız tek sebebi zorlamak istemeyişinizdir, ya da tanklayamamak sizin tembelliğinizden kaynaklanıyor ve bu gibi durumlar sizin için alışkanlık haline geliyor bu da sizi beceriksiz oyuncu haline getiriyor.

7.Herolarınızı İyi Seçin: 10 kişilik birçok pozisyon, birçok oynama stilli olan oyundan bahsediyoruz oyunu güzel ve eğlenceli kılanda bu özelliği. Herolarımızı seçerken counter pick olayını iyi çözmemiz gerekiyor bunları da kendiniz oynayarak en iyi counter pickleri kendiniz belirleye bilirsiniz. Counter pick olayının en can alıcı noktası bütün heroları az çok bilmek ve oynadığınız heroların skillerine güvenerek counter pick yapmak sizin için oyuna 1-0 başlama olanağı verir.

8.Yetenek: Birçok insan bu oyunu yüzlerce kez oynamasına rağmen halen yetenek kazanamamışlardır. Bunun nedeni insanların sabit bir oyun tarzının dışına çıkmamaları. Oyunlara girin ve değişik oynanış stilleri deneyin. Denediğiniz stiller belki size oyun kazandırmak için yeterli olmaya bilir ama stabil var olan stilinizi hiç olmazsa geliştirmiş ve kendi stilinizi daha iyi anlamış olursunuz.

9.Kendinize Zaman Ayırın: Ranked 1 2 maçtan sonra kendinize zaman ayırın çıkın dolaşın üst üste oyuna girmek algılamanızı azaltır buda oyun performansınızı etkiler o yüzden kendinize zaman ayırın dışarı çıkın gezin gelin en fazla 2 oyun üst üste oynamaya çalışın .Üst üste kazandığınız 2 maçtan sonra gaza gelip daha fazlasını istemeyin bu sizi yorar ve kaybetmenize yol açar.

10.Eloya Fazla Takılmayın: Elo yeteneğinizin bir ölçü birimidir; ancak uzun zamanlıdır .Bu yüzden kısa zamanlı elo düşüncelerinizi bir kenara bırakın oyunlarınızı uzun zamanlı bir şekilde planlayın. Bahsettiğimiz gibi bu oyunda tonlarca değişken vardır. Örnek vermem gerekirse doğru bir buildle elosunu hızlı bir şekilde yükseltmiş birisi ile elosunu aylar sonunda yükseltmiş bir kişi arasında bariz bir fark vardır
 

Rapid

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Katılım
7 May 2015
Mesajlar
2,862
Tepkime puanı
16
Teşşekürler..
 
Üst