Oyun Arasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

#GMelon

Teğmen
Katılım
27 May 2015
Mesajlar
49
Tepkime puanı
0
Düşmanını Bil;

Oyunda 100 küsür şampiyon bulunmakta. Hemen olmasada oyunu oynadıkça bu şampiyonlarla karşılaşırsınız. Her girdiğiniz oyunda düşman takım ve sizin takımdaki şampiyonların özelliklerini kavramaya çalışın. Örn: 7 lv bir Annie stun sırasında size ne kadar zarar verir? yada Seni öldürebilecek ignite'a sahip mi? Kaçmak için flash almış mı? Kısacası karşınızda oynayan şampiyonları çözmelisiniz ve ona göre hareket etmelisiniz.

Harita İzle;
Oyunda karşınızdaki ekip eğer iyi bir ekipse genellikle jungle (ormanda kasan) şampiyon vardır. Bu şampiyon lane'ler arası gidip gelir ve boş bir anda gank yapmaya çalışır. Bu yüzden haritayı iyi izlemelisiniz. Gözünüz bir yandan oyunda iken bir yandanda mini haritada olmalı..

Takım çalışması;
Takımınızda şampiyon seçerken birbiri ile uyumlu şampiyonlar seçmeye bakın. Takımda stun veya slow özelliği olan şampiyonun bulunmasına dikkat edin.

Minion Öldürme;
Oyun sırasında adam çok adam öldürmek yerine minion öldürmeyede özen gösterin. Minionların son canlarında vurun ve kaçırmamaya dikkat edin eğer bu şekil kaçırmadan minion keserseniz 15dk içerisinde 100-150 minion çok rahat yapabilirsiniz. Ne kadar çok minion o kadar çok item.. 

Ward Kullanma;
Oyundaki en büyük sorunlardan biri ward sorunudur. Çoğu oyuncu wardlara önem vermez. Oyun başı support ward alır ve bot lane'ine olası saldırıları görmek için çimene koyar. Ama sadece böyle olmamalıdır. Düşmanların orman girişleri çıkışları+ baron+ dere yolları hep wardlanmalıdır. Bunun yararını ileride anlayacaksınız.
 

Rapid

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Katılım
7 May 2015
Mesajlar
2,863
Tepkime puanı
17
Teşşekürler..
 
Üst