Kitap Özeti Sessiz Kadınlar

Kim-Jong

Onursal
Onursal
Katılım
18 May 2015
Mesajlar
1,226
Tepkime puanı
0
Türkiye’nin önemli sorunlarından biri KADINA ŞİDDET şüphesiz. Ezilen kadınları kaleme alan Esra Erol, Sessiz Kadınlar kitabıyla okurlarının karşısına çıkıyor.
Arka Kapak

“Aslında benim kim olduğum hiç önemli değil. Sadece bu ülkenin bir vatandaşı olarak elimden geldiği, gücüm yettiği kadarıyla insana ve kadına hak ettiği değeri vermeyi kendimce misyon edindim. Karanlıktan çıkarıp aydınlığa kavuşturma isteği benimki… Hayatın iç huzurla başladığına inananlardanım. Huzur ve umut öylesine tesirli bir ilaç ki hastayı yatağından kaldırır…Bu kadınların çığlığını duyun!.. Dinleyin onları, fark edin… Yalnızlık ve sahipsizlik insanı manevi anlamda dört duvar arasına hapseder.
En korunmasız ve zayıf kesimde kadınlar. Yaşadıkları her türlü şiddet yalnızca bedenlerine zarar vermiyor; hak arama arzusunu zayıflatıyor…
Ben her gün birazdan hikâyelerini okuyacağınız gibi kadınlarla beraberim. Onlardan başka hikâyem yok; olamaz da. Siz de duyun, siz de bilin istedim bu hikâyeleri.
Sessizliklerine kulak verin. Onlara birlikte umut olalım…”

Kitap Özeti

Sessiz Kadınlar Esra Erol

Her gün haberlerde gördüğümüz fakat normal bir haber gibi göz gezdirip geçtiğimiz haberlerin başında gelen kadınlara şiddet kuşkusuz çözüm üretilmesi gereken sorunların başında geliyor. Fakat erkeklerin yönettiği bir ülkede erkeklerin uyguladığı şiddetin erkekler tarafından durdurulmasını beklemek çok saçma.
Esra Erol’da buna karşı koymaya en azından toplum bilincini arttırmayı amaçlıyor. Sessiz Kadınlar, ezilen kadınların sesi olmaya, sessizliğe son vermeye çalışıyor.
 
Üst