Tasarım Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Frenzy

Teğmen
Katılım
10 Haz 2015
Mesajlar
61
Tepkime puanı
0
Bu yazımızda sizlere, Tasarım yaparken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan bahsedeceğim. Öncelikle bu önemli noktaları sıralandırmam gerekti. Bu şekilde daha düzgün ve anlaşılabilir bir şekilde konuyu sizlere aktarabileceğime inanıyorum. Fazla uzatmadan direk önemli noktalara değineyim.1. Hitap Edeceği Kitle

Yapıcak olduğunuz tasarımın, hitap edeceği kitleyi iyi belirlemeniz gerekiyor. Tasarımınızı bu kitle çerçevesinde yapmanız gerekmektedir. Hitap ettiği kitle çerçevesinde yaparsanız, yaptığınız tasarımın karşı tarafa ulaşması ve ulaştığında çekeceği ilgi daha yüksek olacaktır.

2. Renk Dengesi

Tasarımınızda fazla renk kullanmamanızı ve kullandığınız renklerin birbirine uyumlu olmasını tercih ederim. Eğer ki tasarımınızda ki renkler birbirine uyumlu olmazsa, ortaya rengarenk bir tasarım çıkar. Karmaşık renkler kullanmak yerine sade ve hoş renkler kullanmanızı tavsiye ediyorum. Eğer ki bir tasarımda birbirine uyumlu renkler kullanılırsa, tasarım daha hoş bir görünüme sahip olur.

3. Özgün Tasarım

Tasarım yaparken, hazır temaları editlemekten veya bu türden birşey yapmamalısınız. Yapacağınız tasarım size özel olmalı ki, diğer sitelerden bir farkınız olsun. Bütün sitelerin kullandığı bir tasarımı kullanmak yerine size özel bir tasarımınızın olması, sizi diğer sitelerin önüne geçirir. Geriye kalan sitelerden bir farkınız olmuş olur.

4. Tasarımdaki Çekicilik

Tasarımlarınızda çekiciliğe büyük önem vermek zorundasınız. Aslında bu bölüm 1.madde ile bağlantılı. Eğer ki tasarımın hitap edeceği yaş grubunu iyi seçerseniz, diğer tasarımlara oranla daha çekici bir tasarım ortaya çıkarmış olursunuz. Yapacağınız tasarımın kullanılacağı sitenin içeriğine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer ki bu etkenede dikkat ederseniz, tasarımınızın çekici olmaması için hiçbir etken kalmaz.
 
Üst