Linux UBUNTU’YA ÇEVRİMİÇİ HESAP EKLEMEK

BaHa

Çavuş
Çavuş
Katılım
30 Tem 2015
Mesajlar
29
Tepkime puanı
0
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Ubuntu, serif][font=Ubuntu, serif]Ubuntu veya diğer Linux sistemlerinde Facebook, Twitter gibi sosyal hesaplarınızı bilgisayarınızdan yönetmek istiyorsanız veya çevrimiçi sohbetlerinizi Ubuntu üzerinden yapmak istiyorsanız;
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Ubuntu, serif][font=Ubuntu, serif]1-) Sistem ayarlarına gidiniz.
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Ubuntu, serif][font=Ubuntu, serif]2-) Sistem ayarlarında “Çevrimiçi Hesaplar” ayarlarına girin.
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Ubuntu, serif][font=Ubuntu, serif]

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][img=487x0]https://kvlinx.files.wordpress.com/2013/06/b.png?w=487[/img]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Ubuntu, serif][font=Ubuntu, serif]3-) Bu ekrandan “Hesap ekle…” yazısına tıklayarak hesaplarınızı aktif edin.

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif] 
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Ubuntu, serif][font=Ubuntu, serif]4-) Eğer hesap eklemede hata alırsanız, sistem dilini İngilizce olarak değiştiriniz.

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif] 

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Ubuntu, serif][font=Ubuntu, serif]Buraya eklediğiniz hesaplar Empathy programında da aktif olacaktır. Bu süreden sonra hesaplarınızdaki sohbet özelliği için sağ üst köşeden (Gnome)

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif] 
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Ubuntu, serif][font=Ubuntu, serif]Hesap adınıza tıklayınız ve adınızın altındaki “Müsait Değil” yazısına tıklayarak “Müsait” olarak değiştiriniz. Artık aktif ettiğiniz sosyal topluluktan mesaj geldiği zaman bildirileceksiniz.[img=295x0]https://kvlinx.files.wordpress.com/2013/06/c1.png?w=295[/img]
 
Üst