Bilgi Yavaş FTP'ye hızlı dosya yükleme

Rapid

Admin
Yönetici
Admin
Moderatör
Bazen FTP sunucularımız da ki korumalar yüzünden dosyalar tane tane, yani yavaş yavaş yükleniyor, hatta çok fazla dosya varsa saatler süren yüklenme süreleri söz konusu oluyor.

Bu soruna en iyi çözüm;

• Öncelikle FTP ile yükleyeceğiniz dosyaları bir zip arşivinin için yükleyin (Rar olmamasına dikkat edin).
  • Daha sonra FileZilla ile zip arşivinizi istediğiniz dizine yükleyin.
  • Hosting ya da sunucu panelinde bulunan WebFtp özelliğine gidin.
  • Attığınız zıp arşivini webftp üzerinden seçin.
  • Panelinize göre yeri değişir, fakat hemen hemen her zaman arşiv'i ana dizine çıkartmanız için bulunan bir özellik mevcuttur.
  • Burada yapmanız gereken, o dizine arşivin içindeki dosyaları çıkartmak. Saniyeler içinde işlem tamamlanacaktır, bu işlemden sonra dosyalar hemen kullanılabilir olacaktır, zip arşivini işlemden sonra yine filezilla üzerinden silebilirsiniz.

Bu işlemi yapmamızın nedeni:
Genelde xenforo ya da wordpress gibi scriptler ilk yüklediğimizde içinde bir çok dosya içerir, bu işlem haliyle uzun süreleri bulur. Özellikle sunucu yavaş ise ya da her dosyayı tarıyorsa, epey bir zaman kaybınız olacaktır. Bu yöntemle zamanınızdan tasarruf edebilirsiniz. Ben kendi wordpress sitemi ve forumu yüklerken bu yöntemi kullandım, normalde saatler sürecek işlem, saniyeler içinde bitti. Dosya aktarımı sonrasında kuruluma direkt olarak geçmek mümkün.

İyi çalışmalar...

BiLeN

New member
Üye
Teşekkürler, bunu hiç bilmiyorum

Shelby

New member
Üye
Zaman kurtaran bir bilgi büyük ihtimal bilmeyenler fazladır. Teşekkürler.